Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa hodowla

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian4dz

damian4dz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:37

Nowa hodowla Witam,chcialemm zacząć hodowle bydła mięsnego mam do dyspozycji około 15ha ziemi klasa raczej slaba. I moje pytanie ile mogę utrzymać bydła i jaka rasa ?? I jak chorować czy od małego Buczka do dużego czy raczej krowy mamki i młode sprzedawać ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa hodowla Dzisiaj, 00:54
  •  

#2 Share LubieTosty

LubieTosty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 10 marzec 2016 - 16:04

Nowa hodowla nie oplaca sie sprzedawac mlode cielaki żeby byka dobrze sprzedac i zarobic to musisz miec dobra rase byla i minimum 3 lata trzymac sasiad mial byka ktory wazyl 748kg a mleko tanieje 0.98 placa

#3 Share LubieTosty

LubieTosty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 10 marzec 2016 - 16:34

Nowa hodowla i policz sobie koszty nawozu itd...

#4 Share damian4dz

damian4dz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:51

Nowa hodowla Czyli w ogóle nie opłaca się zakładać hodowli ani bydła mlecznego Ani opasu ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share startom

startom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 18:16

Nowa hodowla

Nikt za ceibie nie odpowie czy sie oplaca czy gdyz kazdy operuje w innych warunkach I ma inny cel przed soba  - sa musisz to zrobic.

Zeby odpowiedziec na to pytanie musisz znac odpowiedz na wiele pytan - o to niektore z nich jakie sam sobie zadawalem:

- jaki mam areal, czy jest polaczony czy porozrzucane kawalki po 1 ha lub mniej,

- jaki mam dostepny capital

- jaka  hodowle chce prowadzic - pary mamki/odsadki, byki, mleczne

- w jaki sposob chce urzadzic hodowle - calkowicie zamknieta, caloroczna na polu itd

- jaka rase bydla wybrac

- czy bede zarzadzal wypasem

- czy mam na to czas

- czy chce sie uczyc , poznawac rozne podejscie I czy jestem na nie otwarty

-  czy jestem pracowity

- czy mam poparcie rodziny

- w koncu jakim sprzetem dysponuje

To sa mniej wiecej pytania ktore ja sobie stawialem, zanim otworzylem hodowle. Mam 20 jalowek czystorasowego Angusa Czerwonego (wiek okolo 12miesiecy w tej chwili) oraz byczka rozplodowego. moim celem jest dojscie do minimum 50 matek. Mam areal podobny do ciebie, w calosci ogrodzony, zarzadzam wypasem  - calosc mojej farmy jest podzielona na 32 kwatery na ktorej zwierzeta przebywaja od 24 do 48 godzin w cyklu rotacyjnym, uzywam duzo kompostu do poprawy struktury mojej ziemi oraz zwiekszenia plonowania.

Czy jest to oplacalne - na pewno bedzie bo tanio produkuje.Jest przy tym duzo pracy fizycznej na poczatku, ale przy odpowiednim zarzdaniu to zwierzeta wykonuja wiecej pracy - bo najwazniejsza jest ziemia I to jak ona rodzi,

#6 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 18:21

Nowa hodowla oplacalnosc zalezy czy masz rynek zbytu np mleka ale wtedy musisz zapytac sie w mleczarni czy przyjma surowiec od ciebie jesli tak to duzy koszt przygotowania pomieszczen a np przy bydle miesnym wystarczy wiata i ogrodzone siedlisko oraz dostep do wody i najwazniejsze przygotowanie paszy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 marzec 2016 - 18:28

Nowa hodowla

Są już podobne  tematy 

http://www.agrofoto....35&hl=ile byków

http://www.agrofoto....27&hl=ile byków

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P