Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wóz paszowy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 10:02

Wóz paszowy

Witam mam problem gdyż jestem w nietypowej sytuacji. Mam zamiar nabyć wóz paszowy, który miałby najwięcej 240cm wysokości. Współpracował by z Ursusem C-360-3p. Najlepiej aby był jak najtańszy i miał pojemność najmniej 8m sześciennych. Chodzi mi o nowy sprzęt. Za wszystkie odp z góry dziękuje. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wóz paszowy Dzisiaj, 06:35
  •  

#2 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:33

Wóz paszowy Znalazłem coś  dla ciebie, ale 2.40m to trochę mało.
DAF AGRO T-REX 8 http://dafagro.pl/st...jednoslimakowe/
ALIMA BIS EVO 8V http://www.alimabis....we-specyfikacja

#3 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:53

Wóz paszowy

Znalazłem coś  dla ciebie, ale 2.40m to trochę mało.
DAF AGRO T-REX 8 http://dafagro.pl/st...jednoslimakowe/
ALIMA BIS EVO 8V http://www.alimabis....we-specyfikacja

Dzięki :)  kolego a ty posiadasz jakiś wóz paszowy? Co myślisz na temat auto agro? :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:00

Wóz paszowy No niestety jedynym moim wozem paszowym to taczka :) ponieważ budynki nie pozwalają na wóz paszowy . Obydwie firmy są niedaleko mnie (35-50km) z tego co wiem to firma alima bis trochę olewa klientów ( długo się czeka na paszowóz czasami nawet 5 tygodni i sewis który nie chce przyjeżdżać na awarie) oby dwie firmy korzystają z przekładni comer, firma daf agro daje długą gwarację jak na paszowozy bo aż 3 lata

#5 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:19

Wóz paszowy

No niestety jedynym moim wozem paszowym to taczka :) ponieważ budynki nie pozwalają na wóz paszowy . Obydwie firmy są niedaleko mnie (35-50km) z tego co wiem to firma alima bis trochę olewa klientów ( długo się czeka na paszowóz czasami nawet 5 tygodni i sewis który nie chce przyjeżdżać na awarie) oby dwie firmy korzystają z przekładni comer, firma daf agro daje długą gwarację jak na paszowozy bo aż 3 lata

A słyszałeś o wozach Auto-Agro (Victor) lub metal fach/ tech? Wiesz ty lub ktoś inny coś na ich temat? :D

#6 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:19

Wóz paszowy Znajomy ma metal fach 10 sześcienych on też jest na przekładni comer , jedynym wadą ( u kolegi) to szybko się ślimak wytar, Nowy chyba 6000 zł. O auto-Agro i metal tech nic nie wiem.

#7 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 05:08

Wóz paszowy

Ja posiadam wóz z Alimy 8 m robiony pod wymiar niskiej obory. Wiadomo sama filiżanka niższa niż standardowo ale bardzo szeroka, Troche się bałem bo ślimak jest bardzo szeroki że c-360 nie da rady więc wziołem przekładnie dwóbiegową.Ale idzie lekko.Wprawdzie beloty mam po prasie z nożami ale robię obecnie około 1500 kg i nie muszę włanczać wolniejszego trybu pracy.Sama firma też OK.Przedsawicielowi firmy mówiłem że u mnie cienko z gotówką Przywieźli mi wóz i kasę miałem wpłacić w przeciągu miesiąca. Płaciłem przez pół roku po tyle ile miałem i nikt nawet nie zadzwonił z alimy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 05:57

Wóz paszowy

Ja posiadam wóz z Alimy 8 m robiony pod wymiar niskiej obory. Wiadomo sama filiżanka niższa niż standardowo ale bardzo szeroka, Troche się bałem bo ślimak jest bardzo szeroki że c-360 nie da rady więc wziołem przekładnie dwóbiegową.Ale idzie lekko.Wprawdzie beloty mam po prasie z nożami ale robię obecnie około 1500 kg i nie muszę włanczać wolniejszego trybu pracy.Sama firma też OK.Przedsawicielowi firmy mówiłem że u mnie cienko z gotówką Przywieźli mi wóz i kasę miałem wpłacić w przeciągu miesiąca. Płaciłem przez pół roku po tyle ile miałem i nikt nawet nie zadzwonił z alimy

A ile sie mieści wszystkiego? I jak z serwisem i cena? :)

Edytowany przez podlaskirolnik, 14 marzec 2016 - 05:58.

#9 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:11

Wóz paszowy

Do mojej ósemki mieści się od 1.6  do 2,2 tony paszy w zależności od wilgotności sianokiszonki, ilości kukurydzy oraz ilości dodawanej słomy czy siana. Z serwisu jeszcze nie korzystałem więc do końca nie wiem jak to jest u nich w praktyce. Ceny dokładnie nie pamiętam ale chyba 56 tys. netto. Posiada skrzynie 2-biegową i taśmę wysypową z tyłu.

#10 Share Kacperiusz

Kacperiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:47

Wóz paszowy

Witam, firma Auto-Agro robi wozy paszowe z osią z tyłu. Minus, ciężar wozu z paszą idzie na ciągnik, ale za to pojemność jest spora.

Zdjęcie -> http://www.autoagro...._1553590348.jpg

strona firmy www.autoagro.pl

#11 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 11:15

Wóz paszowy

Chciałbym odswierzyć temat :) A co sądzicie o wozach Storti Dunker? Godne polecenia?

#12 Share Oktawik

Oktawik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 08:45

Wóz paszowy

Jeżeli chodzi o wozy paszowe to polecam się zapoznać z chociażby tym artykułem, który mimo że krótki to daje nam trochę ciekawych informacji.

@UP

Sam nigdy nie miałem Storti Dunkera ale słyszałem od znajomego że bardzo dobrze i szybko miesza a do tego robi odpowiednią strukturę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share A-LIMA-BIS

A-LIMA-BIS

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Produkcja maszyn rolniczych, systemów i robotów udojowych, schładzalników do mleka.

Napisany 20 wrzesień 2016 - 10:43

Wóz paszowy

Witam,

jeśli temat jeszcze aktualny, to zapraszam do kontaktu z nami. Dopasowujemy maszyny do każdego gospodarstwa. Jest sporo opcji pozwalających na obniżenie wozu (kształt kosza, oś wyprowadzona za obrys maszyny, niskoprofilowe opony). Zawsze coś dobierzemy. Robiliśmy również maszyny ze składanym koszem, więc mamy doświadczenie ;)

Pozdrawiamy
Alima

Dodaj odpowiedź