Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łubin w celu zasilenia gleby. Nawozy przed siewem.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JakubWaloszczyk

JakubWaloszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:13

Witam, jest masa tematów tego typu ale żaden nie dał mi konkretnej odpowiedzi. Mam 1 hektar pola na którym chcę zasiać łubin. Nie zależy mi na ziarnie plonie gdyż zalecono mi łubin w celach przeróbczych gleby. I tu pojawia się moje pytanie jakie nawozy i ile należy zastosować przed siewem tej uprawy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łubin w celu zasilenia gleby. Nawozy przed siewem. Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share Tomczi96

Tomczi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:31

Łubin w celu zasilenia gleby. Nawozy przed siewem. hmm jak ma być zasiane tylko po to żeby było a później pod pług to nie ma co wkładać pieniądze w nawozy, a jak tak bardzo chcesz to to jakieś NPK najtańsze ma rynku ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 23:18

Łubin w celu zasilenia gleby. Nawozy przed siewem. łubin pod pług to tylko na poplon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:00

Żeby wyrósł ładny łubin i żeby było co porzyorać warto dać nawozy. Skoro masz zalecenia żeby zasiać łubin aby wzbogacić glebe pewnie jest wyjałowiona i nawet łubin nie bedzie miał na czym wyrosnąć. Skoro nic nie będziesz z pola wywozić to co wysiejesz pod łubin pozostanie na polu i nie zostanie stracone. Nie zawsze najtansze nawozy sa w rzeczywistaści tanie, czesto te tanie maja mało składników i trzeba wysiać ich bardzo dużo aby wnieść cos do gleby. 

Maja propozycja jest taka 300kg polofoski6 + 100kg siarczanu magnezu granulowanego. Jak łubin bedzie miał pierwsze strąki zabieg talerzówką i siew 2t wapna magnezowego czyli dolomitu mielonego ale to w przypadku gdy nie ma kwasnego pola. Gdy jest kwasno to 2t kredy pylistej

Nie łudź się że w jeden rok uda się doprowadzić pole do porzadku. Pewnie było degradowane latami więc troche czasu potrzeba aby doprowadzić je do wysokiej kultury