Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:04

Wszystko zależy od wagi rozsiewacza, swego czasu jeździliśmy c 330 z BB saletry, ale to nie robota :D Fakt, że starą amazonką która waży pewnie połowę tego co nowe :) Teraz sieję ferdkiem 255 i te 600 kg na spokojnie się wozi, więc wg mnie do c360 lepiej kupić już większy, nawet te 1000. Zawsze lepiej mieć trochę luzu niż miałby się wysypywać nawóz jak wsypiesz BB tym bardziej że ma to być nowy rosiewacz czyli zakup nie na rok czy dwa. 

Nowe Amazone podobno szybciej rdzewieją od tych starszych modeli, dlatego może rzeczywiście warto pomyśleć o jakiejś innej marce. Co do polskich produktów to wiele dobrych opini słyszałem o Sipmie i sam się zastanawiałem nad kupnem tego cuda ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone Dzisiaj, 21:06
  •  

#42 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:21

Wszystko zależy od wagi rozsiewacza, swego czasu jeździliśmy c 330 z BB saletry, ale to nie robota :D Fakt, że starą amazonką która waży pewnie połowę tego co nowe :) Teraz sieję ferdkiem 255 i te 600 kg na spokojnie się wozi, więc wg mnie do c360 lepiej kupić już większy, nawet te 1000. Zawsze lepiej mieć trochę luzu niż miałby się wysypywać nawóz jak wsypiesz BB tym bardziej że ma to być nowy rosiewacz czyli zakup nie na rok czy dwa. 

Nowe Amazone podobno szybciej rdzewieją od tych starszych modeli, dlatego może rzeczywiście warto pomyśleć o jakiejś innej marce. Co do polskich produktów to wiele dobrych opini słyszałem o Sipmie i sam się zastanawiałem nad kupnem tego cuda ;)

Po kilku wypowiedziach i zastanowieniu doszłem do wniosku że lepsza pordzewiała amazonka niż polski wynalazek :D :D

#43 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:32

No widzisz :D Sam myslem o  kupnie jakiś rok temu i tez miałem taki dylemat czy dołozyc trochę do zachodniego czy zadowolić się Sipmą, Unią. W końcu nic nie kupiłem i na jakiś czas dałem sobie spokój. Wystarczy mi narazie stara amazonka, czy lepsza nie wiem, ale o dziwo nie uświadczysz na niej ni grama rdzy :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:06

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

#45 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:31

Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

Każdy inaczej piszę. Ja osobiście wolę trochę dopłacić i wziąć amazonkę ale narazie się powstrzymam z tym siewnikiem i zostanę przy starym poczciwym leju :D :D

#46 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 23:01

Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

Ależ ja mówiłem w sensie pozytywnym "cudo", jak na polskie warunki :) Nie chciałem tutaj nikogo urazić. Myslę że Sipma to jedne z niewielu udanych rozsiewaczy krajowej produkcji i wcale ich nie porównuję do wnalazków typu Strumyk czy grassrol. Z pewnością będzie się lepiej spisywał od tego lejka :)

#47 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 14:11

Ależ ja mówiłem w sensie pozytywnym "cudo", jak na polskie warunki :) Nie chciałem tutaj nikogo urazić. Myslę że Sipma to jedne z niewielu udanych rozsiewaczy krajowej produkcji i wcale ich nie porównuję do wnalazków typu Strumyk czy grassrol. Z pewnością będzie się lepiej spisywał od tego lejka :)

A ten nowy Grass rol  to też wynalazek przecież on niczym się nie różni od Unia Brzeg tylko ceną takie jest moje zdanie nie wiem jakie jest twoje podziel się opinią na temat tego rozsiewacza.

#48 Share krystian1982

krystian1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 18:25

do daniel farmer zapoznaj sie z bogballe  dobrze wyposażony i jest siew graniczny może akurat jedyna firma co produkuje rozsiewacze i nic wiecej także tylko w tym siedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 13:02

A ten nowy Grass rol  to też wynalazek przecież on niczym się nie różni od Unia Brzeg tylko ceną takie jest moje zdanie nie wiem jakie jest twoje podziel się opinią na temat tego rozsiewacza.

Podałem Grassrol jako przykład i chodzi mi o te w ocynku co po 2 latach rdzewieją...Myślę, że jakość wykonania jednak jest na niższym poziomie, choć fakt że przy unii płacisz też coś za sam znaczek :D Sam Grassrola nie używałem więc moje zdanie opiera się na opinii innych. Główne problemy o których słyszałem to mielenie nawozu, nie opróżnianie do końca skrzyni, kiepska powłoka lakiernicza no i niestety nierównomierny wysiew.

#50 Share koloas

koloas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 13:30

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone co z tego ze opony pompa jak pokrywa podnośnika nie wytrzyma na postoju podniesie ale w polu po orce # POWODZENIA#

#51 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 16:01

woprol  junior 2 jest dobry rosiewacz

#52 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:27

Jakie nawozy są w tonowych big-bagach?

#53 Share janekkuchar

janekkuchar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:37

tylko Amazone, żadne polskie 

#54 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 16 marzec 2016 - 08:20

Miałem starą amazonkę, coś mnie podkusiło i kupiłem nowego MSa. Po 2 latach wszędzie rdza, więc wróciłem do amazone. Mam model Jet, rewelacja. Niestety ma jedną wadę, tylko 12m. Polski nawet nowy, nie dziękuję.

#55 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 13:26

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone podpowie ktoś jaki olej wlać do przekładni przy tarczy Amazone za-m?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 14:31

Ja mam aunia MX850 premium juz 7 lat i wsio ladnie chodzi na lopatkach itd znaku niema, na 45ha w tym 18trawy gdzie azot 3 razy. Teraz na mgr mam zamiar zlozyc na nowy tylko ze te uzedasy wiekszego niz 800L nie dadza takze musialbym nadstawkami go potem rozbudowac, wiecie moze czy jakas marka robi takie male z komputerem i ile to moze kosztowac? i jak te z komputerem sypia w praktyce

Dodaj odpowiedź