Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odziedziczenie gospodarki.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Domingeusz

Domingeusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 16:46

Witam.

Mam prawie 17 lat i uczę się w technikum informatycznym ale od jakiegoś czasu zacząłem się "pasjonować" gospodarką. Pasjonować w cudzysłowie,ponieważ to tylko takie rozmyślania na temat przyszłości,przeglądanie stron ze sprzedażą maszyn i gdybanie co by tu zmienić.

Mamy 18h ornego (5-6 klasy) 5h łąk Ursusa-360 i 330 oraz kombajn Bizon (reszta niezbędnych maszyn do jakiejkolwiek uprawy jest). Mamy 7 świń. Mamy wyremontowaną oborę około 100m2 (dokładnie nie wiem) przedzielona na 3 przegrody. Druga kiedyś była dla krów ale stoi pusta ma zwykłe stanowiska (jest ich 12) z wyciągiem do obornika oraz klatką na gnojowicę. Mój tata twierdzi,że tutaj nie ma przyszłości i powinienem iść gdzieś do miasta. Ale gdyby tak zostać jednak po ukończeniu technikum ? Jak to rozwinąć i czy jest sens ?

Proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Przepraszam nie ten dział...

Edytowany przez Domingeusz, 07 marzec 2016 - 16:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odziedziczenie gospodarki. Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 marzec 2016 - 16:57

Wystarczająco na poziomie z tego się nie utrzymasz. O ile rodzice nie planują wszystkiego likwidować i masz możliwość to idź na studia i zdobądź odpowiednie wykształcenie. Masz w pobliżu jakieś miasta gdzie by nie było problemu z pracą? Jak tak i by się nic w życiu nie zmieniło to w przyszłości możesz znaleźć pracę a gospodarkę mieć jako dodatkowe źródło dochodu.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share kuba24051

kuba24051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:39

Odziedziczenie gospodarki. poco odrazu studia, zrobisz kurs r3 na rolnika i wystarczy. Zlozysz wniosek na MR (o ile bedzie nabor) to jak dobrze pojdzie 100k dostanoe
dostaniesz na sprzet albo ziemie. szalu z klasa ziemi nie ma, wiec najlepiej siac jakies malo wymagajace rosliny i isc do pracy, chyba ze chcesz sie bawic w hodowle, masz obore to opas chociaz nie wiem jak by to w twoim przypadku bylo....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1995 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:53

Odziedziczenie gospodarki. narazie skończ szkole i idź na studia kierunek technikum nawet na czasie jak lizniesz lzejszej pracy to pewnie na wieś nawet nie spojrzysz ale start myślę ze w miarę 18ha zawsze zdążysz wrucić
nie powala tylko ta klasa ziemi
ZETOR TEAM

#5 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 marzec 2016 - 13:06

ja poszedłem na studia i to była moja najgorsza decyzja w życiu

ja na twoim miejscu obsiał bym 15ha ornego zbożem, i zboże z tego bym sprzedawał lub hodował świnie. Na 3ha zasiał kukurydze, z części łąk jeżeli jest możliwość zrobił bym pastwisko, jeżeli nie to wszystko na sianokiszonkę zbelował. Uhodujesz jakieś 16-20 byków i jeszcze ze 100 świń :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 13:48

poco odrazu studia, zrobisz kurs r3 na rolnika i wystarczy. Zlozysz wniosek na MR (o ile bedzie nabor) to jak dobrze pojdzie 100k dostanoe
dostaniesz na sprzet albo ziemie. szalu z klasa ziemi nie ma, wiec najlepiej siac jakies malo wymagajace rosliny i isc do pracy, chyba ze chcesz sie bawic w hodowle, masz obore to opas chociaz nie wiem jak by to w twoim przypadku bylo....

Ty tak na serio?

A ty kolego który założyłeś temat - z tą klasą ziemii i takim areałem to nie będzie życie tylko wegetacja i kombinowanie jak związać koniec z końcem. Jak idzie ci nauka to idź na studia. Do hektarów zdążysz zawsze wrócić a żeby zdobyć zawód i mieć normalne życie to może być później za późno.

Dodaj odpowiedź