podlaskirolnik

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone

Polecane posty

3200 euro + jeszcze wziąłem nadstawkę 500l za 260 euro, woj. mazowieckie, na wiosne ursus 912 ale napewno pełno sypac nie będę a na jesieni ursus 1224 i wtedy sypię z czubem, sam rozsiewacz bez nadstawki waży 309 kg a z nadstawką 339.

A mowa o nowym czy używanym bo mi chodzi o nówkę :D

1000 litrowy  rozsiewacz wejdzie 800-900 kg nawozu

 

Jak nasypiesz na szczubo to wejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

ursus c360-3p ma 1200kg udźwig. Z tym ze przy 800kg przód już się nie trzyma stabilnie podloza. jest za lekki. Ja sieje nawóz c330 lejem Promara 400kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowy rok prod. 2016 ma wybity w środe przyjechał, a ceny które podałem to ceny netto

 Po ile jest teraz euro? Mi proponowano za 15k netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

No to jeżeli możesz sobie pozwolić na nowa amazonkę to pytanie o polskie rozsiewacze w takim przypadku jest raczej zbędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli możesz sobie pozwolić na nowa amazonkę to pytanie o polskie rozsiewacze w takim przypadku jest raczej zbędne :)

 

Dlaczego zbędne nowy pom augustów  kosztuje cene amazonki tylko że netto (tak mówi deler) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor    3

Kolego 500l, 600l max do 360 3p. Polskiego bym nie polecał, w szczególności od STRUMYKA. Ja się dałem nabrać na te ich 'rozsiewacze'.. zamiast rozsiewać prochy to je miele, rozsiewacz cały z pyłu, nie mówiąc o traktorze. Po prostu nawóz zamiast rozsiewać to go kruszy mimo, że już uszczelniałem, przerabiałem kombinowałem, trochę lepiej ale i tak masakra. Czasami to tak pyli ze nie widać gdzie jedziesz. Dołóż trochę i kup amazone, nawet używany będzie dużo lepszy od nowego polskiego. Od strumyka mogę polecić bronę talerzową X3,15. Sprawuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moja 3p  jest po przerubókach a mianowicie ma pompę od zetora, obciążenie na przodzie i  opony od zetora więc powinna dać radę, gdyż mój kolega ma tak samą przerobioną tylko ma zwykłe oponki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

oponami nie bedziesz go dżwigać.

U siebie mam do c360 siewke (waży 200kg) i jest bardzo blisko ciągnika to jak zaladuje 700kg to już ma równowage (bez obciązników) jazda jest taka że troche górki i trzeba na wstecznym xD a jak siejesz to jak jedno kolo się zapadnie to zaraz robisz nawrót o 360 st i jedziesz spowrotem;) Dodatkowo c360 jest trochę cieższa bo ma 4 Garki i wiekszy silniczek.

Kiedyś mialem zachodni 1600l pojemnosci to jak wsypalem 500 kg to juz był koniec ledwo sie jechalo ale wystawal dalej a i tak lampy urywało;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oponami nie bedziesz go dżwigać.

U siebie mam do c360 siewke (waży 200kg) i jest bardzo blisko ciągnika to jak zaladuje 700kg to już ma równowage (bez obciązników) jazda jest taka że troche górki i trzeba na wstecznym xD a jak siejesz to jak jedno kolo się zapadnie to zaraz robisz nawrót o 360 st i jedziesz spowrotem;) Dodatkowo c360 jest trochę cieższa bo ma 4 Garki i wiekszy silniczek.

Kiedyś mialem zachodni 1600l pojemnosci to jak wsypalem 500 kg to juz był koniec ledwo sie jechalo ale wystawal dalej a i tak lampy urywało;(((

 

Ale pompa od zetora i przód obciążony na maxa. A jak będzie stękał to 80-tka i rura :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Ja polecam z polskich rozsiewacze firmy sipma w miarę dobrze pomalowane, równo rozsiewa i nie jest drogi. Nie polecam rozsiewacza firmy abra poniwasz nawóz leci tylko na boki a za ciągnikiem nawozu prawie niema no i w ciągniku jest pełno nawozu. Mój sąsiad ma 2 lata rozsiewacz amazome 1500l jedyne co jest w nim kiepsko zrobione to powłoka lakiernicza dół zbiornika rdzewieje i małe plastry farby odchodzą ale jeśli chodzi o jakość rozsiewu to nie ma sobie równych
Do polskich rozsiewaczy części nie są drogie np łopatki do sipmy kosztują 37 zł , do uni 30zł do amazone 280zł, do rauch 210zł do bogballe 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

wlasnie stoję prEd wyborem rozsiewacza 700-1000l z możliwością rozbudowy.chodzi o mgr wiec musi byc jakikolwiek wysiew graniczny.raucha chciałem ale wysiew graniczny jedynie przez drogi telimat chyba ze sie mylę?zostalo amazone za-x 900l bo tu lopatki do granicznego w standardzie.sulky napewno drozsze sporo.Nie wiem jak boogbale.poradzcie coś w granicach tych 12-16 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie stoję prEd wyborem rozsiewacza 700-1000l z możliwością rozbudowy.chodzi o mgr wiec musi byc jakikolwiek wysiew graniczny.raucha chciałem ale wysiew graniczny jedynie przez drogi telimat chyba ze sie mylę?zostalo amazone za-x 900l bo tu lopatki do granicznego w standardzie.sulky napewno drozsze sporo.Nie wiem jak boogbale.poradzcie coś w granicach tych 12-16 netto

 

Jak amazonka to bierz z Danexu tam idzie się dogadać i deler jest naprawdę spoko :D Właściwie sam masz sprzęt z Danexu to wiesz :D :D Ale na twoim miejscu bym wziął większy bo jak go rozbudujesz to będzie strasznie wysoki :)

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Wszystko zależy od wagi rozsiewacza, swego czasu jeździliśmy c 330 z BB saletry, ale to nie robota :D Fakt, że starą amazonką która waży pewnie połowę tego co nowe :) Teraz sieję ferdkiem 255 i te 600 kg na spokojnie się wozi, więc wg mnie do c360 lepiej kupić już większy, nawet te 1000. Zawsze lepiej mieć trochę luzu niż miałby się wysypywać nawóz jak wsypiesz BB tym bardziej że ma to być nowy rosiewacz czyli zakup nie na rok czy dwa. 

