Czakk

Siewniki Akpil

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Czakk    0

Witam

Rozglądam się za agregatem uprawowo-siewnym pneumatycznym z broną talerzową, redlicami talerzowymi i dociskiem.

Siewnik ma służyć do siania zbóż, rzepaku i poplonów

Unia fenix ma docisk jedynie 25kg, nie wiem jak z trwałością sprzętu, starsza oferta która podrożała była na 65tys netto

Wpadł mi w oko Akpil Gepard Drill, ma docisk 40kg, cenowo wygląda jak unia, ale też w okolicy nikt takiego nie ma żeby dowiedzieć się coś na jego temat

Czy ktoś może pomóc w wybraniu odpowiedniego agregatu? Pieniążki i trwałość sprzętu tutaj grają dużą rolę :)

Oczywiście w opcji z znacznikami, ścieżkami, wałem gumowym oraz większą skrzynią 

Duża jest różnica cenowa jest między pneumatami a mechanicznymi? Jakie różnice w pracy oprócz tego, że czysta skrzynia w pneumacie?

Ulgą dla sprzętu byłby sprzęt pólzawieszany, ale w tej cenie to raczej nie możliwe

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Edytowano przez Czakk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jakość sprzętu Unii bardzo słaba ale Akpilu to dramat i porażka. Można powiedzieć, że dzięki Akpilowi podjąłem kiedyś decyzję, że nigdy więcej polskiego sprzętu. Wiem, że teraz dużo rolników kupuje tego typu sprzęt na dość małe areały i w tym wypadku to może i warto jeśli na dofinansowanie. Jeśli to ma robić na 100 czy więcej hektarów to lepiej kupić zachodnią używkę i siać a nie ciągle coś spawać, wycinać, prostować i takie tam problemy nie wspominając o tym, że w naszych firmach mają tak za***isty reżim technologiczny, że każdy talerz, lemiesz czy redlica zużywa się w innym stopniu i już po ok 50 ha. maszyna wygląda jak składana ze starych części z innych maszyn.

Co do siewnika pneumatycznego to ja z 15 lat temu przeszedłem na taki siewnik i nigdy nie wrócę do tradycyjnego rozwiązania. Mam holenderskiego Vicona, który ma na pewno ponad 20 lat. Jest to jak większość tego typu siewników (polskich też) patent firmy Acord i nikt nie wymyślił do tej pory nic leprzego tylko wszyscy powielają to rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czakk    0

A kiedy zmieniłeś zdanie na tematu Akpila? Wydaje mi się, że cały czas istnieją to musieli się poprawić. Sprzęt dzisiaj nie może padać już po takich 50ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Choć wydaje się to zbyt szokujące to jednak tak jest. Wielu znajomych z przymusu wynikającego z korzystania z dotacji kupuje sprzęt Akpilu, Unii Grudziądz, Metal Fachu, Samaszu i temu podobnych firm, których większość powstała pod potrzeby rynku czyli ogromny wzrost zainteresowania sprzętem rolniczym po wstąpieniu Polski do unii. Unia Grudziądz ma co prawda tradycje ogromne ale to co robią teraz z porządną jakością nie ma nic wspólnego.

Wszystkie te "nowoczesne" maszyny zużywają się i niszczą niemal w oczach.

Niestety jakość kosztuje. Jeśli coś jest tańsze o 50 czy czasem nawet 100 % to ktoś musiał na czymś zaoszczędzić...a oszczędzają takie firmy "krzaki" na materiale i pracach projektowych i badawczych z prawdziwego zdarzenia. Nie wspominając już o tym jaka jest różnica w zarobkach spawacza w Polsce a w krajach starej unii.

Kupując nowy polski sprzęt popierasz szalone dochody prezesów i właścicieli firm oraz niewolniczą pracę robotników w nich zatrudnionych a kupując zachodnią maszynę wspierasz zachodni kapitał, który i tak jest już lata świetlne przed nami....wybór więc łatwy nie jest. Chyba najmniejszym złem jest bazowanie na sprzęcie używanym ale rozumiem, że nie dla każdego takie rozwiązanie jest do przyjęcia.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj