Skocz do zawartości

Zdjęcie

case 5250 nie jezdzi po remoncie

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 06:19

case 5250 nie jezdzi po remoncie Witam! Kupilem case 5250 w "idealnym stanie". Niestety po 4 ha orki zaczal sie grzac i dymić z odmy. Brak cisnienia na cylindrach. Poszedl do remontu. Wymienili nowe tloki, pierscienie, panewki a do szlifu poszedl blok, glowica i wal, zrobione tez zawory i wtryskiwacze. Po zlozeniu odpala na dotyk i pracuje idealnie ale nie jezdzi i nie dziala podnosnik. Wszystko jest zlozone tak jak bylo a wczesniej skrzynia pracowala prawidlowo. Gdzie szukac przyczyny? Mozliwe ze skrzynia sie zapowietrzyla? Jesli tak to jak ja odpowietrzyc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case 5250 nie jezdzi po remoncie Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share przemo489

przemo489

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 07:01

case 5250 nie jezdzi po remoncie stan idealny

#3 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 08:27

case 5250 nie jezdzi po remoncie Dlatego stan idealny napisalem w cydzyslowie. Wszystkie sa idealne dopoki w pole nie pojda. Gdybym wiedzial, kupilbym takiego do remontu ale 15 tys. Taniej.

#4 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 21 marzec 2016 - 10:05

A można wiedzieć , gdzie kupiłeś takiego Case 5250 , na pewno nie w Polsce. 

#5 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 11:01

case 5250 nie jezdzi po remoncie Przepraszam cos mi sie ubzduralo to jest 5150.

#6 Share admon1212

admon1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 12:58

case 5250 nie jezdzi po remoncie pewno niemiec płakał jak sprzedawał a puźnuej gonił do granicy ... ja na twoim miejscu odstąpił bym w jakim był stanie te case
od umowy

#7 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:32

Trzy odpowiedzi i żadna nie na temat.

Problem rozwiązałem chociaż sam nie wiem do końca co się przyczyniło. Poprawiłem masę bo ciężko kręcił, wyczyściłem styki w trzech okrągłych wtykach wchodzących do kabiny i dolałem 3 l oleju do skrzyni. Uważam, że każdy z czynników mógł się przyczynić do poprawy chociaż chyba dolewka oleju najprędzej.

W ramach docierania silnika przejechałem się 10 km na stację benzynową i w drodze zaświeciła się kontrolka filtra oleju hydraulicznego - podejrzewam czujnik.

Wracając do stanu ciągnika. Zjeździłem całą Polskę za Case'em i wiem, że nic lepszego nie kupię w tym roczniku. Niemiec, Francuz czy inny Holender trzymający ciągnik pod kocem w stodole i płaczący przy sprzedaży nie pozbywa się dobrego ciągnika. Zresztą u nich inne powierzchnie i maszyny eksploatowane są maksymalnie. Zużywa się więc do handlarza i kupują nowy. Jedyny błąd jaki popełniłem to to, że kupiłem ciągnik niby sprawny a mogłem kupić ciągnik "do remontu" chociaż patrząc na kombinacje u handlarzy jak składają ciągnik z 3 sztuk mam obawy czy skrzynia byłaby dobra itp. Podejrzewam, że byłby to szrot złożony z odpadów. Remont silnika wyniósł mnie trochę ponad 5 tyś. Dużo? Myslę, że nie tym bardziej, że tak kompleksowo wykonany przez człowieka, który nie jednego cumminsa widział od środka. Same części i szlify to 4 tyś a robocizna grosze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:17

jeżeli kontrolka od filtra to filtr raczej do wymiany. zajrzyj tez do siatkowego w skrzyni taka zaślepka pod popma hydrauliki na dwie 12 albo 10 kluczyk dekielek z czujnikiem ale tu już musisz spuścić olej ze skrzyni mysle że opiłków kupa i innego syfu będzie. a kontrolka z pomarańczowym trybikiem od skrzyni się nie swieci?

#9 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:32

case 5250 nie jezdzi po remoncie Trybik sie nie swieci filtr hydrauliki nowy jest. Przy wcisnietym sprzegle trybik mrygnie 5 razy i gasnie. Chyba mnie czeka spuszczanie oleju ze skrzyni ale to jak juz dosieje zaleglosci.

#10 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 06:30

filtr nowy a olej?

#11 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 17:02

case 5250 nie jezdzi po remoncie Chciałbym odgrzać temat gdyż dzisiaj wymieniłem olej na Akcela Hy-tran ultraction oraz filtr hydrauliki a kontrolka filtra nadal świeci. Przed wymianą oleju dzisiaj talerzowałem i przy nawrotach potrafił rozłączyć mi napęd świecąc przy tym pomarańczowym trybikiem. Wyciągać te filtr siatkowy? Trochę mnie przeraża to, że znowu będę godzinę wlewał olej do skrzyni.

#12 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 22:23

To powinieneś zrobić pierwsze.

#13 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 10:49

W takim razie zaraz jadę do gospodarstwa i biorę się za ten filterek.

Napiszcie mi proszę Koledzy jeszcze ile l oleju silnikowego wchodzi do tego case'a? Chciałbym go wymienić dzisiaj.

Edytowano:

Wyciągnąłem filtr siatkowy i w środku było pełno opiłków, jakieś farfocle przypominające skrawki folii i podkładka pod śrubę. Podejrzewam, że podkładka dostała się do środka przy rozpoławianiu ciągnika ale skąd ta folia? teraz to już nieważne. Filtr wymyty, olej przelany przez sitko i zalany ponownie. Kontrolka się nie świeci jednak pewność będę miał dopiero jak pójdzie w pole gdyż kontrolka zapalała się jak się ciągnik nagrzewał. Muszę poczekać do orki chyba, że wcześniej ktoś zadzwoni i zamówi jakieś prace polowe.

A już doczytałem, że wchodzi 15 l do silnika. Rano przyjdzie filtr więc wymiana oleju jutro. Jeszcze tylko chciałbym uporać się z klimą i będę miał ciągniczek w pełni sprawny.

Edytowany przez lisu84, 24 sierpień 2016 - 18:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:20

No i niestety po ok 30 min orki kontrolka od filtra znowu się zaświeciła. Na nawrotach przy ostro skręconych kołach rozłącza napęd na każdym półbiegu. Pompa?

Dodaj odpowiedź