Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek oleju?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 19:05

Wyciek oleju?

Panowie, kapie mi coś ze skrzyni? kapie olej koloru czarnego, zastanawiam czy się czy to nie ten sam olej który wlewa się do podnośnika? kolor ten sam na zdjęciach miarka można zobaczyć, to coś groźnego? olej hydrauliczny 5 l bańke wlałem na jesieni, czy to zaszkodziło? czy można z tym jeździć? https://drive.google...S00&usp=sharing

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek oleju? Dzisiaj, 02:21
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:33

Wyciek oleju?

Jak masz taką "zupę" w skrzyni biegów to tylko patrzeć jak łożyska i zęby polecą ! Wymieniałeś kiedyś olej w tej skrzyni ? Dużo już widziałem ale żeby olej w skrzyni biegów był czarny to jeszcze nie widziałem :blink:

Samo dolanie oleju hydraulicznego nie powinno spowodować zmiany koloru na czarny. Może za to spowodować pienienie się oleju i zmianę właściwości smarnych... z tego powodu trzeba lać ten sam olej oraz nie pożyczać od sąsiadów ani sąsiadom przyczep i innych sprzętów potrzebujących oleju bo wcześniej czy póżniej doprowadzi to do awarii. Oczywiście proste ciągniki są mniej podatne na takie problemy bo nie mają mokrych hamulców i sprzęgieł hydraulicznych ale nawet prosta skrzynia nie będzie wiecznie chodzić smarowana taką "zupą"... Szybko wymień olej na nowy a po maksymalnie 50 motogodzinach jeszcze raz wymień bo pierwsza wymiana zmiesza się z pozostałością tego syfu i też nie będzie to to co powinno być w skrzyni. Najlepiej byłoby umyć skrzynię od środka ale to dość trudna i pracochłonna operacja więc zrób dwie wymiany i będzie OK.

#3 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 13 marzec 2016 - 21:59

Wyciek oleju?

Uszczelniacz półosi, na której jest hamulec się skończył najpewniej. Hamulec jeszcze trzyma? Kolega wyżej dobrze prawi wymień ten olej bo szkoda ciągnika. Przepał z silnika lejesz?

#4 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 12:40

Wyciek oleju?

Ciągnik kupiłem w maju, dolałem bańke 5 l. nie wiem kto co wcześniej wlał, jak spuścić ten olej? Jaki olej kupić i ile? Może dlatego coś słabo podnośnik działa

Dzięki za porady pozdrawiam

Edytowany przez tre_k, 14 marzec 2016 - 12:45.

#5 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 17:59

Wyciek oleju?

A jaki to model zetora? Jeżeli z serii 5211 itd. to hipol wystarczy, na dole skrzyni jest korek spustowy

#6 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 18:10

Wyciek oleju? Zetor 6718 z 1976 r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 18:33

Wyciek oleju?

Na Zetorach mało się znam więc koledzy niech się wypowiedzą ile oleju a co do samego oleju to tak jak napisał kolega wyżej Hipol powinien wystarczyć ale jeszcze lepiej Agrol U. Nie wiem też jak jest z filtrem w Zetorze ale chyba powinien być i jak jest to filtr też trzeba wymienić. Tak jak już pisałem po ok. 50 godzinach pracy wymienić jeszcze raz bo pierwsza wymiana wypłucze pozostałości tej "zupy", którą tam masz i dopiero po drugiej wymianie będzie prawie OK.

Jeśli podnośnik działa słabo to może być już pompa zajeżdżona co zresztą nie powinno dziwić skoro pompowała taki syf nie wiadomo jak długo.

Złota rada dla Ciebie i innych kupujących sprzęt....zaraz po kupnie wymienić wszystkie oleje i filtry na nowe nawet jak sprzedający twierdzi, że niedawno wymieniał !

Jeśli masz jeszcze jakiś ciągnik w gospodarstwie i przyczepę z wywrotem lub inną maszynę korzystającą z hydrauliki ciągnika to zrób tak żeby wszystkie ciągniki chodziły na tym samym oleju.

#8 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:29

Wyciek oleju?

Do tego modelu potrzeba 25 - 30l oleju, nie pamiętam dokładnie

#9 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:44

Wyciek oleju?

i jeszcze przy wymianie obowiązkowo wyczyść filtr magnetyczny który jest wkręcony w podstawę pompy i wymień drugi filtr papierowy który znajduje się przy baku

#10 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:15

Wyciek oleju? Gdzie jest ta sruba spustowa? jest gdzieś papierowy filtr?

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 15:42

Wyciek oleju?

patrząc na zdjęcia to jest jakiś stary model Zetora ,więc filtra papierowego przy baku nie będzie tylko magnetyczny pod siedzeniem i ssący w korpusie pompy .

Srub spustowych szukaj od spodu skrzyni i w pokrywie dolnej tylnego mostu

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip