Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:00

Chłapaki ja siać 3p będe tylko na łąkach i dam obciążenie na przód i do tego nie muszę sypać do pełna   a na oranym będzie zetor 8145tylko chcę 1000l bo tam wchodzi największy big bag :D A mowa to o nowej amazonce a nie starej wytłuczonej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone Dzisiaj, 02:27
  •  

#22 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:12

ja osobiście kupiłem właśnie amazone 1001, jak sie będzie sprawować to zobaczymy. Najwazniejsze by były siłowniki dwustronnego działania bo miałem poprzednio ze sprężyną i to była tragedia

#23 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:20

ja osobiście kupiłem właśnie amazone 1001, jak sie będzie sprawować to zobaczymy. Najwazniejsze by były siłowniki dwustronnego działania bo miałem poprzednio ze sprężyną i to była tragedia

A w jakiej cenie i województwie? Z jakim ciągnikiem będzie śmigał? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:41

1000 litrowy  rozsiewacz wejdzie 800-900 kg nawozu

#25 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:45

3200 euro + jeszcze wziąłem nadstawkę 500l za 260 euro, woj. mazowieckie, na wiosne ursus 912 ale napewno pełno sypac nie będę a na jesieni ursus 1224 i wtedy sypię z czubem, sam rozsiewacz bez nadstawki waży 309 kg a z nadstawką 339. 

#26 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:49

3200 euro + jeszcze wziąłem nadstawkę 500l za 260 euro, woj. mazowieckie, na wiosne ursus 912 ale napewno pełno sypac nie będę a na jesieni ursus 1224 i wtedy sypię z czubem, sam rozsiewacz bez nadstawki waży 309 kg a z nadstawką 339.

A mowa o nowym czy używanym bo mi chodzi o nówkę :D

1000 litrowy  rozsiewacz wejdzie 800-900 kg nawozu

Jak nasypiesz na szczubo to wejdzie :D

#27 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:50

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone ursus c360-3p ma 1200kg udźwig. Z tym ze przy 800kg przód już się nie trzyma stabilnie podloza. jest za lekki. Ja sieje nawóz c330 lejem Promara 400kg

#28 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:54

nowy rok prod. 2016 ma wybity w środe przyjechał, a ceny które podałem to ceny netto

#29 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:02

nowy rok prod. 2016 ma wybity w środe przyjechał, a ceny które podałem to ceny netto

Po ile jest teraz euro? Mi proponowano za 15k netto

#30 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:04

4,30 a jeszcze tydzień temu 4,38

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:16

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone No to jeżeli możesz sobie pozwolić na nowa amazonkę to pytanie o polskie rozsiewacze w takim przypadku jest raczej zbędne :)

#32 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:44

Tylko że mi proponowano 900l to wgl inny rozsiewacz :D

#33 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 15:28

No to jeżeli możesz sobie pozwolić na nowa amazonkę to pytanie o polskie rozsiewacze w takim przypadku jest raczej zbędne :)

Dlaczego zbędne nowy pom augustów  kosztuje cene amazonki tylko że netto (tak mówi deler) :D

#34 Share Profesor

Profesor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:20

Kolego 500l, 600l max do 360 3p. Polskiego bym nie polecał, w szczególności od STRUMYKA. Ja się dałem nabrać na te ich 'rozsiewacze'.. zamiast rozsiewać prochy to je miele, rozsiewacz cały z pyłu, nie mówiąc o traktorze. Po prostu nawóz zamiast rozsiewać to go kruszy mimo, że już uszczelniałem, przerabiałem kombinowałem, trochę lepiej ale i tak masakra. Czasami to tak pyli ze nie widać gdzie jedziesz. Dołóż trochę i kup amazone, nawet używany będzie dużo lepszy od nowego polskiego. Od strumyka mogę polecić bronę talerzową X3,15. Sprawuje się dobrze.