 Nowe Amazone podobno szybciej rdzewieją od tych starszych modeli, dlatego może rzeczywiście warto pomyśleć o jakiejś innej marce. Co do polskich produktów to wiele dobrych opini słyszałem o Sipmie i sam się zastanawiałem nad kupnem tego cuda ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wagi rozsiewacza, swego czasu jeździliśmy c 330 z BB saletry, ale to nie robota :D Fakt, że starą amazonką która waży pewnie połowę tego co nowe :) Teraz sieję ferdkiem 255 i te 600 kg na spokojnie się wozi, więc wg mnie do c360 lepiej kupić już większy, nawet te 1000. Zawsze lepiej mieć trochę luzu niż miałby się wysypywać nawóz jak wsypiesz BB tym bardziej że ma to być nowy rosiewacz czyli zakup nie na rok czy dwa. 

 Nowe Amazone podobno szybciej rdzewieją od tych starszych modeli, dlatego może rzeczywiście warto pomyśleć o jakiejś innej marce. Co do polskich produktów to wiele dobrych opini słyszałem o Sipmie i sam się zastanawiałem nad kupnem tego cuda ;)

 

Po kilku wypowiedziach i zastanowieniu doszłem do wniosku że lepsza pordzewiała amazonka niż polski wynalazek :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

No widzisz :D Sam myslem o  kupnie jakiś rok temu i tez miałem taki dylemat czy dołozyc trochę do zachodniego czy zadowolić się Sipmą, Unią. W końcu nic nie kupiłem i na jakiś czas dałem sobie spokój. Wystarczy mi narazie stara amazonka, czy lepsza nie wiem, ale o dziwo nie uświadczysz na niej ni grama rdzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

 

Każdy inaczej piszę. Ja osobiście wolę trochę dopłacić i wziąć amazonkę ale narazie się powstrzymam z tym siewnikiem i zostanę przy starym poczciwym leju :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Nie mówcie że sipma to jakiś wynalazek czy cudo poprostu dobry polski rozsiewacz i kosztuje połowę mniej niż amazone. A wybór należy Jusz do was czy kupujecie amazone czy inny.

Ależ ja mówiłem w sensie pozytywnym "cudo", jak na polskie warunki :) Nie chciałem tutaj nikogo urazić. Myslę że Sipma to jedne z niewielu udanych rozsiewaczy krajowej produkcji i wcale ich nie porównuję do wnalazków typu Strumyk czy grassrol. Z pewnością będzie się lepiej spisywał od tego lejka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Ależ ja mówiłem w sensie pozytywnym "cudo", jak na polskie warunki :) Nie chciałem tutaj nikogo urazić. Myslę że Sipma to jedne z niewielu udanych rozsiewaczy krajowej produkcji i wcale ich nie porównuję do wnalazków typu Strumyk czy grassrol. Z pewnością będzie się lepiej spisywał od tego lejka :)

 

A ten nowy Grass rol  to też wynalazek przecież on niczym się nie różni od Unia Brzeg tylko ceną takie jest moje zdanie nie wiem jakie jest twoje podziel się opinią na temat tego rozsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    138

do daniel farmer zapoznaj sie z bogballe  dobrze wyposażony i jest siew graniczny może akurat jedyna firma co produkuje rozsiewacze i nic wiecej także tylko w tym siedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

A ten nowy Grass rol  to też wynalazek przecież on niczym się nie różni od Unia Brzeg tylko ceną takie jest moje zdanie nie wiem jakie jest twoje podziel się opinią na temat tego rozsiewacza.

Podałem Grassrol jako przykład i chodzi mi o te w ocynku co po 2 latach rdzewieją...Myślę, że jakość wykonania jednak jest na niższym poziomie, choć fakt że przy unii płacisz też coś za sam znaczek :D Sam Grassrola nie używałem więc moje zdanie opiera się na opinii innych. Główne problemy o których słyszałem to mielenie nawozu, nie opróżnianie do końca skrzyni, kiepska powłoka lakiernicza no i niestety nierównomierny wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koloas    4

co z tego ze opony pompa jak pokrywa podnośnika nie wytrzyma na postoju podniesie ale w polu po orce # POWODZENIA#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
    • Przez pilu
      Witajcie,
      Nabyłem siewnik amazone D7 typ 25 junior zastanawia mnie brak redlic wysiewających. Mam 4 wolne dziury w listwie mocującej lejki więc pomyślałem, że brakuje po prostu redlic, ale jak zacząłem szukać to w każdy siewniku na zdjęciach są wolne 2 dziury. Wychodzi na to, że brakuje mi 2 redlic ( 1 długa 1 krótka), tylko najdziwniejsze jest to, że u każdego na zdjęciu te wolne 2 pola są w różnych miejscach (np. na 9 i 11 otworze albo 10 i 14, 11 i 13) Może ktoś mi rozjaśnić ten temat ?
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj