Skocz do zawartości

Zdjęcie

Simental ze słowacji

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 18:07

Simental ze słowacji

Moglibyśćie poradzić co do tej mojej pierwiastki sm co z nia zrobic bo obecnie zacielona jest 2 mce a mleka 8l/dzień(po ocieleniu 16l/dzien) zywienie siano , sianokiszonka 2kg ququ 2kg paszy pełnoporcjówki witaminy kreda  . Juz nawet postanowiłem sprzedać tylko zebym potem nie załował ze u kogoś po ocieleniu da 25l/dzień więc jesli ktoś zna się w temacie to prosze o jakieś rady .A jeśli ją sprzedam to mysle kupic HF/PL biało-czarna bo gosciu mówi ze ma hfki a wydajnosc srednia 6000l/rocznie bez kiszonki z ququ ale ja mysle ze to miesznce jak wyzej napisałem bo zbyt niska wydajnosc.Cena za te jałówki 6000 zł i cielić się będą za 3-4mce. Więc piszcie co myślicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Simental ze słowacji Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 17 marzec 2016 - 21:02

Simental ze słowacji

Simentale z tego co słyszałem nie są wydajne w produkcji mleka... Najlepszym wyborem byłaby HF 

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 15:51

Simental ze słowacji

Witam mam problem bo chcę sprzedać krowę tylko nie wiem którą ponieważ pierwsza to simentalka ta ze Słowacji(jak wyżej)wyszła w pole i daje teraz 14l mleka na dzień( budowa ładna chociaż wagi ma 550kg ,doi się już 7mcy i jest cielna 4mce ) ma dość równą laktacje i wiem d..y nie urwie z mlekiem i jest bezproblemowa dostaje 2kg paszy i 1kg śruty ququ ,druga to hf teraz będzie 3 ciele(budowa jaka każdy wie , cielić się będzie za 3 tyg.) mleka po ocieleniu 30l na dzień murowane ale ma wadę jak se dużo poje a jest cielna to jej wypada pochwa(nie zawsze ale jednak) i w zimie przy tym żywieniu jest problem bo w lecie to nie.Moje żywienie letnie to trawa do oporu do tego powyżej 18l mleka na dzień 1kg paszy na 2 litry mleka i 1,5kg śruty z ququ(na dzień)podzielona  na dwa odpasy ,w zimie tak samo z paszami treściwymi ale jako objętosciówki to tylko siano i sianokiszonka(witaminy lizawki solne i kreda pastewna to oczywiste i cały rok to mają) .Tu moje pytanie którą sprzedać ??? wszelkie porady mile widziane.

Edytowany przez Artek84, 14 maj 2016 - 15:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 maj 2016 - 15:15

Simental ze słowacji

Witam mam problem bo chcę sprzedać krowę tylko nie wiem którą ponieważ pierwsza to simentalka ta ze Słowacji(jak wyżej)wyszła w pole i daje teraz 14l mleka na dzień( budowa ładna chociaż wagi ma 550kg ,doi się już 7mcy i jest cielna 4mce ) ma dość równą laktacje i wiem d..y nie urwie z mlekiem i jest bezproblemowa dostaje 2kg paszy i 1kg śruty ququ ,druga to hf teraz będzie 3 ciele(budowa jaka każdy wie , cielić się będzie za 3 tyg.) mleka po ocieleniu 30l na dzień murowane ale ma wadę jak se dużo poje a jest cielna to jej wypada pochwa(nie zawsze ale jednak) i w zimie przy tym żywieniu jest problem bo w lecie to nie.Moje żywienie letnie to trawa do oporu do tego powyżej 18l mleka na dzień 1kg paszy na 2 litry mleka i 1,5kg śruty z ququ(na dzień)podzielona  na dwa odpasy ,w zimie tak samo z paszami treściwymi ale jako objętosciówki to tylko siano i sianokiszonka(witaminy lizawki solne i kreda pastewna to oczywiste i cały rok to mają) .Tu moje pytanie którą sprzedać ??? wszelkie porady mile widziane.