czarny1211

Claas Rolland 375RC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarny1211    9

Chcę kupić używaną prasę Claas Rolland, ale jeden znajomy powiedział mi  że części do nich są bardzo drogie. Poza tym Clas ma taką politykę że np. większość części, w tym łożyska od walców, są inne niż te ogólnodostępne i trzeba kupować tylko oryginalne które kosztują krocie.

 

Wiecie coś na ten temat?

Jak ogólnie sprawują się te prasy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

ja mam rollanta 46 rc i nie narzekam, co do cześci to ceny takie jak do większości maszyn zachodnich. Co do łozysk to jest sporo zamienników wystarczy poszukać po sklepach w necie. Jedyna wada jest wieksze zapotrzebowanie mocy co do pras np Krone do których mam porównanie.
Tak że jak stan ogolny wskazuje na ogarnięty możesz śmiało brać jeśli ci odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Dzięki za odpowiedź.

Czyli to prawda, że np. łożyska do walca nie kupię w zwykłym sklepie tzw. polskiego. Muszę kupić oryginał Claasa, albo szukać zamiennika ale też dedykowanego do tej prasy. Chodzi tu o nietypowe wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

ja wymienialem u siebie to w grene dostalem od ręki u nas tylko ze nie pytalem o polskie tylko skf ina bo polskie to nie wytrzymaja dlugo i szkoda roboty.No w zwyklym sklepie od reki napewno nie beda mieli jedynie internet albo ci zamowia. ceny nie sa tak jak mowie nie wiadomo jakie ale droższe 3x od polskich i jakosciow też. Jezeli chodzi np o jakies zebatki to masz sporo uzywek na czesci i tez koszty nie sa duże. Ja swoja mam 9 lat i dolozylem do nie jakies 800 zl za lancuch i lożyska na rotorze a rocznie 500-600 belek robie czas jakas usługa sie trafi. Tylko musisz znaleźć w dobrym stanie to napewno pochodzi bez większych kosztow na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.zvlslovakia.sk/pl/katalog/tab-16/
tu masz katalog łożysk, możesz sobie ustalić numer łożyska znając jedynie przypuszczalny wymiar, zamawiasz gdzie tylko chcesz, osobiście polecam INA, reszta części to spawarka, i pojechali, koła zębate można regenerować na surówkach ( czyli samych wieńcach ) ja tak ostatnio zaadoprowałem zęby od Jugosłowianki do swojej morry i wyszło po taniości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj