Skocz do zawartości

Zdjęcie

Straty na wytrząsaczach JD Claas

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 05:42

Ja ci sprzedam moje w całkiem niezłym stanie używki,tylko jednego chyba brakowało, po tym jak zabiłem wytrząsacze zielonkawym przerośniętym chwastami i leżącym rzepakiem  w żniwa 2013 roku zobaczyłem że niektóre się poluzowały, a że kiedyś nożyk w sieczarni "wyszedł " górą w tym kombajnie,pomyślałem że to może od tego, jedno jest pewne jak założysz te kaskady"grzebienie" to musisz co jakiś czas poruszać ich czy siedzą , może w nowych W są specjale przetłoczenia albo jakieś otwory mocujące bo w starej 11 to normalnie jest przyłapane za pomocą śrubek M6 z blaszką którą podkłądasz z od spodu "siatki " górnej klawisza, Ja nie mam luzów na klawiszach napewno mi nie odkręci,a rozwala system to że maszyna za 0,55 milona ma wydajność 15 t na godzine, jakbym pozwolił sobie na straty takie jak kiedyś mi rekordami kosili gdzie sita maja 2,9 m2 to z 12-13 na ładnym niskim zbożu by przeszło przez mojego 1177 , a tak tylko muszę zadowolić się 10t/h.

Edytowany przez maciek, 26 marzec 2016 - 18:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Straty na wytrząsaczach JD Claas Dzisiaj, 00:06
  •  

#22 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 00:12

Skoro miałeś założone te kaskady to napisz dokładnie czy jest odczuwalne zmniejszenie strat czy zakłada się to tylko dla spokoju sumienia że "mniej gubi" .

#23 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 00:37

Piszecie o "stratach" i o wydajnością w tonach/godzinę . Jestem ciekaw jak określacie ,że te straty są rzeczywiście duże.
Może wcale tak nie jest?

Edytowany przez AgroSikora, 27 marzec 2016 - 13:54.

#24 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 05:31

to zależy od tego co na sciernisku za miesiąc na polu widać ,jak są zielone pasy to wiadomo że straty były,choć producent przyjmuje straty chyba 1 proc , ale muszę zerknąć do instrukcji,jeżeli wysieję 70kg/ha za stitami i sieczkarnią z tyłu to zielone pasy będą ładne.

#25 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 11:41

Głównie zdenerwowała mnie ta sytuacja na zdjęciu (zdjęcie jest z 27 stycznia bieżącego roku ) nie było orane bo susza , środki na jednoliścienne działały jak  działały i tak to się skończyło . Dlatego chcę zacząć od źródła czyli strat w kombajnie , nie liczyłem ile tam rosło roślin nawet ale jak widać wystarczająco aby rzepak zadusić. Słoma była zbierana dlatego tylko takie wąskie pasy ,a pierwszy deszcz przyszedł dopiero po siewie i wszystkie samosiewy ruszyły i ścigały się z rzepakiem, moim zdaniem trochę duże straty ale co myślicie ?  na innym polu gdzie była cięta było już rozrzucone po całym polu i wydawało się mało. 

Załączone miniaturki

• DSC_0539.jpg

#26 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:26

Ja pierniczę :)

Tomas95 - to dlatego że nie masz rozrzutnika plew. - standard.

Przy okazji - bardzo dobre zdjęcie.

Poruszałem ten temat już kiedyś na forum. - zajrzyj na mój profil.

to zależy od tego co na sciernisku za miesiąc na polu widać ,jak są zielone pasy to wiadomo że straty były,choć producent przyjmuje straty chyba 1 proc , ale muszę zerknąć do instrukcji,jeżeli wysieję 70kg/ha za stitami i sieczkarnią z tyłu to zielone pasy będą ładne.

maciek? - czekasz miesiąc żeby określić straty?

Straty określamy w momencie pracy kombajnu. I  to my decydujemy jakiej wielości one będą .

My wykonujemy usługi zbioru zbóż

Podam przykład.

Bywa tak że właściciel uprawy (rolnik, kierownik GR)  "czepia" się do strat które niby robi kombajn - ( w 90% nie umie on określić tak naprawdę jakie ilości ziarna  mogą się znajdować za kombajnem tzn. na szerokości sit (kombajn bez rozrzutnika plew) - w większości dużych kombajnów jest to szerokość 145 - 155cm.

W wielu przypadkach ZAKŁADAJĄ 10 ziaren pod dłonią ,że jest dobrze:)

Fakty są inne - celowo ich nie opisuję dalej - czekam na rozwinięcie tematu.

Zdjęcia udało mi się zrobić jedynie z tej strony. Gardziel podniesiona, szkoda było mi odpalać żeby tylko opuścić :) Jakość tragiczna , ale myslę że tyle o ile widać jakie klepisko . Wychodziły na różnych klepiskach ? 

Jeszcze nie mam od Ciebie wszystkich danych ,ale wg mnie MASZ założone złe klepisko - zwane przez JD - uniwersalnym a tak naprawdę jest to klepisko do kukurydzy.

Edytowany przez AgroSikora, 27 marzec 2016 - 14:07.

#27 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:54

Nie rozumiem co prezentuje zdjęcie. Pole po pszenicy i zasiany był rzepak? 

My zastosowaliśmy 5cm podkładki pod sita, żeby je zadrzeć do góry i tylną osi opuściliśmy na maksa, żeby d*pę zadrzeć. Wydawało nam się że problem leży na sitach. W porównaniu do 1470 to są płaskie jak stół. W 1470 mieliśmy aktywny separator, słoma wyglądała jak puch i nie dało się tym ścielić. Raz się zdarzyło że się klawisz zapchał. 

#28 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 15:02

ziomal_ - LITOŚCI:)

Rozwaliłeś system :D :lol:

Masz foto tych kaskad? Gdzie to idzie dokupić, bo na razie jestem zadowolony ze swojego JD, w sensie takim że spełnia to czego oczekiwałem, ale może tylko dlatego że poprzeczka była nisko zawieszona 15t/godz.

Ale jeśli była by możliwość zwiększenia wydajności warto by to rozważyć, bo ograniczają go właśnie klawisze, przynajmniej tak czujniki wskazują.

EDIT: Wychodziły na różnych. To mi się zdaje że jest uniwersalne, czyli takie jak u mnie. I do zboża i do kukurydzy. Zboże ładnie wymłaca, kukurydzę nie mam zbytnio porównania, bo ten rok był specyficzny, małe kolby, małe ziarno, kolby końcami nie wykształcone i nie zaschnięte. Dużo bałaganu leciało do środka. Ale ustawienia (obroty i szczelina) to praktycznie co 100 m trzeba było zmieniać aby równo wymłacał. Bo raz szły większe kolby, za chwilę, malutkie a jeszcze w innym miejscu wcale i to takie koszenie było w tym roku.

Zdjęcie 'kaskady dodałem do galerii.

Kupić je możesz u mnie.

Odnośnie rozrzutnika o który kiedyś pisałeś - bez problemu można zamontować.

#29 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:01

Straty na wytrząsaczach JD Claas Na innym polu słoma była cięta na tych samych ustawieniach kombajnu (sita,wiatr) i samosiewy były na całej szerokości hederu więc moim zdaniem leci wytrzasaczami i rozrzutnik plew dużo tutaj nie zmieni.

#30 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:07

klepisko. - pewnie masz takie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:10

Straty na wytrząsaczach JD Claas Klepisko mam tylko to założone w kombajnie. Na zdjęciach parę postów wstecz.

#32 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:12

widziałem, i masz założone uniwersalne.

zmierz rozstaw między drutami.

#33 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:17

a jakie masz ustawienia i wydajność kombajnu ?

#34 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:42

#35 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 17:04

Ustawienia takie jak na zdjęciu. Na plon tak nie patrzcie Bo chwilowy. hehe :) a szczeline zmierze później bo nie ma mnie na miejscu. Dodam jeszcze ze to zdjęcie jest z koszenia pszenicy ktora była przed tym rzepakiem na poprzednim zdjeciu i jeździłem 4.5- 5 km/h przy hederze szerokosci 5.5 metra

Załączone miniaturki

• received_982720451812248.jpeg

Edytowany przez Tomas95, 27 marzec 2016 - 18:50.

#36 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:22

a ile sypała ta pszenica bo to najważniejsze , ja pojadę 5 przy hederze 4,9 w pszenicy 6t/ha a w pszenicy 7 i wiecej to już trzeba zwolnić 4,5-4, tak jak pisze sikora musisz mieć klepisko uniwersalne.Oczywiście jak już pisałem wcześniej na starcie żniw trzeba jechać wolniej bo straty zaraz rosną a jak już dobrze przestałe zboże to można sobie podgonić.Nie czekam specjalnie miesiąc czasu, żeby zobaczyć jakie były straty czasem nie sieje się rzepaku po pszenicy to widać,w tym roku było tak sucho że nawet po miesiącu na sciernisku nic nie rosło.10 nasion na powierzchni dłoni to dużo, ile cm2 przyjąć taką dłoń 20?.

Edytowany przez maciek, 27 marzec 2016 - 19:27.

#37 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:25

Z tego pola wyszło około 8 ton z hektara , wagi nie mam a komputer trochę zawyża. Około 8 ton . Kosisz takim samym kombajnem ? 

Edytowany przez Tomas95, 27 marzec 2016 - 19:26.

#38 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 305 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:31

a ile sypała ta pszenica bo to najważniejsze , ja pojadę 5 przy hederze 4,9 w pszenicy 6t/ha a w pszenicy 7 i wiecej to już trzeba zwolnić 4,5-4, tak jak pisze sikora musisz mieć klepisko uniwersalne.Oczywiście jak już pisałem wcześniej na starcie żniw trzeba jechać wolniej bo straty zaraz rosną a jak już dobrze przestałe zboże to można sobie podgonić.Nie czekam specjalnie miesiąc czasu, żeby zobaczyć jakie były straty czasem nie sieje się rzepaku po pszenicy to widać,w tym roku było tak sucho że nawet po miesiącu na sciernisku nic nie rosło.10 nasion na powierzchni dłoni to dużo, ile cm2 przyjąć taką dłoń 20?.

10 nasion to - dużo?

to ile macie?  nasion pod dłonią?

Edytowany przez AgroSikora, 27 marzec 2016 - 19:32.

#39 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:32

nie ja mam 1177 sII dziadka z 93 roku ,160 km , 5 klawiszy i 4,45m2 sit, w pszenicy 8 t/ha to już muszę maksymalnie 4 jechać aby nie nagubić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:44

W sumie bez różnicy jakie ustawienia kombajny, bo ziarno nie jest oddzielone od słoma, a nie ma niedomłotu. Byłem ciekaw na jakich ustawieniach ludzie koszą :P 

Dodaj odpowiedź