Rolnikc330782F

Wykręciła się szpilka prowadnicy stihl ms 181

Polecane posty

Witam, dzisiaj regulowałem sobie napięcie łańcucha w pilarce i gdy chciałem odkręcić nakrętkę trzymającą prowadnicę, zamiast odkręcić się nakrętka, wykręciła się szpilka, jakoś powoli dokręciłem tą szpilke i poszla nakrętka, niby w cale mocno nie dokręcałem tej nakrętki, by ta szpilka sie wykręciła, ale teraz się jakoś wkręciła i trzyma, i tu mam pytanie, bo czytałem, że niektórzy wkręcają ją jakoś na klej by się nie wykręcała czy coś, co wy o tym sądzicie ? Czy to normalna sprawa, że czasem się szpilka wykręci ? I co radzilibyście zrobić? Bo niby teraz próbowałem zakręcić i odkręcić i szpilka ani drgnie, nakrętka się ładnie odkręca, niby wszystko ok. Z góry dzięki za odpowiedzi,

 

PS.

Przepraszam, że zakładam już kolejny temat z pilarką, lecz zależy mi na szybkich odpowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MS 181 jest z plastiku i takie rzeczy będą się zdarzać  do zerwania gwintu włącznie. Jedyną radą jest zakup profesjonalnej pilarki, np. MS 261, tam obudowa jest ze stopów magnezu i takie rzeczy nie mają miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Jeśli odkręci się jeszcze raz to kup klej Loctite 243. Jest to klej na gwinty.

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

dyziek_1 - klej do gwintów to klej do gwintów a nie wklejania stalowej szpilki w tworzywo sztuczne. Ten co podałeś jest do stalowych ( ewentualnie pokrywanych lub metali nieżelaznych).

Rolnikc330782F - wiemy że to nowa piła więc po co piszesz na forum? Masz na to gwarancję.

Elektrotechnik - zauważ że " takie rzeczy" nie dzieją się w np. 25 czy nawet 250 a też są z plastiku. Niestety ale 181 to już nie to samo ( nie tylko mniejsza moc ). Co do MS 261 ma aluminiowy karter choć fakt że jest następcą bardzo dobrej jakościowo 260. Tylko taka piła kosztuje ok 2,5 tyś zł.  

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

MS 181 jest z plastiku i takie rzeczy będą się zdarzać  do zerwania gwintu włącznie. Jedyną radą jest zakup profesjonalnej pilarki, np. MS 261, tam obudowa jest ze stopów magnezu i takie rzeczy nie mają miejsca.

Ale potrafiłeś doradzić.Bo z plastiku to szajs ale nie chodzi o zmianę pilarki tylko doradzić co z tym zrobić a wystarczy tylko na kropelkę w żelu wkręcić szpilkę i będzie trzymać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby było jasne uważam, że STIHL to najlepsze sprzęty. Tylko jak każda firma ma swoje wpadki. Taką wpadką są najniższe typowo amatorskie modele, oraz 250. Natomiast 261 i wyższe modele (341, 361, 441 itp.) to klasa sama w sobie. Pracowałem kiedyś w ZUL i tam przetestowaliśmy różne modele (dla celów porównawczych używany był model 180) i mogę powiedzieć coś o ich trwałości. 261 po 10 000 tys godzin pracy działały dalej, natomiast 181 nie dotrwał 1000 h. To jest typowo zabawkowa pilarka służąca do przecięciu kilku kawałków drewna rocznie i nie ma co się spodziewać żeby dobrze działała. Po prostu coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy to ruszać, sprawdzałem parę razy, dokręcałem i odkręcałem nakrętkę, szpilka ani drgnie, po prostu nie trzeba mocno dokręcać i myślę, że będzie dobrze, może przejadę się do serwisu i zapytam co z tym można by zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jedz koniecznie do serwisu, złóż obszerne wyjaśnienia i zostaw na 14 dni w celu usunięcia usterki, w serwisie też czasami muszą się czasem z czegoś pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Elektrotechnik  - modele profesjonalne to już seria 200. Nie wiem co w nich jest profesjonalnego np. 21, 23, 25, 29 które różnią się praktycznie mocą. Możesz bajerować o stopach magnezu ale tu jest tylko i wyłącznie stop aluminium. Swoją drogą to Stihl ma bardzo dobre plastiki i np. wspomniana tu 250 którą nazwałeś wpadką - rozbawia mnie do łez. Takie pilarki pracują po kilkanaście lat i jakoś z powodu karteru plastikowego nikt ich nie zużył. Zresztą wrzucanie do jednego worka z 181 jest już dużą przesadą. Do typowo amatorskiego zastosowania takie wpadki Stihla spokojnie wystarczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie. Z serii 200 profesjonalna jest tylko 261. Reszta to amatorskie. A w 250 nie chodziło mi o plastiki. Bo te akurat wytrzymują. A jak nie wierzysz z czego robione są obudowy to poczytaj sobie gdzie i z czego STIHL robi korpusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Panowie kolega pyta o poradę co do szpilki 181 a nie o inne modele i które mocniejsze a które lepsze i odbieganie od tematu ale moderatorowi wolno. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj