Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początki z rolnictwem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 13:58

Początki z rolnictwem Witam mam gospodarstwo około 10 ha. Obecnie wszystko jest oddane w dzierzawe. 4 lata temu zmarł mi tata co jest powodem do zaprzestania obrabiania. Chodzę do technikum rolniczego. Posiadam Ursusa c-355 i maszyny takie jak: kultywator,plug,przyczepa,siewnik,brony, i KOSa. Mam zamiar zacząć troche obrabiac ziemie. Obecnie mam parę kur,kaczek,krolikow oraz kucyka. Chciałbym się dowiedzieć od was od jakiego arealu zaczac? Co na początek obsiać ? Dodam że chciałbym uchować byczka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początki z rolnictwem Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 14:23

Początki z rolnictwem zacznij od całego 10ha a po co chcesz chować byczka jak chodzisz do szkoły to kto ci to po oprzata licz się z tym ze jak weźmiesz ziemię legalnie na siebie to Ci rentę zabiorą po ojcu jak masz podstawowy sprzed to po szkole obrob ziemię zacznij od jakiś prostych roślin typu zboże lubin może kukurydzę na mokre ziarno zależy jakiej klasy masz tą ziemie
ZETOR TEAM

#3 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 15:41

Początki z rolnictwem Mam jeszcze troje rodzeństwa to im też renta przypadnie czy tylko mi ? Klasa ziemi 3b.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 16:26

Początki z rolnictwem

Jeżeli Ty na siebie wezmiesz dopłaty i dochód z rolnictwa to tobie na pewno a rodzeństwu raczej nie chyba ze mama złoży doplaty i cały biznse na mamę a Ty tylko bedziesz obrabiać 

ZETOR TEAM

#5 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 17:12

Początki z rolnictwem zadaj sobie pytanie, czy masz o tym pojecie? masz fundusze na nawoz, nasiona? opryskiwacz masz? jakies doswiadczenie?
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#6 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 17:56

Początki z rolnictwem daruj sobie byczka itd wszystko to co rzre jest nie oplacalne bedziesz chodzil kolo niego 2 lata a jak bedziesz chcial sprzedac to cena spadnie i szkoda roboty a pole zasiej jednym rodzajem np pszenica a co kaj gdzie i kiedy to na forum ci podpowiedzą z 10 h raczej nie wyzyjesz traktuj to jako hobby lub dodatkowa kasa .maszyny jakie masz ci w zupelnosci wystarcza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 18:35

Początki z rolnictwem adamadam241 chowasz coś? pogi13 jeśli ziemia będzie na Ciebie to tylko Tobie renta przepadnie a moim zdaniem skoro masz 10 ha i będziesz miał wykształcenie rolnicze to spróbuj na Młodego Rolnika złożyć i np na produkcję prosiąt tylko musiałbyś zorientować się gdzie mógłbyś sprzedawać taka moja podpowiedź

#8 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 13:03

Początki z rolnictwem konopek nie wiem czy się zalapie na takie dotacje. Prędzej bym dostał na rozwój małych gospodarstw.
damianus2222 opryskiwacz jest wspólny wiejski. Na nawozy pieniądze by się znalazly.

#9 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 21:04

Początki z rolnictwem

Pamiętajcie że zaorać, kultywacja, bronowanie, sianie i koszenie to są koszta.... Na Twoim miejscu bym dał to w dzierżawę i do pracy poszedł, chyba że uprzesz się gospodarzyć to ja bym nie stawiał na bydło, bo teraz dużo będzie przerzucać się z mleka na żywiec i cena w dół pójdzie... W rolnictwie ciężko jest powiedzieć o opłacalności z czegokolwiek.... A i nasiona jeszcze kosztują i opryski :unsure:

#10 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 21:50

Początki z rolnictwem

Składaj na młodego rolnika tylko dobry plan sobie stwórzy 100 tysięcy zł to duże pieniądze możesz np. zakupić za to dodatkową ziemię,  bydło(tylko hodowlane czyli z 100% pochodzeniem) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:05

Początki z rolnictwem dzięki za odpowiedzi :)