Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z działką ANR

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 15:38

Problem z działką ANR

Witam

W tamtym roku omyłkowo wpisałem do dopłat działkę 0,25ha należącą do Agencji, po czym ją wycofałem i z ARMIR problem zniknął.

Jednak po 6 miesiącach przyszło pismo, że bezzwłocznie mam ją wydać pod groźbą sądów, kar, komorników itd. Dodatkowo mam potwierdzić lub zaprzeczyć czy użytkowałem tą działkę w 2015 jeśli tak to zastanie naliczona mi kara. Niezłe deb...e

Oczywiście działkę użytkuje bo była ona w dożywotnim użytkowaniu mojego sąsiada, który kiedyś tam zmarł, jednak miał córkę, która zmarła w 2015r i może by odpisać, że ona ją użytkowała, a ja tylko uprawiałem jej?

Jak to lepiej rozegrać, wyprzeć sie wszystkiego? Co oni mają na myśli poprzez protokolarne zdanie działki skoro ja jej nigdy nie miałem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z działką ANR Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 16:20

Problem z działką ANR

Sprawa wygląda tak, że dzierżawcy "dzicy" działek płacą 200% czynszu, a w szczególnych przypadkach są pozwy do sądu nawet wysyłane. Jakieś 4-6dt przenicy na pół roku rządają jak na dziko, normalnie jak wylicytujesz, tak średnio 2-3dt na pół roku płatne 2x w roku na ich konto. Ze względu na proceder polegający na zasiewaniu i zbieraniu działek ANR nasz rząd dał im prawo do zgłaszania przez ARiMR działek należących do ANRu im w wykazie, a wnioskowanych do wniosków przez rolników w celu weryfikacji czy płacą dzierżawę. Jak wycofałeś działkę to jesteś kryty. Odpisz że omyłkowo wpisałeś do dopłat tą działkę ale jej nie użytkujesz ani nie miałeś takiego zamiaru stąd wycofałeś ją po stwierdzeniu błędu.

Jeśli rzeczywiście chcesz ją dzierżawić/kupić to wystąp o chęć odkupu albo dzierżawy tylko warunek jest taki że musisz w podaniu napisanć, że w celu poprawy struktury agralnej i chęci powiększenia własnej działki z którą ta działka musi graniczyć. Piszę musi bo wg. ustawy o ukształtowaniu powierzchni agralnej działka nie może być mniejsza niż 0.3ha. Od razu poproś o zakup bez przetargowy ze względu na korzyść agralną w myśl ustawy o ukształtowaniu rolnym. Od ANRu kupisz średnio 1/3 taniej niż na wolnym rynku.

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 16:50

Problem z działką ANR

dzięki z info, czyli się wyprzeć? Bo myślałem jeszcze o tym dożywotnim użytkowaniu przez sąsiada, ale to bym sie przyznał do uprawy. A jak dajmy na to będzie chciało się im pofatygować i sprawdzić czy cos jest tam zasiane? Bo akurat teraz jest. Tak działka graniczy z moją i jestem zainteresowany jej zakupem lub dzierżawą, ale jakos muszę wybrnąć z tego bagna

Edytowany przez grego, 18 marzec 2016 - 16:53.

#4 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 17:03

Problem z działką ANR

wyprzeć bo zapłacisz lata wstecz. Do takiego kawałka to się nie pofatygują. Napisz im, że jesteś zainteresowany zakupem tej działki. Jak nie mają jeszcze wyceny zrobionej to nawet bez przetargu kupisz. Najlepiej znajdź oddział blisko Ciebie na ten teren i podjedź sam. Odpisać musisz na pewno listownie bo tego tak nie zostawią jak pismo wysłali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 17:11

Problem z działką ANR nie kupi bo póki co są wstrzymane sprzedaze

#6 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 08:59

Problem z działką ANR kupi bo zakaz obejmuje działki pow. 1ha. Tych mniejszych nie obowiązuje a sam napisał ze temat dotyczy działki 0,25ha jak już cos czytacie to ze zrozumieniem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 12:13

Problem z działką ANR

napisałem to ładne pismo w którym sie wyparłem użytkowania i.... oczywiście byli na tej działce, a tam jeden kawałek z moim polem... trochę, żenująca sytuacja. Więc dali mi wybór i mam napisac oświadczenie od kiedy ją użytkuje (zakładam wrzesień 2015 - siew rzepaku) i do teraz bez możliwości zebrania plonu lub 15 sierpień z możliwością zebrania plonu. A i mówią, że wszystko komisyjnie bedzie zdawane... parodia jakaś 0,25ha... to jak ogródek i im sie tyle zachodu chce robić. Czy jak ta działka była w dożywotnim użytkowaniu dziadka to czy wnuczka może o to samo wystąpić?