Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Danger

Danger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 08:43

Jaka może być wysokość grzywny za ubój we własnym gospodarstwie jednej świni dla siebie, bez sprzedaży mięsa ani wyrobów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? Dzisiaj, 02:35
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 08:58

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? a to zabronione?

#3 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:06

nie ma za to kary zgłaszasz tylko do agencji ubój gospodarczy 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 marzec 2016 - 09:24

Musisz  też  zgłosić na  co najmniej  1 dzień wcześniej  zamiar uboju,  w oddziale  Inspekcji  Weterynaryjnej , i po uboju przeprowadzić badanie  mięsa ... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#5 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:41

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? mozna ubic tylko w ubojni ,w domu moze ubic kiler ktory ma uprawnienia a takich nie ma.za nielegalny uboj to kara do pieciu tysi.tak bylo w ub roku a w tym chyba tez

#6 Share d4rio

d4rio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:43

Z dziada pradziada ludzie bili kabany żeby kiełbasy na święta narobić, a tu teraz jakieś pozwolenia... badania.... heh :)

#7 Share tola27

tola27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:57

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? Teraz wszystko pod kontrolą chcą mieć.Od lutego weszła ustawa że nawet jedną sztukę musisz mieć zarejestrowaną.Niby że to ma chronić nas przed asf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 marzec 2016 - 10:27

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? Czyli mamy sytuację prawie jak za okupacji gdzie za ubicie świni groził obóz

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 marzec 2016 - 10:45

cytat 

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (z 21 października 2010 r.) w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własny (Dz.U. z 2010 r. Nr 207, poz. 1370) dozwolony jest ubój w gospodarstwach: cieląt do 6 m-ca życia, świń, owiec, kóz, nutrii i drobiu oraz zwierząt dzikich utrzymywanych w warunkach fermowych.

Nie zamierzam zgłaszać powiatowemu lekarzowi, że robię świniobicie, bo to mój tucznik i jego mięsem nakarmię tylko rodzinę! - twierdzi rolnik z powiatu aleksandrowskiego. - Za dużo z tym zachodu, bo kiedyś wystarczyło tylko powiadomić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że stado się zmniejszyło. Od kilku lat zmuszają gospodarzy, żeby co najmniej 24 godziny przed ubiciem zwierzaka na mięso, powiadomić lekarza powiatowego. reklama - Przypuszczam, że co czwarta świnia ubijana jest w gospodarstwach bez powiadomienia powiatowego lekarza weterynarii - uważa Janusz Walczak, szef rolniczej "Solidarności" w Kujawsko-Pomorskiem. - A to wszystko z powodu nadmiernej biurokracji. 150 tuczników dla siebie? Walczak rozmawiał na ten temat z kilkoma osobami w ministerstwie rolnictwa. Od przedstawiciela Inspekcji Weterynaryjnej usłyszał, że takie obostrzenia być muszą, bo niektórzy rolnicy pod przykrywką uboju gospodarczego handlują mięsem. - Podobno ktoś w dwa tygodnie ubił 150 sztuk - mówi Janusz Walczak. - Trudno uwierzyć, że to na własne potrzeby. Niektórzy gospodarze nie informują lekarzy weterynarii o uboju gospodarczym, lecz tylko ARiMR. - Ale prawda i tak wyjdzie na jaw, bo agencja przekazuje nam informacje dotyczące uboju gospodarczego - mówi Roman Ratyński, zastępca kujawsko-pomorskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii. - Zgłoszenie uboju tucznika to żaden kłopot - wystarczy informacja telefoniczna. W przypadku bydła trzeba wypełnić formularz. To też nie jest trudne! 

Więc nie  jest  zakazane  :P

Od  kwietnia  bodajrze ma  sie  coś  zmienić  w tych przepisach , ale głównie  chodzi o  to że trzeba  będzie  rejestrować nawet jak  sie  ma  1  sztukę i nie  mozna  sprzedać  na  np  PESEL  .Sprzedaż ma  być dopuszczalna tylko dla  osób  co mają  zarejestrowany  numer  stada 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#10 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 marzec 2016 - 13:02

dymają nas bez wazeliny.ludzie na dajmy się zwariować. ja wczoraj ubiłem swoją świnkę. oczywiście nie rejestrowana w agencji bo miałem tylko dwie sztuki. mięsko oczywiście zbadałem dla własnego zdrowia bo świniaki wychowywane na zewnątrz. 

#11 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 marzec 2016 - 15:15

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? bez przesady z tym nie ma jakoś wiele zachodu wystarczy im to zgłosić podać numer dowodu który uprawnia do uboju jakiegos znajomego i tyle po uboju mięso do badania weterynarz wyda ci zaświadczenie żebyś mógł ja wyrejestrowac i kiedyś przy okazji zrobisz to i po krzyku .Są bardziej durne przepisy niż ten.
jesli pomoglem kliknij fajne

#12 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:15

Zawsze zgłaszałem do agencji narodziny o jednego mniej,tłukę dwie świnie do roku,nie mam zamiaru z tym latać do agencji i weterynarza.

#13 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 marzec 2016 - 20:26

Jaka grozi kara za ubój świni we własnym gospodarstwie ? wiesz kolego ja też tak robię ale ostatnio rezygnuje że świń bo i tak ich miałem nie dużo i jakoś w agencji miałem więcej niż w domu i musiałem to jakoś nadrobić teraz już się ustabilizowalo .
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 20 marzec 2016 - 23:02

Zawsze zgłaszałem do agencji narodziny o jednego mniej,tłukę dwie świnie do roku,nie mam zamiaru z tym latać do agencji i weterynarza.

a co w przypadku ja się zdaża jakieś upadki i wyjdzie że w papierach więcej zwierząt niż w chlewku?