Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biardzki Hydraliczny

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafnow199

rafnow199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:50

Biardzki Hydraliczny A tu jest komputer arag ,pompa 170l, rozpylacz specjalistyczne, amortyzator hydrauliki belki ,koła 36cali ,boczny rozwadniacz no i pełna hydraulika belki która jest w standardzie. ogólnie bardzo fajnie wygląda w porównaniu z innymi markami w podobnej cenie Fajnie schowane zbiorniki płukania podest itp .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biardzki Hydraliczny Dzisiaj, 17:53
  •  

#22 Share piotrs1

piotrs1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:13

Biardzki Hydraliczny

A jak sprawuje się belka calabria hydro w ciąganym oraz command 190

#23 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 17:47

Biardzki Hydraliczny

Dzisiaj rozmawiałem z handlowcem od Biardzkiego

Konfiguracja

1500l belka 21m

pompa włoska 170l

za podstawę 41600brutto plus opcje dodatkowe

Command 190 Hydro +9000zł brutto

rozwadniacz boczny +1300zł brutto

koła 9,5x36 +1000zł brutto

wiem że wychodzi więcej ale był zastosowany rabat

cena całości 50tys brutto

co o tym sądzicie ?

Zastanawiam się nad moskitem jeszcze tylko czy sens jest dawać kolejne 12tys 

PS

jak ktoś jest zainteresowany to mam cenniki

moskit, tad-len, jar met, agromex,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#24 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:45

Biardzki Hydraliczny

ten caly command hydro 190 to jakas podróbka co ja biardzki robi niech ci wyliczy na kompie wloskim np.z bravo i wtedy porównaj ceny z konkurencja ktora oferuje komputery wloskie

#25 Share ramzes1224

ramzes1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 16:53

Biardzki Hydraliczny

Czy warto doplacac do  pompy o wydajności 170 l/ min?

Jest jakas roznica miedzy standardowa?

#26 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 18:14

Biardzki Hydraliczny

Szczerze, jak Cię stać na coś lepszego to kup zagramaniczny, ja się borykałem z zakupem opryskiwacza ostatecznie nie kupiłem. Stwierdzając jak mam 49 tys wydac u innych więcej wychodziło za to co chciałem mieć bo i nawet 60tys.

To juz wole kupić używkę zagraniczną Dammann badź Lemken czy berthoud lub John Deere.

wystarczy pooglądać trochę testów stabilizacji belki i już mniej więcej wiesz co z czym

#27 Share ramzes1224

ramzes1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 18:54

Biardzki Hydraliczny

Ale ja biore na prow to za pol ceny i po odliczeniu vatu  wyjdzie mie ok 15tys

#28 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 15:53

Biardzki Hydraliczny

To bierz coś innego niż Biardzki jak na PROW to łapiesz...

Kolega ma Krukowiak to mówi, że nigdy więcej... i brał na PROW tak go namówił dystrybutor lokalny.

Bierz coś zagramanicznego :) Omijaj Amazone cena wysoka a funkcje jakie uzyskujesz mizerne.

Z polskich to Bury ale to z tych wyższych modeli.

Gdzieś na forum było o pomocy przy wyborze opryskiwacza. najlepsze ceny są do szerokosci belki 18m, mi nie pasuje ze względu na ścieżki technologiczne, jak też mam pola bardziej pod 21m i już wtedy mi wyliczali za belki cuda.. Biardzki ma otwieranie hydrauliczne belki z uchylaniem recznym, ni jak sie ma to do praktycznosci.

#29 Share ramzes1224

ramzes1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 16:06

Biardzki Hydraliczny

Na moje hektary wystarczy polski. Co to jest  otwieranie hydrauliczne belki z uchylaniem recznym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 18:45

Biardzki Hydraliczny

Wrzucam film producenta https://youtu.be/Id6e622Pvy8?t=5m2s w tym momencie widać o co mi chodzi.

otwierasz hydraulicznie lance jedną i drugą, ale na końcach ich masz ostatnie trójkąty które musisz składać ręcznie, te trójkąty lancy są na  sprężynie.

ramzes1224 powiem Ci, że ja mam 50ha i uprawiamy rzepak i zboża oraz produkcja zwierzęca. najdalej położone pole mam 4ha.

Miałem i mam wymaganie takie, że zbiornik może być i nawet 1200l byle by na kołach, aby swobodnie nawet i 60tką pojechać w oprysk a nie musieć brać ciagnik z balastem na przodzie i dzwigać na sobie opryskiwacz.

kolega ma Krukowiaka 21m Heros z belką PHH i przy jego Zetorze 10245 mu przód podrywa, i jezdzi z opryskiwaczem po drodze z 15km na godzinę.

Wszak fajnie bo nie ugnieciesz i tanszy.

