Properth

Skrzynia nadstawki

Polecane posty

Properth    0

Panowie mam skrzynię ( w środku) 2.33*4.0*0,6m. Myślę nad nadstawkami, kombajn duży zabiera 7-8 ton bodajże pszenicy. Jakie polecacie 50-60cm nadstawki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe kolego do nieba daleko :P  a tak poważnie to dostosuj wysokość do ładowności przyczepy sądze ze metrowe to juz sporo ,a z wymiaru kasty wnioskuje ze ma max 4,5 t ladowności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Siemka

 

W tym momencie ładowność nie gra roli :P Musi wziąć zbiornik od dużego kombajnu, jak duży? Nie wiem powiedziano mi ok 8t. 3-5 letni John Deere zielony. Dlatego chodzi mi o odpowiedzi ludzi, którzy są w stanie powiedzieć jakie wymiary paki mają i ile im wchodzi, głównie pszenica. Mają suszarnie więc podejrzewam, że jedno będzie lepiej drugie mniej dosuszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

50 cm minimum na te 7,5 t pszenicy. Ogólnie przyjmij tak średnio 0,8 t dla m3 i Ci wyjdzie jakie nadstawki musisz mięć ;)

Co to za przyczepa? Bo zbiornik wejść musi ok, tylko żeby nie było problemu że koła, osie czy rama nie wytrzyma ładunku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

Ja kolego zawsze przeliczam pszeniczkę jako 0,75 i się prawie zgadza, więc i tak tutaj przyjąłem, więc jakby nie patrzeć to musisz drugie takie 60cm dać  bo popatrz: 2.33*4.0*0,6m to jest 5,6m3 czyli pszenicy 4,2 T więc drugie takie zakładki i masz 8,4T, chyba że zakładki 50cm to wychodzi 7,7T wybór należy do cb, ale kurcze strach o przyczepę bo  nawet ramy zazwyczaj są robione tak by 2x maksymalny dopuszczalny ładunek zniesc, a ty wlasnie te 2 razy przekraczasz, alw i tak życzę powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Przecież ja nie pisałem że to do przyczepy koledzy :D  :)  Swoją drogą większość przyczep ma w środku użytkowej 2.20m, moja paka ma 2.33 użytkowej :P A obiekt, do którego należy skrzynia https://www.facebook.com/fscstar29

 

Chyba zrobię 60tki wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

to zmienia postać rzeczy :D tyle to on legalnie prawie wozi :D zrób wyższe 5cm bo jak będziesz pędził  to plon pogubisz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

W dowodzie rejestracyjnym ładowność 5t fabrycznie, ale z dzwigiem i ciężka paka oraz moimi akcesoriami to legalnie musiałbym wozić jakieś 1,5-2t max. Nie licząc nadstawek które też swoje ważą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Cześć panowie, paka już prawie gotowa. Robię uszczelnienia i na następny czwartek mam się stawić. Dziś gadałem ze znajomym przez tel niestety nie miałem jak podjechać i jeszcze raz go dopytałem ile będę zwoził powiedział żebym zabierał 7-8 ton.  (ale nie spytałem jakiego zboża 7-8ton.... moja wina.....)

 

Obecnie paka ma z nadstawkami  3.94m x 2.31m x 1.24-1,25m , + "stożek" ale jego nie wliczam w wysokość, 124-125cm mają boczne burty.  i teraz pytanie, mam prawie tydzień czasu, kombinować jeszcze te burty wyżej czy zostawić bo usypie mi na środku stożek czy nonie wiem, przyznam się, że nigdy nie zwoziłem zboża z pola więc jestem laikiem. Za łepka kosiłem z wujkiem bizonem ale to było 15 lat temu.....

 

tak to wygląda, boczne jak wspomniałem 124-125cm, tylne i przednia na środku wyższa ze względu na stożek, ma on łącznie ze 2.5 tys hektara w tym pszenicy 1tys. tempo zapewne szybkie wiec rozgarnianie łopatą chyba nie wchodzi w grę

 

https://zapodaj.net/0873ef89bb45e.jpg.html

 

https://zapodaj.net/efd94ed1a8174.jpg.html

 

https://zapodaj.net/45dbbd71a76e9.jpg.html

Edytowano przez Properth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj