MlodyRolnikWLKP

Kombajny Buraczane

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My swoim Stollem wogóle byśmy pastewnych nie wykopali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

a to dlaczego

mój wujo kopie posejdonem pastewny

to dlaczego ty byś nie miał wykopać stollem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Wcześniej pisałem, dlaczego nie wykopiesz buraka pastewnego kombajnem do buraków cukrowych... <_< Wystarczy przejrzeć temat... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
My swoim Stollem wogóle byśmy pastewnych nie wykopali....

Jakiego masz tego stolla?

 

Nie takie sie kopało :lol:

Gdzies na filmiku moim z wykopków jest fota buraków które wazyly 5-7kg -trochę pomyslec i spoko

 

 

Przyznam ze kopałem takie wysokie ze jak uniosłem Orkana na maxa to jeszcze je wadził -i co bys zrobił z takim czymś?

 

A nowe lemiesze, bieg niżej, obroty wyższe i do przodu (czyszczarka sama wrzucała we wyorywacz).

 

 

Panowie na stolla to może byc burak równy z ziemią i może być 15cm nad ziemią i da radę wykonać, ale jak będzie nierówny (raz wysoki, raz niski) to nie mamy o czym rozmawiać i nikomu nie życzę takiego kopania -bardzo rzadko sie spotka równo rosnący burak

 

 

Jak jest równy burak, dobrze ukorzeniony to nawet 8-9km/h można kopać -jeśli wydajnosc nie przekracza 50-55t/ha

Ale jak będzie tak 70-75t/ha (kopało sie takie ) to 5km/h i gwiazda nie nadąży odbierać a taśmą idą pełne gable.

Nie ma co -najlepszy suchy rok jest -wydajnosc nie za duza, burak ,,upolowany" -ruchomy wyorywacz jest to mozna smigac :lol:

 

Co do wydajności to w tym roku burak lepszy był na lekkich glebach niz na ciężkich -rok temu było odwrotnie natomiast :lol:

 

Kapałem u trzydziestu rolników to mogę cos na ten temat powiedzieć...

 

Kilka posiadaczy neptunów i Kleinów startowało przez miedzę z nami i nie dali rady heh

Ale raz przez miedzę startował z nami holmerek no i my nakopaliśmy 3t w ciągu niecałych 15min a on w tym czasie 13t <_< <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
hehe

to ile bieżesz za godzine kopania

700zł/ha bez orkana (liscie muszą byc zebrame tak jak pod bolka) -ale wtedy to wypas

ogławiacz do góry, wałek od orkana odlaczam, szosowe biegi i do przodu <_< 10-12km/h jezdze wtedy

przyznam ze jeździłem nawet 14-15km/h burak jak trochę wieksza pietruszka był :lol: :lol: to niskie obroty WOM s wyższy bieg :)

 

A z orkanem 800zł/ha -trochę wolniej trzeba jezdzic, trzeba dac wyzsze obroty by doczyscił kombajn buraki

 

Kopałem u kiku takich agentów:

jeden najął pracownika dniówka mu wyszła 40zł a buraka uzbierał za 30zł B)

 

mielismy tez taki przypadek ze gosc najął pracownika i po dwuch godz kopania uciekł z pola <_< (nie chciału mu sie biegac za kombajnem)

 

Ale raz mieliśmy śmiechu:

Przyszla jakaś kobieta na pole zobaczyć jak to idzie tym kombajnem, my z poprzecza wolno ruszyliśmy, a ona za nami leci, w pewnym momencie sie potknęła i wie wyp.....a w buraki -wstała, machnęła rękoma a z ruchu jej usta mozna było odczytac ,.a H** wam w du**" tego nie zapomnę :lol:

 

Jeszcze było kilka takich śmiesznych sytuacji -pojechaliśmy do faceta kopać on na pole przyjechał c-360 z przyczepą 3,5t jak zaczelismy mu kopac to myslelismy ze tej c-360 tłoki kominem wyjdą -miał do odwożenia około 500m i nie mógł nadązyc -sam musiał klapę otworzyć, wykiprować, zamknąć ją spowrotem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

To tam u was Marcin dużo takich "akcji" widze było... <_< Na polu zawsze jakaś zwała jest... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Heh jeszcze bym sobie cos przypomniał

 

 

 

 

W pierwszym roku jak kupiliśmy -2005 to wykopaliśmy 35ha (ja mialem wtedy 14lat ale osobiście wykopałem ponad 25ha, tata 10ha) w drugim roku roku 45ha z czego ja 25 i tato 20ha, a w tym 40ha i ja moze osobiście ze 7ha wykopałem -reszte tato -niestety szkoła nie pozwoliła....

