Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

114 odpowiedzi na ten temat

#101 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:13

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 e tam, zaden problem olej nagrzac, wrypac traktorowi czujke i nie pojedzie jak sie nie nagrzeje do danej temp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Dzisiaj, 22:27
  •  

#102 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:22

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 I co tak będzie stał godzinę i się grzał ?:D

#103 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:24

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 10 min wystarczy, nawet przy -30 :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#104 Share Jan80

Jan80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 06:27

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 brzozak2 dobrze gada polejcie mu.

#105 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 08:44

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 ale tego ci fabrycznie nie zrobią sam musisz grzebac.a valtra jak zrobi swoja to może ominie ten błąd wiec wsiadasz i jedziesz :D

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#106 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 11:19

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 to nawet w axionie w mechanicznej przekladni tak jest :D przy minus 15 trzeba poczekac pare minut, zeby zgasla kontrolka, a jak sie probuje jechac to komp blokuje skrzynie i trzeba jeszcze raz ciagnik uruchomic :D

#107 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2008 - 19:47

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Jak to czytam to zastanawiam się czemu niektórzy na siłę chcą udowodnić, że Vario to złom. Np w dużym mrozie nie chodzi( skrzynie powershift też muszą się nagrzać, w moim MF przy temperaturze oleju poniżej 0 nie można zmienić półbiegów), i na pewno będzie gorsza i droższa od bezstopniówki Valtry itp. Rozumiem, że można lubić inne marki ale trzeba mieć jakieś sensowne argumenty.

#108 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:23

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Drogi Mariuszu-jeżeli to do mnie pite-to kompletnie chybione-jeżeli zadałbyś sobie trudu i poczytał moje wypowiedzi to bez trudu dostrzegłbyś że z pewnością nie jestem antyfanem marki Fendt-ba nawet jestem jej fanem-w swoich wypowiedziach zwracałem jedynie uwagę na to aby nie patrzeć na Fendta bezkrytycznym wzrokiem-z pewnością jest to bardzo dobra firma-ale oprócz niej istnieje inna-całkiem niegorsza.
PS.Zdarzało mi się zmieniać półbiegi w JD przy dokładnie -29 C -krótko po odpaleniu tak że z pewnością olej miał temperaturkę ujemną :D
Co do Valtry-i sensownych argumentów-z pewnością dobry ciągnik i o wielu oryginalnych rozwiązaniach-ale na rynkach światowych niezbyt rozpowszechnioną-w Polsce-dzięki dobremu marketingowi -jeden z hitów (swoją drogą mało brakowało abym kupił właśnie Valtrę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:40

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Wiadomo, że w ciągniku zawsze jest coś co można poprawić, ale po co na siłę robić problemy. Działanie skrzyni w niskich temperaturach poprawi zastosowanie innego oleju, nie wiem jak jest w innych skrzyniach bezstopniowych z pracą na mrozie, ale każda wykorzystuje silniki i pompy hydrauliczne i problemy techniczne będą podobne, także nie dotyczy to tylko Fendta.
Po drugie to nie wiem czy jest potrzeba pracy ciągnikiem w takich warunkach, przy -30 raczej w pole się nie jeździ, a do wożenia paszy dla bydła itp są ciągniki pomocnicze.

#110 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:46

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 A jak dzwoni znajomy aby go z zaspy wyciągnąć ?
Wożenia bel też dokonuję JD-bo
-stoi pierwszy z brzegu :D
-jak mam śnieg -wiem że ostatnimi czasy towar mocno deficytowy -ale zdarzało mi się już na własnym podwórku Zetorem i C-360 tak zakopać że historia :D

#111 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 18:58

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Prawda jest taka, że Chellenger, Valtra, MF i Fendt należą do tej samej korporacji (AGCO) więc wszystkie te marki dzielą się w pewnym stopniu swoją technologią.
MF i Chellenger dostały od Fendta przekładnie Vario, a Valtra ma sprzęgło HiTrol zwane u Fendta Turbomatic. Fendt jest najbardziej prestiżową marką w tej korporacji i to on dostaje jako pierwszy nowe rozwiązania więc Chellenger, Valtra i MF nigdy nie będą od niego lepsze.

#112 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 19:13

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Valtra ma takie coś jak Turbomatic w Fendzie, bo pierwsze słyszę? :D

#113 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 13:58

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 tzn jest w opcji sprzeglo hydrokinetyczne, ale czy to patent fendta to nie wiem, calkiem mozliwe

#114 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:55

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

czesc.moim zdaniem oba są dobre i weś Fend

haha fajne masz zdanie a może jakieś argumenty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#115 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:26

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Właśnie takie posty są usuwane ;)

Dodaj odpowiedź