Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia nadstawki

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:www.facebook.com/fscstar29

Napisany 19 marzec 2016 - 13:05

Skrzynia nadstawki

Panowie mam skrzynię ( w środku) 2.33*4.0*0,6m. Myślę nad nadstawkami, kombajn duży zabiera 7-8 ton bodajże pszenicy. Jakie polecacie 50-60cm nadstawki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia nadstawki Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 19:43

Skrzynia nadstawki

hehe kolego do nieba daleko :P  a tak poważnie to dostosuj wysokość do ładowności przyczepy sądze ze metrowe to juz sporo ,a z wymiaru kasty wnioskuje ze ma max 4,5 t ladowności

#3 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 23:35

Skrzynia nadstawki

Siemka

W tym momencie ładowność nie gra roli :P Musi wziąć zbiornik od dużego kombajnu, jak duży? Nie wiem powiedziano mi ok 8t. 3-5 letni John Deere zielony. Dlatego chodzi mi o odpowiedzi ludzi, którzy są w stanie powiedzieć jakie wymiary paki mają i ile im wchodzi, głównie pszenica. Mają suszarnie więc podejrzewam, że jedno będzie lepiej drugie mniej dosuszone

#4 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 marzec 2016 - 00:36

Skrzynia nadstawki

50 cm minimum na te 7,5 t pszenicy. Ogólnie przyjmij tak średnio 0,8 t dla m3 i Ci wyjdzie jakie nadstawki musisz mięć ;)

Co to za przyczepa? Bo zbiornik wejść musi ok, tylko żeby nie było problemu że koła, osie czy rama nie wytrzyma ładunku :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#5 Share DearJohn

DearJohn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:55

Skrzynia nadstawki

Ja kolego zawsze przeliczam pszeniczkę jako 0,75 i się prawie zgadza, więc i tak tutaj przyjąłem, więc jakby nie patrzeć to musisz drugie takie 60cm dać  bo popatrz: 2.33*4.0*0,6m to jest 5,6m3 czyli pszenicy 4,2 T więc drugie takie zakładki i masz 8,4T, chyba że zakładki 50cm to wychodzi 7,7T wybór należy do cb, ale kurcze strach o przyczepę bo  nawet ramy zazwyczaj są robione tak by 2x maksymalny dopuszczalny ładunek zniesc, a ty wlasnie te 2 razy przekraczasz, alw i tak życzę powodzenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:02

Skrzynia nadstawki

Przecież ja nie pisałem że to do przyczepy koledzy :D  :)  Swoją drogą większość przyczep ma w środku użytkowej 2.20m, moja paka ma 2.33 użytkowej :P A obiekt, do którego należy skrzynia https://www.facebook.com/fscstar29

Chyba zrobię 60tki wysokie

#7 Share DearJohn

DearJohn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 09:22

Skrzynia nadstawki

to zmienia postać rzeczy :D tyle to on legalnie prawie wozi :D zrób wyższe 5cm bo jak będziesz pędził  to plon pogubisz :D 

#8 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:16

Skrzynia nadstawki W dowodzie rejestracyjnym ładowność 5t fabrycznie, ale z dzwigiem i ciężka paka oraz moimi akcesoriami to legalnie musiałbym wozić jakieś 1,5-2t max. Nie licząc nadstawek które też swoje ważą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 00:12

Skrzynia nadstawki

Cześć panowie, paka już prawie gotowa. Robię uszczelnienia i na następny czwartek mam się stawić. Dziś gadałem ze znajomym przez tel niestety nie miałem jak podjechać i jeszcze raz go dopytałem ile będę zwoził powiedział żebym zabierał 7-8 ton.  (ale nie spytałem jakiego zboża 7-8ton.... moja wina.....)

Obecnie paka ma z nadstawkami  3.94m x 2.31m x 1.24-1,25m , + "stożek" ale jego nie wliczam w wysokość, 124-125cm mają boczne burty.  i teraz pytanie, mam prawie tydzień czasu, kombinować jeszcze te burty wyżej czy zostawić bo usypie mi na środku stożek czy nonie wiem, przyznam się, że nigdy nie zwoziłem zboża z pola więc jestem laikiem. Za łepka kosiłem z wujkiem bizonem ale to było 15 lat temu.....

tak to wygląda, boczne jak wspomniałem 124-125cm, tylne i przednia na środku wyższa ze względu na stożek, ma on łącznie ze 2.5 tys hektara w tym pszenicy 1tys. tempo zapewne szybkie wiec rozgarnianie łopatą chyba nie wchodzi w grę

https://zapodaj.net/...9bb45e.jpg.html

https://zapodaj.net/...1a8174.jpg.html

https://zapodaj.net/...1a76e9.jpg.html

Edytowany przez Properth, 15 lipiec 2016 - 00:19.

Dodaj odpowiedź