Ale wracając zbiornik nawet 1200l mi pasuje, ale belka juz 21m z uwagi na sciezki technologiczne,

uchylne ostatnie skrzydła czyli tzw ćwiartkowanie, bo na kilku polach mam słupy średniego i niskiego napięcia, i idealnie tak trafiają że trzeba składać lance. (Ostatnio po nocnym pryskaniu i zamykaniu na pół opryskiwacza tak się zablokowało zamykanie lanc że aż płakałem, bo nie mogłem z powrotem otworzyć lancy którą przed chwilą zamknąłem bo druga otwarta dociskała za mocno i trzeba było ją unosić by rozłożył ją.)

fajna opcja to hydraulika własna opryskiwacza, znajomy ma 6 wyjsc do podłączenia

blokowanie pochyłu opryskiwacza,

noi sledzenie dyszla oczywiście hydrauliczne, bo te na belki zaczepowe potrafi wprowadzać dodatkowe wahania lanc w opryskiwaczu.

To są moje osobiste przemyślenia i nie neguje innych osób tylko doradzam innym bazując już na swoich wcześniej popełnionych błedach i doświadczeniach.

Podam przykład ciągnika jak kupowałem.

Jedziemy z zamiarem kupna ciągnika używanego budżet do 40 tys. Napaleni na Renault, czy NH . Przyjechaliśmy do gościa bo mieliśmy blisko od innego co miał NH i tam stał JD Fendt i Same. I przypadł nam Fendt wszak facet chciał 60tys. no dobra jakoś załatwimy kredyt jakby co. Daliśmy zaliczkę, chociaż nasz mechanik mówi, że coś ten Fendt  312 LSA klekocze a miał niby te 6tys mth. W okolicy koleś miał Fendta 512 z przebiegiem 12000 mth mówimy odpal pan go i tam od razu widac że nie był zadbany ciagnik i klekot jeszcze wiekszy. Z kolejną jazdą znaleźlismy Fendta 312 i chwale sobie go, bo nie odstawia mi akcji takich jak Ursus, ze co nie wyjade w ciężko robotę to a to przewód się poluzuje, a to wałek od pompy paliwowej sie urwie, a to siłownik pomocniczy wyskoczy. i tak przez okres 2 lat przy Fendt nic nie dołożyłem poza wymiana olejów i filtrów.

Jak to mówią, każdy swoje chwali.

#31 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 517 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 19:00

Biardzki Hydraliczny

Kolego coś ci się pomyliło z tymi trójkącikami na końcu, tam się nic nie rozkłada, tylko one służą do tego że jak dojedziesz do przeszkody to się odchyli, a sprężyna spowoduje to że wróci na swoje miejsce, prawie u każdego tak jest, z tym że u biardzkiego to mi się nie podoba bo składa sie chyba tylko 2 końcówki czyli 1m wg mnie to stanowczo za mało.

#32 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 19:58

Biardzki Hydraliczny

Hym Jacku a widziałeś opryskiwacz biardzkiego z 21 m lancami ?

Powiedz mi jak zmieścisz 21m ?

Tutaj masz przykład opryskiwacza z lancami 15m.

Po drugie rozmawiałem z producentem na temat 21m belki i jak ona jest składana.

Belka do transportu jest składana hydrauliczne, lecz ostatnie człony lancy nalezy złożyć ręcznie.

hydrauliczny-strona-internetowa.jpg

Edytowany przez krzycho12316, 06 styczeń 2017 - 20:07.

#33 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 20:10

Biardzki Hydraliczny

A jak jest w belce 18m?

#34 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 20:14

Biardzki Hydraliczny

W belce 18m ona nie wystaje poza obrys bryły opryskiwacza

#35 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 00:09

Biardzki Hydraliczny

Kolego coś ci się pomyliło z tymi trójkącikami na końcu, tam się nic nie rozkłada, tylko one służą do tego że jak dojedziesz do przeszkody to się odchyli, a sprężyna spowoduje to że wróci na swoje miejsce, prawie u każdego tak jest, z tym że u biardzkiego to mi się nie podoba bo składa sie chyba tylko 2 końcówki czyli 1m wg mnie to stanowczo za mało.

Masz racje to tylko element zabezpieczenia sprężynowego. A 1 mb to i mało i dużo. Zwykle nikt z premedytacją nie  zgarnia przeszkód  pionowych połowo belki opryskiwacza. Ja bym miał już więcej zastrzeżeń co do hydraulicznej stabilizacji belki, która według mnie nie działa w należyty sposób. 

#36 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 19:16

Biardzki Hydraliczny

Jaja jest roznica miedzy komputerem COMMAND 190HYDRO a ARAG BRAVO 180s. Bo w cenie to ARAG jest 3,5tys drozszy i czy warto do niego doplacac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 13:09

Biardzki Hydraliczny

Zależy czego się spodziewasz od tego urządzenia. Command dość ładnie trzyma wydatek max błąd wydatku z którym się spotkałem 2-3% tak więc do zaakceptowania. Bardzo prosta intuicyjna obsługa.  Budowa też, zwarta i solidna. Jeśli miałbym go porównać do starej wersji ARAG BRAVO 180 to COMMAND był by bardziej sprawnym urządzeniem. Nowy ARAG BRAVO 180 S  jest trochę zmodernizowany i nie znam opinii na jego temat.  

Dodaj odpowiedź