 

 

 

no jak by nie patrzył to 110ha u nas w ciągu trzech lat wykopał -jak na kombajn z 89r to myślę ze dobry ma przerób

 

110ha razy średnio 750zł/ha =nowy Pronar plus wartosc kombajnu

 

Kombajn jeszcze odremontuje i drugie tyle wykopie spokojnie za nim na złom pójdzie -jeżeli będzie miał gdzie i u kogo...

 

Na samych usługach kombajnem spłacił mi się ciągnik -a pracuje po za tym na 25'cjo hektarowym gosp. <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jakiego masz tego stolla?

Dokładnie Ci nie powiem. Był on sprowadzony 10 lat temu z Niemiec. Ma on założony od innego kombajnu młynek do cięcia liści. Kiedyś szukałem tabliczki, ale jej nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Dokładnie Ci nie powiem. Był on sprowadzony 10 lat temu z Niemiec. Ma on założony od innego kombajnu młynek do cięcia liści. Kiedyś szukałem tabliczki, ale jej nie ma....

moze V50 albo V75 <_<

 

A zakład ze jest tabliczka?? -o litra? <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
moze V50 albo V75 <_<

 

A zakład ze jest tabliczka?? -o litra? <_<

NO to co z tym zakładem??? Moge pomoc wam wypic tego literka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba raczej V75, bo na V50 jest za duży.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
NO to co z tym zakładem??? Moge pomoc wam wypic tego literka <_<

heh nie ma zakładu <_<

 

 

A Tabliczkę masz pośrodku osi zamalowaną OD NOWOSCI -delikatnie zdrap farbę i będzie tam biała tabliczka :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

przypomniało mi sie

mieszkam z 5km od kongsilde

a tam produkują nowe kombajny thyregort 2,3,4 rzędowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ale komu na np 6 ha buraków potrzebny kombajn 2 rzędowy jeśli najmocniejszy ciągnik jak ma to 60km ? Moim zdaniem temat kręci sie wokół nowych kombajnów jedno rzędowych


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
heh nie ma zakładu :)

 

 

A Tabliczkę masz pośrodku osi zamalowaną OD NOWOSCI -delikatnie zdrap farbę i będzie tam biała tabliczka :)

No to szkoda a ja juz miałem smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

No tak dużo ludzi rezygnuje z siania i sprzedaje kombajny choć niektórzy sieją i najmują np. nas do kopania buraków Holmer Terra Doss woj. lubelskie w 2008 roku było mniej kopania tylko 1300ha i odwóz , zapraszam na drugi rok do skorzystania z usług :) o ile jeszcze ktoś będzie siał buraki :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam wszystkich

posiadam kombajn kleina 5002 tylko że podczas ostatniego sezonu padł mi automat, resztę dokopałem na regulowaniu ręcznym, potrzebuję jakiś schemat podpięcia czujników do szperacza lub jeśli ktoś z was mógł by zrobić zdjęcie lub napisać kolejność podpięcia lub kolory kabelków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM HOLMER CLASSICER - Podkarpacie

 

używany, masa ok. 21000 kg, silnik Mercedesa, halogeny przednie, radio, sterowane lusterka, ładowność 17 kubików, rodzaj paliwa: olej napędowy, stan dobry, sprawny, opony jak nowe. więcej informacji/zdjęć pod 692-233-860 lub e-mailem ajsykala@gmail.com. CENA DO NEGOCJACJIa2700p7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

opisałeś wszystko ładnie prócz najważniejszego czyli jaki jest stan elementów roboczych, wyorywaczy, gwiazd doczyszczających itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Witam Czy mógłby ktoś rorobić trochę fotek doczyszczarki wzzdłużnej i aktywnych wyorywaczy w klainie 5002 5003?? Przerabiam właśnie na coś takiego ale już brak pomysłów:/ Jak skończę opiszę wszystko na forum i porobię fotki może ktoś się pokusi o taką przeróbkę:-) Pozdrowienia 4all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez mateo2662
      witam, zakupiłem niedawno sortownik ziemniakow puck i mam takie pytanie czy ktoś zakładł do niego falownik żeby trochę zmniejszyć obroty silnika, bo trochę za szybko to chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj