podlaskirolnik

Jaki ciągnik 100-120km wybrać (głównie do tura)

Polecane posty

niewiem nie mialem doczynienia z jd, tyle co slyszalem od dilera jedrus 5 serja dosc awaryjna

 

A ty kolego z podlasia? Jak tak to wiesz jaki deler ma coś na testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilnianin    1

jestem z Litwy, wlasnie zbieram oferty naprojekt modernizacje, mam za soba przejechanych duzo km. ciekawia mnie ciagniki grupy cnh 


moto agro oferta jak narazie najlepsza


jak tam z serwisem, czy jest w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

czytałem wcześniej posty i koledzy piszą że kubota dużo pali owszem jest to możliwe że kubota spali 20 l /h ale wtedy jak niedoświadczony operator sie dorwie do maszyny którą nie zna i ją katuje po prostu kubotą trzeba nauczyć sie jeździć 

Tylko że cały czas jeździł ze mną przedstawiciel kuboty i nie pozwalał przekraczać 1700, a nominalnie kazał jeździć coś pomiędzy 1500 a 1600. I ok, może i spali mało przy takich obrotach ale właśnie w turze czy jak ktoś pisał w owijarce. W pługu porażka bo jednak te 8km/h wypadałoby lecieć a przy tych obrotach nie można było tyle wyciągnąć. Nie wiem, może ten egzemplarz miał coś nie tak, ale ta 110 u sąsiada podobnie sapała.

Nie wypowiem się na temat innych marek bo nie miałem z nimi styczności, ale zawsze podobały mi się MF, np taki 5611, tylko to inna półka cenowa ;/ Dlatego jak sami kupowaliśmy to wybór był między Nh/Case/Steyr a Kubota właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kris14 jak oceniasz jd? :)

 

 

6115M to duży, stabilny ciągnik. Pompa 114l daje czadu, w przypadku ładowacza JD mogę jednocześnie sterować 2 i 3 sekcją (w instalacji 2+1 z dzielnikiem jest to nie możliwe). Widok na osprzęt z powodu wysokiej maski lipny, tyle że jak jest łyżka szeroka to można na bok się wychylić i podpatrzeć, najgorzej jest z paleciakiem, nie widać wideł jak są opuszczone na ziemi- pozostaje wskaźnik pochylenia osprzętu i wprawa.

W samym ładowaczu spokojnie można zejść do 5l, (u mnie praca mieszana- czyli ładowacz + dojazd ok 6-6,5l/h). Przy ładowaczu nie trzeba gazować, 1200-1300 obr i zakres C spokojnie wystarcza np do podgarniania hałdy obornika.

Nawet przy palecie cementu (1500kg) lekko kręci się kierownicą stojąc w miejscu (ciągnik bez przeciwwagi z tyłu). Dobre oświetlenie, cicha przekładnia, pracuje się przyjemnie. Filtr DPF wypala się co 100 godzin, przy mrozach rzędu -15 odpalał bez problemu.

Ja przesiadłem się z małego ciągnika, musiałem przyzwyczaić się do gabarytów, ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja swojego w tamtym roku kupiłem za 210 netto jeśli się zdecydujesz koniecznie wez sobie 17 bieg ciagnik wtedy leci 43km/h. a na 16 biegu 40 przy 2300 obr;P jak chcesz coś wiecej wiedzieć pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Koniecznie nowy ten ciągnik czy może być używany? Używane trafiają się w bardzo dobrym stanie a ceny są sporo niższe. Ciągnik można kupić taniej używany a dobrać sobie nowe maszyny wedle potrzeb. Starsze konstrukcje ciągników są już sprawdzone. Tak samo jak samochody - kiedy wchodzi nowy model nie wiadomo czego można się spodziewać a te kilkuletnie są już rozpoznane w kwestii awaryjności.

 

Mam doświadczenie z Claasem Arionem od 2008 roku i wiem, że seria 400 jest bardziej awaryjna niż 500. Mają te same skrzynie ale do serii 500 produkowane są na wzmacnianych podzespołach. Wiele osób wybiera jednak 400 bo są tańsze lub 600 bo mają o 2 cylindry więcej w silniku i ludziom się wydaje że tych cylindrów potrzebują a potem marudzą, że dużo im pali. Seria 500 jest niedoceniona a to bardzo solidne ciągniki i można im podkręcić moc do 150 km bez żadnych obaw.

 

Z powodu likwidacji produkcji mam do sprzedania Claas Arion 530 w bardzo dobrym stanie. Wersja cis, przebieg 1760 motogodzin, oryginalne opony. Cena atrakcyjna - do negocjacji. zapraszam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do ładowacza nie logiczniejszym rozwiązaniem była by 4?

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

DF 5100 w standardzie 290tyś :D

 

 

250, a 5C i 5G idzie poniżej 200 kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ładowacza nie logiczniejszym rozwiązaniem była by 4?

 

Ale na przykład  w belarce będzie mniej palił i mówią , że co szóstka to szóstka :). A nie wie ktoś ile droższa może być szóstka od czwórki? :)

250, a 5C i 5G idzie poniżej 200 kupić.

Ale DF jeszcze nie maiłem doczynienia :)  Może ktoś o nich opowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To za pewne ci sami to mówią że "Fend to Fendt" czyli historie z palca wyssane.

Wg testów 4 praktycznie w każdej pracy wypada oszczędniej od 6. Średnia różnica to ok. 2litry na godzinę.

Ale oczywiście zaraz się znajdzie ktoś to powie że co to jest 2 litry, przez 200godzin zaledwie 400litry oszczędzisz a to w sumie tyle co i nic :D

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Ale DF jeszcze nie maiłem doczynienia :)  Może ktoś o nich opowiedzieć?

 

My kupiliśmy Deutza 5105 G. Szukaliśmy czegoś fajnego, wygodnego, 100 konnego za niewygórowaną cenę. Testowaliśmy kilka różnych ciągników różnych producentów. Za Deutzem przemówiło dobre wykonanie, ergonomia, cena, ogólna opinia, ale przede wszystkim to że te do 120 km nie mają tych pieprzonych DPFów ani SCRów. Silnik wyposażony jest wyłącznie w bezobsługowy katalizator DOC, nie trzeba nic dolewać ani wypalać. Po roku użytkowania możemy powiedzieć że to był dobry wybór. Ciągnik sprawdza się we wszystkich zadaniach, nigdy nie brakowało mocy, jest wygodny w obsłudze, nie było żadnych problemów. Mógłby być tylko nieco cięższy, no ale to ciągnik klasy kompakt więc nie ma co narzekać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

MF 5610, Claas Arion 420, Case Luxxum 100

Ktoś może coś o nich powiedzieć? Wady, zalety przy użytkowaniu? Ciągnik miałby być głównie do tura, ale także do talerzówki grano 3m z packerem, zestawu uprawowo-siewnego, nabudowanego, aktywnego Amazone, opryskiwacza 2000l i reszty lekkich prac.

Miałem na testach MF 5611 i Claasa Ariona 430. Claas póki co wygrał testy pod względem gabarytów, mocy, komfortu.

Jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj