stanrol

Fachowiec do opryskiwacza GSB

Polecane posty

stanrol    1

Witam. Posiadam opryskiwacz GSB 3,500 l. 21 m belka, sterowany pneumatycznie. Brakuje sterownika, potrzebuje namiary do kogoś kto zajmuje się dorabianiem sterowników lub przerabianiem sterowania opryskiwacza.

post-16394-0-11193200-1458156952_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Uruchomiłem ale słabe to pryskanie, nie mam włączania sekcji oraz poziomowania belki i ustawiania dawki oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wyrzucić pneumatyke i założyć elektrozawory.ale koszty jakbyś chciał dodatkowo komp założyć pewnie przekroczą wartość maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Dobrze by było znaleźć kogoś w temacie co by to przerobił i w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Rozkładany też pneumatycznie ? Bo jak tylko elektrozawory i sterownik sekcji ,zakładając że pompa dobra,to koszt ok 4 tys i sam to zrobisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zaczeliśmy dzisiaj ogarniać opryskiwacz Biarcki 1200 lit ,jutro podłączymy kable z wtyczkami do elektrozaworów i próbę zrobić wodą jednak od puszki sterownika iidzie kabel który ma na końcu 3 gołe koncówki myślę że tam trzeba dać wtyczkę do gniazda zapalniczki ,tylko że  są 3 końcówki ,jedna minusowa i dwie plusowe końcówki  trzeba połączyć razem dobrze myślę czy jest inne połączenia ,wersja bez komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

A może macie namiary do jakiegoś człowieka co zna się na rzeczy. Bo w moim opryskiwaczy jest poziomowanie belki elektrycznie i trzeba dorobić sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Zaczeliśmy dzisiaj ogarniać opryskiwacz Biarcki 1200 lit ,jutro podłączymy kable z wtyczkami do elektrozaworów i próbę zrobić wodą jednak od puszki sterownika iidzie kabel który ma na końcu 3 gołe koncówki myślę że tam trzeba dać wtyczkę do gniazda zapalniczki ,tylko że  są 3 końcówki ,jedna minusowa i dwie plusowe końcówki  trzeba połączyć razem dobrze myślę czy jest inne połączenia ,wersja bez komputera

 

Nie do zapalniczki tylko do gniazda 3 pinowego i w zależności jak jest podpięte jest różnica w sterowaniu jeśli to są elektrozawory Arag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzięki za podpowiedz a nawet nie wiem czy JD ma gniazdo takie czy trzeba dorobić i wtyczkę założyć na te 3 końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Dorobienie manualnego elektrycznego sterowania zaworami to prosta sprawa w czym problem? Jedynie komputera nie dorobisz w domu całą resztę spokojnie dasz radę. Co do poziomowania jeśli to taki problem to przeróbka na hydrauliczne i będzie latać.

 

Sam kupiłem Hardiego z spalonym kompem. Dwa sezony przechodził na dorobionym sterowaniu elektrycznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Okablowanie, kostki sekcji przykręcone ,miejsce do sterownika jest ZARAG zrobione ,aby szybko odłączyć to urządzenie z kablami i wyjąć, kupić trzeba wtyczkę 3 pinową już jechał po nią  ale znowu problem bo ze sterownika wychodzą 3 kable czarny zielony czerwony jak podłączyć pod wtyczkę na dole grube bolce dwa u góry jeden chudy,,niestety w instrukcji napisali że jest brązowy niebieski i żółto zielony kolor, całkowicie inne kolory jak są przy sterowniku ktoś doradzi ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ile masz sekcji w opryskiwaczu.

Kupił byś takie zawory  http://olx.pl/oferta/elektrozawor-zawor-sekcji-tecnoma-CID757-IDbXAiH.html#893910e1ef

 i taki sterownik http://olx.pl/oferta/sterownik-do-opryskiwacza-tecnoma-CID757-IDdaCg3.html#893910e1ef i  zrobił  byś sam, jak troszkę na elektryce się znasz.

Takie zawory można kupić używane, nawet ja mam bo sprzedaje opryskiwacz  http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-tecnoma-4000-l-24-metry-100-sprawny-CID757-IDcdn0J.html#895c1fb026;promoted   i ma trochę części w tym pare zaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Okablowanie, kostki sekcji przykręcone ,miejsce do sterownika jest ZARAG zrobione ,aby szybko odłączyć to urządzenie z kablami i wyjąć, kupić trzeba wtyczkę 3 pinową już jechał po nią  ale znowu problem bo ze sterownika wychodzą 3 kable czarny zielony czerwony jak podłączyć pod wtyczkę na dole grube bolce dwa u góry jeden chudy,,niestety w instrukcji napisali że jest brązowy niebieski i żółto zielony kolor, całkowicie inne kolory jak są przy sterowniku ktoś doradzi ,

 

Czarny masa czyli -  zielony i czerwony razem zmostkowane do + jest to tryb funkcjonowania P przewiduje on że zawory sekcyjne sterowane są. niezależnie od położenia głównego przełącznika. tak jest OK. a dlatego do gniazda trzy pinowego bo przewodzi prąd lepiej od gniazda zapalniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ok dzięki ,wczoraj czytałem internet i doszedłem że czarny to masa czerwony dałem do styku co jest prąd cały czas z akumulatora a zielony do górnego cienkiego bolca co prąd załącza stacyjka może tak być ,jeszcze jedno zegar ciśnienia na sterowniku podłączyć jak ,należy wykręcić zegar  ten co jest na Aragu i tam wkręcić tą końcówkę wężyka czy inaczej, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ma górny rozwadniacz i dla wygody z boku nisko i z nim nie możemy dojść wodę nalejesz otwierasz zawór ręcznie na rozdzielaczu ale potem coś nie chciała nam schodzić do zbiornika głównego pompa nie pobierała są w tym zbiorniczku rurki z boku niego dwa zawory nic nie idzie pojąć co i jak czemu nie pobiera ,na razie na wodzie próby były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Również mam boczny rozwadniacz ale żeby pociągnął musi pompa podawać maksymalne ciśnienie ,co prawda nie używam go ale jeśli chcesz to albo zwiększasz ręcznie ciśnieni na max,co jest uciążliwe albo zawór który podaje na rozwadniacz ciecz musi znajdować się przed zaworem głównym którym ustalasz ciśnienie pracy na lancy.Bo np. jeśli ustawisz 3 atm. to na rozwadniacz nie poda większego ciśnienia jak te 3 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Serdecznie dzięki ,po twoim wpisie chyba nie za bardzo warto tego używać lepiej lać górą ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Panowie a można kupić jakiś zestaw zaworów z komputerem i spróbować samemu to zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grab12
      Oglądając zdjęcia podobnych opryskiwaczy zauważyłem że mają trochę inaczej podłaczone mieszadło i rozwadniacz. U mnie rozwadniacz pracuje cały czas w pozycji pryskanie i jest podłączony do filtra przy rozdzielaczu na internecie zaś widziałem że jest podłaczony pod jedną z sekcji która u mnie jest niepodpięta.zaś mieszadło jest podpięte trójnikiem do pompy i pracuje tylko po przekręceniu rączki czyli nie mogę pryskać z włączonym mieszadłem zaś na necie jest podłączone pod filtr przy rozdzielaczu i teraz pytanie jak powinno być poprawnie

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj