Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 problem z hamulcami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artemis

Artemis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 12:33

Witam, posiadam Case 5140 i mam z nim problemy. 

Pierwszy to prawdopodobnie zapowietrzony lewy hamulec, pedał po rozłączeniu wpada w podłogę a ciągnik dalej jedzie, prawa strona działa dobrze . Nigdzie nie mogę znaleźć odpowietrznika.

Drugi problem dotyczy się też układu hamulcowego, gdy odłączę wężyk od zbiorniczka przy pompach hamulcowych na włączonym silniku nie leci tam olej, z tego co się orientuje olej wpływa tam z chłodnicy olejowej.  

Może ktoś miał podobne problemy z tym ciągnikiem i wie jak można to naprawić.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 problem z hamulcami Dzisiaj, 15:42
  •  

#2 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 16:30

Case 5140 problem z hamulcami Witaj. Odpowietrzniki masz na moscie, po lewej i prawej stronie, stań z tyłu ciągnika i dokładnie się przyjrzyj, wyglądają jak kalamitki, co do odpowietrzania, dwie osoby, jedna pompuje, druga odkręca Odpowietrzniki, najlepiej na odpalonym silniku, i podczas pompowania kręc kierownica w jedną i w drugą do oporu i pompuj, wtedy szybko pedał wraca, wszystko jest powiązane, wspomaganie, hamulce, jeśli masz gdzieś nieszczelność na złączkach przewodu to to może być przyczyną.

#3 Share Artemis

Artemis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 12:34

Dzięki za info, dziś jak będę miał czas to zobaczę i spróbuję odpowietrzyć te hamulce. Pozdrawiam 

#4 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:03

a takie moje pytanie? rozpoławiałem ciągnik i po złożeniu mam odczucie że wspomaganie ciężej chodzi hamulce ok rozkręcany był przewód do siłownika wspomagania po odpaleniu przekręciłem po dwa razy do oporu w każdą ze stron w celu odpowietrzenia ale działa gorzej. czy na przedniej osi też są odpowietrzniki hamulców? i takie jeszcze jedno pytanie czy nieszczelność w układzie podciśnienia może mieć też wpływ na wspomaganie i  hamulce bo w autach tak jest . jeżeli ktoś wie proszę o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Artemis

Artemis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:48

Witam, z tego co mi wiadomo przód nie jest hamowany, więc nie będzie tam odpowietrzników. Podciśnienie nie ma tutaj znaczenia, ponieważ układ ten nie jest taki sam jak w samochodzie. Tak jak wspomniał kolega Mikos22 wspomaganie, hamulce oraz skrzynia są ze sobą połączone. Może odpal ciągnik i na wolnych obrotach kręć kierownicą żeby układ się odpowietrzył. Pozdrawiam

#6 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:23

no u mnie wydaje mnie się że hamuje były dwa rodzaje osi montowanych w tych modelach ale hamulec może hamuje skrzynie wiec i przód jednocześnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Artemis

Artemis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:33

Problem z hamulcami połowicznie rozwiązany, dzięki pomocy Mikos22 znalazłem odpowietrzniki, jednak problem z brakiem oleju w chłodnicy hydrauliki pozostał. Może ktoś wie skąd wychodzą węże na chłodnicę oleju i dlaczego olej nie idzie na chłodnicę. 

Dodaj odpowiedź