#35 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:33

Ale moja 3p  jest po przerubókach a mianowicie ma pompę od zetora, obciążenie na przodzie i  opony od zetora więc powinna dać radę, gdyż mój kolega ma tak samą przerobioną tylko ma zwykłe oponki :)

#36 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:01

oponami nie bedziesz go dżwigać.

U siebie mam do c360 siewke (waży 200kg) i jest bardzo blisko ciągnika to jak zaladuje 700kg to już ma równowage (bez obciązników) jazda jest taka że troche górki i trzeba na wstecznym xD a jak siejesz to jak jedno kolo się zapadnie to zaraz robisz nawrót o 360 st i jedziesz spowrotem;) Dodatkowo c360 jest trochę cieższa bo ma 4 Garki i wiekszy silniczek.

Kiedyś mialem zachodni 1600l pojemnosci to jak wsypalem 500 kg to juz był koniec ledwo sie jechalo ale wystawal dalej a i tak lampy urywało;(((

#37 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:09

oponami nie bedziesz go dżwigać.

U siebie mam do c360 siewke (waży 200kg) i jest bardzo blisko ciągnika to jak zaladuje 700kg to już ma równowage (bez obciązników) jazda jest taka że troche górki i trzeba na wstecznym xD a jak siejesz to jak jedno kolo się zapadnie to zaraz robisz nawrót o 360 st i jedziesz spowrotem;) Dodatkowo c360 jest trochę cieższa bo ma 4 Garki i wiekszy silniczek.

Kiedyś mialem zachodni 1600l pojemnosci to jak wsypalem 500 kg to juz był koniec ledwo sie jechalo ale wystawal dalej a i tak lampy urywało;(((

Ale pompa od zetora i przód obciążony na maxa. A jak będzie stękał to 80-tka i rura :D :D

#38 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:30

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone Ja polecam z polskich rozsiewacze firmy sipma w miarę dobrze pomalowane, równo rozsiewa i nie jest drogi. Nie polecam rozsiewacza firmy abra poniwasz nawóz leci tylko na boki a za ciągnikiem nawozu prawie niema no i w ciągniku jest pełno nawozu. Mój sąsiad ma 2 lata rozsiewacz amazome 1500l jedyne co jest w nim kiepsko zrobione to powłoka lakiernicza dół zbiornika rdzewieje i małe plastry farby odchodzą ale jeśli chodzi o jakość rozsiewu to nie ma sobie równych
Do polskich rozsiewaczy części nie są drogie np łopatki do sipmy kosztują 37 zł , do uni 30zł do amazone 280zł, do rauch 210zł do bogballe 250zł

#39 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 marzec 2016 - 20:34

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone wlasnie stoję prEd wyborem rozsiewacza 700-1000l z możliwością rozbudowy.chodzi o mgr wiec musi byc jakikolwiek wysiew graniczny.raucha chciałem ale wysiew graniczny jedynie przez drogi telimat chyba ze sie mylę?zostalo amazone za-x 900l bo tu lopatki do granicznego w standardzie.sulky napewno drozsze sporo.Nie wiem jak boogbale.poradzcie coś w granicach tych 12-16 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share podlaskirolnik

podlaskirolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:55

wlasnie stoję prEd wyborem rozsiewacza 700-1000l z możliwością rozbudowy.chodzi o mgr wiec musi byc jakikolwiek wysiew graniczny.raucha chciałem ale wysiew graniczny jedynie przez drogi telimat chyba ze sie mylę?zostalo amazone za-x 900l bo tu lopatki do granicznego w standardzie.sulky napewno drozsze sporo.Nie wiem jak boogbale.poradzcie coś w granicach tych 12-16 netto

Jak amazonka to bierz z Danexu tam idzie się dogadać i deler jest naprawdę spoko :D Właściwie sam masz sprzęt z Danexu to wiesz :D :D Ale na twoim miejscu bym wziął większy bo jak go rozbudujesz to będzie strasznie wysoki :)

Edytowany przez podlaskirolnik, 13 marzec 2016 - 21:01.

Dodaj odpowiedź