Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siarczan jednowodny a siedmiowodny?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikk0123

rolnikk0123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:28

Siarczan jednowodny a siedmiowodny? witam, mam pytanie w sprawie który siarczan magnezu jednowodny czy siedmiowodny? i jakie są różnice między nimi?
pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siarczan jednowodny a siedmiowodny? Dzisiaj, 14:55
  •  

#2 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:44

Siarczan jednowodny a siedmiowodny? Siedmiowodny. Jednowodnego nie da się rozpuścić w zimnej wodzie.

#3 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:45

Ja używam siarczanu siedmiowodnego bo lepiej rozpuszcza się w wodzie .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 14:24

Siarczan jednowodny a siedmiowodny? polecam siarczan Jednowodny trochę się ciężko rozpuszcza (wsypcie w sitko w opryskiwaczu i zakryjcie i scisnijcie wąż ) . stosowalem go na pszenicy. pszenica po kilku dniach stała się ciemniejsza, grubsze źdźbło, lepsze efekty zastosowania. stosowalem również siarczan siedmiowodny i efekt był o 70% słabszy.A po 1wodnym efekt działania jest o wiele lepszy.
więc bierz 1wodny. trochę się pomeczysz z rozpuszczeniem, ale efekt na polu będziesz miał dwa razy lepszy.

#5 Share rolnikk0123

rolnikk0123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 17:36

Siarczan jednowodny a siedmiowodny? właśnie kupiłem pierwszy raz ten jednowodny i chciałem zobaczyć jakie będą różnice na polu wiec mam nadzieję że będzie tak jak piszesz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 17:57

Czy to jednowodny czy siedmiowodny to nie ma różnicy żadnej na polu tylko trzeba dać odpowiednie dawki. Siedmiowodny ma mag 16% siar 30% a jednowodny ma mag 23% a siar 46% i wychodzi na to że jednowodnego daje się wtedy mniej niż siedmiowodnego. Stosowałem oba i po obu jest taki sam efekt tyle że np. jednowodnego dasz 5kg a siedmiowodnego musisz już dać 8kg. Ale za to jednowodny kosztuje prawie dwa razy tyle co siedmiowodny te same kilogramy a do tego jak już któryś z kolegów wspomniał jednowodny ma gorszą rozpuszczalność. I jest to cała filozofia z siarczanem magnezu który nie kupisz tak samo zadziała i efekt na polu po obu będzie identyczny, mam nadzieję że wszystko dobrze wyjaśniłem i każdy zrozumiał. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!