podlaskirolnik

Polski rozsiewacz czy lepiej dopłacić do amazone

Polecane posty

Witam zastanawiam się nad zakupem rozsiewacza do nawozów i nie wiem jaki wybrać. Polski ma bardziej przystępną cenę, ale czy warto go kupić czy dołożyć do amazone. Miał by On pojemność ok.1000 litrów i współpracował by z ursusem C-360-3p. Za wszystkie  odpowiedzi z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

co bedzie współgrać? 1000l i 360 3P?? Nidy nie mieliście styczności z takim sprzętem a dodatkowo nie macie wyobrażni 

 

500l +360 3P jako tako współgra To jest absolutne maximum !! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego a nwsz ile taka amazonka może kosztować ?


co bedzie współgrać? 1000l i 360 3P?? Nidy nie mieliście styczności z takim sprzętem a dodatkowo nie macie wyobrażni 

 

500l +360 3P jako tako współgra To jest absolutne maximum !! 

 

Coś ci się kolego  w główce poprzękrecało i widać, że ty nie miałeś styczności. Mój kolega ciąga amazonkę tylko starszą  ok.1000l i jakoś nie ma ciężko a jak już strasznie mokro  to mniej włoży lub większy ciągnik przypina. Maszyn nie kupuje się na dziś!!

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Ja do 3p mam Unie Brzeg 500 i nosi go juz troche jak jest załadowany pełny a co mówic drugie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do 3p mam Unie Brzeg 500 i nosi go juz troche jak jest załadowany pełny a co mówic drugie tyle :)

 

Może unia brzeg jest cięższa. Mówię serio sam widziałem jak kolega wrzuca całego big-baga. Ale na przód dał obciążnik dodatkowy i rura :D a jak ciążko to mniejszy bieg i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

no to jak wrzuca big baga to jest 500 kg a nie tona chyba że z Puław to 600 kg ale nie tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak wrzuca big baga to jest 500 kg a nie tona chyba że z Puław to 600 kg ale nie tona

 

Kolego jak nie wiesz to nie pisz :) Są też bigbagi 1000kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dlaczego amazone, to już nie ma lepszych/innych rozsiewaczy ?

myślisz że taka amazonka jest cudem techniki, za porównywalną cenę dostaniesz młodszy i mniej wytłuczony, czyli lepszy rozsiewacz jak vicon, BB kuhn czy rauch


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nigdy jeszcze nie widziałem nawozów  typu saletra, polifoska w big begach 1000 kg. Jedynie co widziałem to wapno.

 

Do 360 to raczej max 600 kg nasypię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego a nwsz ile taka amazonka może kosztować ?

 

Coś ci się kolego  w główce poprzękrecało i widać, że ty nie miałeś styczności. Mój kolega ciąga amazonkę tylko starszą  ok.1000l i jakoś nie ma ciężko a jak już strasznie mokro  to mniej włoży lub większy ciągnik przypina. Maszyn nie kupuje się na dziś!!

 

Zasyp 1 tone i próbuj po orce rozsiać nawozy albo w mokrzejszym miejscu. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPralat    12

ja przy MF 255 mam promara 700 kg, otwieranie hydrauliczne, dwie tarcze przekładnia na podzespoły rauch/kuhn, wysiew graniczny i jeszcze skrzynia chrom-nikiel.. MF nie obciążony na przodku, pamiętam jak dziś było nasypane no prawie po brzegi i się dźwigał... więc nie chce mi się wierzyć że 60 poleci przy 1t, a ten rozsiewacz który mamy to polecam, jesteśmy zadowoleni, jest na duży plus.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Ja 3p sieję Amazone 700l i więcej jak 600kg saletry nie ma opcji wsypać, żeby przód w górze nie latał. Obciążniki Z przodu mam wszystkie tak, że powodzenia z 1000l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja do Amazonki ZA-U 1800 i MF 255 z obciążnikami z przodu, to jak wsypywałem 500 kg to tak sobie po drodzę jechałem,  jak mi zostało i dosypywałem ponad 600 to szwagier 90 kg siadał mi na przedniej masce, bo w burakach nie szlo go uprowadzić.

 

Co do jakości wykonania nowych Amazonek to skłaniał bym się  za nowym Polskim, raczej będziesz bardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Mowa tu o nowym sprzęcie?

Bo wg mnie lepszym rozwiązaniem było by kupno nowego rozsiewacza np. sipmy niż  takiej 20 letniej amazonki..

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Dalej nie wiem czemu uparliście się na yo amazone, są inne być może lepsze firmy


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Kolego każdy ma własne zdanie, nie musisz od razu lamentować że żal czytać agrofoto ;)

Bo szczerze nie rozumiem skąd takie czczenie tych wspaniałych rozsiewaczy amazone, przecież one same potrafią nawóz rozsypać bez użycia ciągnika! Cud niemieckiej techniki! ;)

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahahaha 3p i 1000 litrów debilizm. Jak to czytam to się zastanawiam czy w ogóle myślicie ?

Miałem leja kiedyś i 600 litrów i jak był pełen to jazda c360 z nim to porażka przód prawie cały czas w górze a miał obciązniki. Dodam tylko że rozsiewacz z 1000 litrów może mieć wagę nawet 400 kilo :) A lej ważył 60 kg. W Chwili obecnej mam AGRO-MAX 800 litrów i współpracuje z Farmtrac 70 i jak jest pełen to i w tym włącza się dodatkowe wspomaganie ....Masa traktora 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

hehehehe 1000kg do 360 hehe mam unie mx850 i latała w 360 to max 750kg włożyłam i pod górę na wstecznym z jednym begiem 600 lata fajnie teraz mam zakładki i wchodzi1500 to latam pronarem i potrafi zerwac a jak mokro to jd6630 takze powodzenia z ta toną he a co do rozsiewacza to polecam bardzo fajna maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłapaki ja siać 3p będe tylko na łąkach i dam obciążenie na przód i do tego nie muszę sypać do pełna   a na oranym będzie zetor 8145tylko chcę 1000l bo tam wchodzi największy big bag :D A mowa to o nowej amazonce a nie starej wytłuczonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ja osobiście kupiłem właśnie amazone 1001, jak sie będzie sprawować to zobaczymy. Najwazniejsze by były siłowniki dwustronnego działania bo miałem poprzednio ze sprężyną i to była tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście kupiłem właśnie amazone 1001, jak sie będzie sprawować to zobaczymy. Najwazniejsze by były siłowniki dwustronnego działania bo miałem poprzednio ze sprężyną i to była tragedia

 

A w jakiej cenie i województwie? Z jakim ciągnikiem będzie śmigał? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

1000 litrowy  rozsiewacz wejdzie 800-900 kg nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

3200 euro + jeszcze wziąłem nadstawkę 500l za 260 euro, woj. mazowieckie, na wiosne ursus 912 ale napewno pełno sypac nie będę a na jesieni ursus 1224 i wtedy sypię z czubem, sam rozsiewacz bez nadstawki waży 309 kg a z nadstawką 339. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
    • Przez pilu
      Witajcie,
      Nabyłem siewnik amazone D7 typ 25 junior zastanawia mnie brak redlic wysiewających. Mam 4 wolne dziury w listwie mocującej lejki więc pomyślałem, że brakuje po prostu redlic, ale jak zacząłem szukać to w każdy siewniku na zdjęciach są wolne 2 dziury. Wychodzi na to, że brakuje mi 2 redlic ( 1 długa 1 krótka), tylko najdziwniejsze jest to, że u każdego na zdjęciu te wolne 2 pola są w różnych miejscach (np. na 9 i 11 otworze albo 10 i 14, 11 i 13) Może ktoś mi rozjaśnić ten temat ?
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj