Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Bamberka- Start na Wiosnę

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KarolStpie

KarolStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 15:29

Witajcie, 
Mój pierwszy post na forum, 
Otóż sucha jesień i mroźna zima nie były łaskawe i na moim terenie pszenica dostała. Jesienne siewy były uprzedzone wapnowaniem pola oraz nawożeniem pod "korzeń". Siew 250 kg/ha pszenicy z centrali okazał się za rzadki. Ponadto mam wrażenie że zborze jest lekko w niskiej fazie wzrostu (porównując do pól gdzie siewy były tydzień wcześniej przed deszczem). 

Moje pytania:
Jak zasilić zborze w takim kiepskim stanie. Co/kiedy/ jaka ilość
Jaki zabieg oprysku dokonać. Mam wrażenie że chwast może przytłumić już na początku pszenice Co/kiedy/ jaka ilość

Nie jestem specjalistą ds. rolnictwa, bardziej osobą która od kilku lat uprawia pole 
Poniżej przesyłam zdjęcia 

https://drive.google...UTQ&usp=sharing

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Bamberka- Start na Wiosnę Dzisiaj, 06:35
  •  

#2 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:08

Chłopie a powiedz mi na co ty liczysz?. Podpinaj agregat, uprawka przedsiewna i wsiewaj pszenice jarą. Z tych zdjęć któreś podesłał tylko to mi się nasuwa, bieda z nędzo. Brak obsady to jedno a te pojedyncze roślinki są na tyle słabe, że pożytku z nich nie będzie. 

Pod agregat możesz rzucić azot w formie saletrzaku lub saletry w dawce 60-75 kg N. 

Nie martw się, Bamberka niby polska odmiana ale badziew straszny. Sam ją miałem z 3 lata i nigdy mi się nie udała. Zaleta taka, że wytwarza dobrej jakości ziarno o wysokim MTZ ale z resztą składowych plonu to kiepsko. 

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:16

Major racja ,moja dziś oszacowana przez likwidatora szkód ,strata 100% ,jutro pod pług idzie ,wygląda podobnie do tej ze zdjęć i z tego plonu nie będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KarolStpie

KarolStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 23:57

Fakt słabo z gęstością było wysiane 250 kg zboża na ha. Radzicie to Posiać na nowo ? A ozimina po przedrapaniu nie wzejdzie wcale? Pytam bo nigdy tego nie robiłem . Mega szkoda 

Gdybym jednak to zostawił to coś bym nakosił ? licząc oprysk i nawóz .... 

mam mieszane myśli wyglądało to wcześniej jeszcze gorzej.... poprawia się zazieleniło się... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 11:20

Płytka uprawka, wsiej pszenicy jarej, przywałuj. Ta ozimina co zdoła się ukorzenić dodatkowo zagęści ci łan. Po  drugi  raz powtórzę nie warto tego zostawiać, będziesz sobie później w brodę pluł. Nawet jak miejscami będzie plon z całości plantacji nie pokryje kosztów. 

#6 Share KarolStpie

KarolStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 13:46

Pszenica Bamberka- Start na Wiosnę poprawiam.. rozsialen 180 kg pszenicy na ha. odnośnie Twojej wypowiedzi: nie ma plam wymrożenia.... jest całe pole Rzadkie.... mówisz w sensie: siewnik bez drapania i zwalcowac?? proponują mi rozstanie 200 na ha nawozu http://www.agrolok.p...-makro-138.html
może to poratuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 14:39

saletrosan nie poratuje tej plantacji. Wsiej pszenice jarą i tyle.

Ja zasiałem bamberke z centrali po kartoflisku bo chcialem sobie na nasienie zebrac zeby na jesien ja posiac ale z tego co czytam i ogladam zdjecia to bardzo słabo ona zimuje i u mnie tez nie wyglada za ciekawie i chyba jednak zrezygnuje z zasiania tej odmiany na wiekszym areale jesienia.