Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radio w ciężkim Ursusie

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus912

ursus912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:05

Radio w ciężkim Ursusie Witam, mam pytanie. Czy warto jest założyć jakieś radio do usrusa 912.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Radio w ciężkim Ursusie Dzisiaj, 23:38
  •  

#2 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:20

Radio w ciężkim Ursusie zastanawiam sie na tym samym tematem ale do zetora 5320
ale z kąnd wziąnc głośniki

#3 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:25

Radio w ciężkim Ursusie nie wiem czy to sie oplaca bo kabiny w ursusach sa malo wyciszone i radia mozesz nie slyszec.

#4 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:33

Radio w ciężkim Ursusie

zastanawiam sie na tym samym tematem ale do zetora 5320
ale z kąnd wziąnc głośniki

A w tych nowszych Zetorach to już nie było radia przy kupnie u znajomego w Zetorze 6340 to odrazu było z głośnikami

#5 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:36

Radio w ciężkim Ursusie ale ja mam wersjie standart

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:44

Radio w ciężkim Ursusie

Witam, mam pytanie. Czy warto jest założyć jakieś radio do usrusa 912.

Exactly! <_<

Leżą u mnie bezużytecznie jakieś dwa stare odtwarzacze firmy krzak i zastanawiałem sie co by jednego zainstalować do poczciwego gruzawika, jednak moje wątpliwości budzi poziom hałasu w nim panujący. Posiadam wersje z cienkim dachem bez obić w środku która do cichych nie należy, sytuacje pogarsza nowy "sportowy" tłumik - krótszy i głośniejszy (stary sie urwał). Myśle że słuchanie radia w nim było by tak na pograniczu słychać/nie słychać <_<

Jeśli chodzi o instalacje to nie powinno być z tym problemu (jakiś plusik 12V sie zawsze znajdzie), głosniki które można kupić w sklepie czy na alledrogo lub wygrzebać w kufrze u babci, też powinny sie dać bez problemu gdzieś uczepić (troche inwencji twórczej). Montarz nie jest tu problemem...

#7 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 21 marzec 2008 - 19:49

Radio w ciężkim Ursusie ja zamontowałem niedawno radyjko z głośnikami w zetorze 7211 gra jak głupie kupiłem blaupunkta to nawet chodzi pięknie bez anteny moonaż prościzna kieszonka była tylko ją powiększyłem a głośniki na 2 wkrętaki do metalu do słópków kabiny(moje głośniki są gołe bez obudów czy siatek) i git

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:24

Radio w ciężkim Ursusie Gdybym ja mial taki problem to by bylo zaje.... Bo u mnie w 1224 jest instalacja na 24V i musze kombinowac z podlaczeniem sie do jednego ako. A umieszczenie glosnikow i radia to juz najmniejszy problem.
POZDRO
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#9 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:46

Radio w ciężkim Ursusie mam założone radio vw w ursusie 902 i żeby było można zrozumieć słowa a nie tylko jakiś harmider na pełnych obrotach to radio musi być ustawione na trzyczwarte. Lepiej to wszystko działa przy niskich obrotach ale dużo zależy od głośników niestety ja mam dwa od starego telewizora

#10 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:51

Radio w ciężkim Ursusie kolego Hemius91 o ile pamiętam to w 1224 to tylko rozruch jest na 24V a cała reszta elektryki jest na 12V <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 15:45

Radio w ciężkim Ursusie

kolego Hemius91 o ile pamiętam to w 1224 to tylko rozruch jest na 24V a cała reszta elektryki jest na 12V <_<

No tak masz racje, ale nie w moim :angry: W moim spalil sie ten przelacznik i niechcielismy zakladac nowego bo palila sie cala instalacja i prawie sie podpalilo siedzenie bo pod nim jest ten przelacznik.
Pozdro
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 22 marzec 2008 - 21:12

