Artemis

Case 5140 -Odpowietrzenie hamulcy

Polecane posty

Artemis    0

Witam, posiadam Case 5140 i mam z nim problemy. 

Pierwszy to prawdopodobnie zapowietrzony lewy hamulec, pedał po rozłączeniu wpada w podłogę a ciągnik dalej jedzie, prawa strona działa dobrze . Nigdzie nie mogę znaleźć odpowietrznika.

Drugi problem dotyczy się też układu hamulcowego, gdy odłączę wężyk od zbiorniczka przy pompach hamulcowych na włączonym silniku nie leci tam olej, z tego co się orientuje olej wpływa tam z chłodnicy olejowej.  

Może ktoś miał podobne problemy z tym ciągnikiem i wie jak można to naprawić.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Witaj. Odpowietrzniki masz na moscie, po lewej i prawej stronie, stań z tyłu ciągnika i dokładnie się przyjrzyj, wyglądają jak kalamitki, co do odpowietrzania, dwie osoby, jedna pompuje, druga odkręca Odpowietrzniki, najlepiej na odpalonym silniku, i podczas pompowania kręc kierownica w jedną i w drugą do oporu i pompuj, wtedy szybko pedał wraca, wszystko jest powiązane, wspomaganie, hamulce, jeśli masz gdzieś nieszczelność na złączkach przewodu to to może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artemis    0

Dzięki za info, dziś jak będę miał czas to zobaczę i spróbuję odpowietrzyć te hamulce. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a takie moje pytanie? rozpoławiałem ciągnik i po złożeniu mam odczucie że wspomaganie ciężej chodzi hamulce ok rozkręcany był przewód do siłownika wspomagania po odpaleniu przekręciłem po dwa razy do oporu w każdą ze stron w celu odpowietrzenia ale działa gorzej. czy na przedniej osi też są odpowietrzniki hamulców? i takie jeszcze jedno pytanie czy nieszczelność w układzie podciśnienia może mieć też wpływ na wspomaganie i  hamulce bo w autach tak jest . jeżeli ktoś wie proszę o odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artemis    0

Witam, z tego co mi wiadomo przód nie jest hamowany, więc nie będzie tam odpowietrzników. Podciśnienie nie ma tutaj znaczenia, ponieważ układ ten nie jest taki sam jak w samochodzie. Tak jak wspomniał kolega Mikos22 wspomaganie, hamulce oraz skrzynia są ze sobą połączone. Może odpal ciągnik i na wolnych obrotach kręć kierownicą żeby układ się odpowietrzył. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no u mnie wydaje mnie się że hamuje były dwa rodzaje osi montowanych w tych modelach ale hamulec może hamuje skrzynie wiec i przód jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artemis    0

Problem z hamulcami połowicznie rozwiązany, dzięki pomocy Mikos22 znalazłem odpowietrzniki, jednak problem z brakiem oleju w chłodnicy hydrauliki pozostał. Może ktoś wie skąd wychodzą węże na chłodnicę oleju i dlaczego olej nie idzie na chłodnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Witam wszystkich serdecznie. Ja mam taki problem z swoim Case 5140 z hamulcami a mianowicie pedały hamulca po wciśnięciu do podłogi  nic nie hamowały więc zostały odpowietrzone i było ok ... Ale na drugi dzień znowu brak hamulców i znowu odpowietrzone zostały i ok następnego dnia to samo brak hamulców co to może być? Dodam,że przy pompkach nie widać żadnych wycieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9404    0

Witam, czy da sie jakoś wyregulować hamulce hydrauliczne żeby przyczepa hamowała szybciej od ciagnika? Musze wcisnąc mocno pedał hamulca dopiero wtedy wysuwają sie siłowniki w przyczepie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamsr    0

Witam. Mam problem z case 5140 Maxum pro. Jak zdejmuję nogę z pedału hamulca to szarpie i jest huk w prawym przednim kole. Oczywiście podczas jazdy. Gdzie szukać przyczyny. Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamsr    0

Witam. Blokowania kół raczej nie ma. Jest to jeden huk i szarpnięcie kołem w momencie puszczenia pedału hamulca i dalej koła toczą się normalnie aż do następnego hamowania. Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Sprawdź czy fizycznie rozłącza się przedni napęd bo może być że ciągle jest załączony. Druga sprawa to zajrzyj na krzyżak przy zwrotnicy może masz luz na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9404    0

Ja w moim miałem tak że blokowały mi sie przednie koła, nieraz tylko szarpło ciągnikiem ale to sie działo podczas jazdy bez hamowania. Po spuszczeniu oleju z przedniego mostu wyleciały kawałki zębów od wałka ataku. Możliwe że to nie to ale zawsze możesz sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj