Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 100c Po remoncie bierze olej

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymonl

szymonl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 07:03

Po remoncie i tak musisz zmienić olej po tych kilkudziesięciu godzinach, a nie ma sensu lać tam 10w60, szkoda pieniędzy. Gumki na prowadnicach nie mogą być za ciasne bo się wyrobią za szybko lub wyskoczą i będzie gorzej niż jest. Zakładałem sporo zamienników już i nigdy nie było problemu. Jeśli tłoki i tuleje nowe to zostają Ci jedynie prowadnice, chyba, że tak jak mówił autoostrowski coś nie gra z kompletem tłok-pierścienie-tuleja.

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 

Naprawy wszystkich podzespołów, wszystkich marek. 

Tulejowanie, usługi wytaczarką przenośną.

Dojazd do klienta, śląsk. 504-387-253

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 100c Po remoncie bierze olej Dzisiaj, 17:34
  •  

#22 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 09:59

Case MX 100c Po remoncie bierze olej Olej juz był raz wymieniany po 50 mtg i teraz znowu jest 10w60 i mam zamiar kupić Mobil delvac super 1400 15w40. Zobaczymy co to zrobi. Dam juz jeszcze trochę w palnik i jak to nie pomoże to zostają jedynie prowadnice tak jak mówicie

#23 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 10:11

Case MX 100c Po remoncie bierze olej Z tym dotarciem moze byc racja. Jak mi mechanik robil perkinsa do claasa to powiedzial zeby ze dwie godziny pochodzil a pozniej w pole zeby wszystko sie zgralo.

#24 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 10:17

Kolego jak przed remontem nie brał to myślę że nie prowadnice tylko to co wymieniłeś na nowe czyli tuleje napiszę ci dokładnie bo nikt się nie domyśla i nie sugeruje wiec ci powiem mają owal czyli zły montaż lub zła jakość wykonania trzeba jeszcze spróbować docierać czyli normalnie eksploatować jak nie pomoże po około 300mtg to rzeczywiście bubel tuleje ,odnośnie oleju to nie jest ferari które osiąga 20000tyś obrotów po co  taki wymyślny olej zalewasz i kto ci taki doradził?

#25 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 13:35

Case MX 100c Po remoncie bierze olej Ale zauważ że dzieje się to po wymianie guzek. Pierwsze wytrzymały 40mtg potem 20 a teraz około 30. Czyli po wymianie gumek była poprawa ale chwilowo. I wydaje mi się ze te prowadnice mają luz są ujechane i gumki na chwile zdają egzamin
A co do tuleji i tłokow był wybór i wziąłem ten droższy zestaw jakieś 400 zł . Tak samo z wtryskami mogłem dać 500 zł a dałem 1600 za komplet. Gówna nie chciałem wstawiać dlatego wstawiłem droższe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 15:47

To jak robiłeś taki drogi remont to dlaczego nie sprawdziłeś luzu na prowadnicach lub nie oddałeś głowicy do sprawdzenia

#27 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 16:24

Case MX 100c Po remoncie bierze olej Witaj. Miałem remontowany silnik, tyle że Perkinsa w znanym zakładzie, powiedzieli tak, że ciągnik nie może stać w miejscu i parkotac, bo inaczej będzie później brał olej, szkoda roboty, ciągnikiem trzeba jeździć, od razu po założeniu do ciągnika, np po okolicznych wsiach przez 10mtg, a później można go dawać w robotę i ma być ok i tak jest, zrobiłem wg zaleceń i grama oleju nie bierze. Jeśli wszystko dobrze złożone to wina może leżeć w nieprawidłowym docieraniu zaraz po remoncie, bo podałeś, że stał na wolnych obrotach.. Olej, fakt, powinien być od razu 15w40..

#28 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:39

Case MX 100c Po remoncie bierze olej Czas pokaże, co do głowicy to mechanik dawał ja do planowania i sprawdzenia. Wlalem teraz olej 15w 40 zrobiłem 40km na pusto bo musiałem go odwiezc na bazę i przez ta trasę nic nie wziął oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 22:28