Radio w ciężkim Ursusie

No tak masz racje, ale nie w moim :angry: W moim spalil sie ten przelacznik i niechcielismy zakladac nowego bo palila sie cala instalacja i prawie sie podpalilo siedzenie bo pod nim jest ten przelacznik.
Pozdro

za nie duże pieniądze można kupić przejście z 24 na 12 zobacz na allegro a jeśli w ursusie poziom hałasu jest za duży to zawsze można wygłuszyć kabinę trochę pracy i kasy ale efekt bezcenny

#13 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 21:16

Radio w ciężkim Ursusie ja mam radjo w 12045 i jest ok,

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 22:21

Radio w ciężkim Ursusie Tylko w nim jest inna kabina, podobno lepiej wyciszona, podobno bo nie jeździłem w takiej <_<

#15 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 10:11

Radio w ciężkim Ursusie ja mam stare radyjko zamontowane w ursusie 385 z roku 1976 i dwa głośniki i na prawdę słychać muzykę w nim. Dach sobie wygłuszyłem bo włożyłem watę, i od spodu dachu jest dykta. W dykcie są dwa otwory na głośniki, które kupiłem za 20 zł na rynku i wszystko gra elegancko. Więc polecam założenia radyjka, bo na pewno umili Ci pracę.

#16 Share DaMiAn914

DaMiAn914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 10:24

Radio w ciężkim Ursusie ja też mam radyjko w 914 i gra elegancko a głośniki ma po obu stronach kierownicy tzn. przymocowane są do obudów liczników i instalacji ! <_<

http://www.agrofoto....image46181.html

#17 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 11:03

Radio w ciężkim Ursusie radio zawsze umila prace ale w 912 może być z deczka głośno na radio.a nie wiem dlaczego masz problem z głosnikami skoro na allegro jest tego opór.ale dla chcącego nic trudnego <_<

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#18 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 18:15

Radio w ciężkim Ursusie Mam małe pytanie do tych którzy juz załozyli radio min nie znam sie za bardzo na elektryce mam tylko ogólny zarys <_< i nie iwem po co podłaczyc radio w 1014 czyli jak 912 w kabinie to jest to samo i jedni mówia zeby pod stacyjke a drudzy ze pod bezpiecznik ???? a i czy w ciagniku jest napiecie 12 czy 24 v bo mam 2 aku ale słyszałem ze napiecie 24 jest tylko na rozruch ????

#19 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:05

Radio w ciężkim Ursusie Możesz podłączyć przez stacyjkę ale i tak trzeba zastosować bezpiecznik co nie jest takie trudne, chyba że nie masz pomysłu to możesz podpiąć się pod gniazdo zapalniczki. Ciągniki z instalacją 12/24 V mają a przynajmniej powinne mieć 12V napięcie w instalacji, przełącznik zastosowany w nich daje napięcie 24V tylko na rozrusznik w momencie rozruchu. Jeżeli ciągnik nie ma wygłuszeń to nie polecam radia, a nawet jeżeli ma to kiedy otworzymy drzwi to także radio na niewiele się zda. Lepiej już kupić słuchawki ochraniające słuch, są nawet takie z radiem wbudowanym. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 20:27

Radio w ciężkim Ursusie

Możesz podłączyć przez stacyjkę ale i tak trzeba zastosować bezpiecznik co nie jest takie trudne, chyba że nie masz pomysłu to możesz podpiąć się pod gniazdo zapalniczki. Ciągniki z instalacją 12/24 V mają a przynajmniej powinne mieć 12V napięcie w instalacji, przełącznik zastosowany w nich daje napięcie 24V tylko na rozrusznik w momencie rozruchu. Jeżeli ciągnik nie ma wygłuszeń to nie polecam radia, a nawet jeżeli ma to kiedy otworzymy drzwi to także radio na niewiele się zda. Lepiej już kupić słuchawki ochraniające słuch, są nawet takie z radiem wbudowanym. <_<

Dzieki a nie moge pod same bezpieczniki podłaczyc ???? czy musze pod stacyjke ???? a co do wyciszenia to mam fajne głosniczki to dadza rade <_< hehe a słuchawki to niee bo jak cos sie urwie to nic nie bede słyszal :lol: