Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

114 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kaczor1953

kaczor1953

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 18:20

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 brzozak2 sam se taczką jeździj

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Dzisiaj, 21:07
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 22:41

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 a bede :P i sikal przez zamkniety rozporek rowniez :P B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 01 kwiecień 2008 - 12:12

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 OMFG... nie uczestniczę w dyskusji gdyż praktycznie nie znam tych ciągniczków i nie chce się wam (moderatorom) wpinać w rozmowę ale ja to już bym dawno poskracał tym "cwaniaczkom" języczki :P :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#84 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:40

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 @kaczor1953, @Jan80 i @kamillo963
Przestańcie sie rzucać jak stonka po oprysku. :P
Widać, że jesteście nowi i już wprowadzacie zamieszanie. :P

Mam pytanie. Czy w Valtre z tematu(T140), można doposażyć w przekładnia bezstopniowa? Jeżeli tak to jakiej jest firmy.

#85 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:46

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Valtra jeszcze nie wypuściła swojej bezstopniówki :P

#86 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:01

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Bo chcą mieć swoją i się męczą nad skonstruowaniem :P .

#87 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:18

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 To widze, że Valtra ma ambitne plany. :P Ale to jeszcze mało znana marka, ostatnio ojciec sie mnie pytał co to za ciągniki. :P Ale niedawno w okolicy już jedną widziałem z serii 6000.

#88 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:47

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Dawniej to raczej znany był Valmet.

Ale dla mnie Valtra to na prawdę miłe ciągniki i szczerze powiedziawszy to byłbym ucieszony gdyby Valtra skonstruowała przekładnie o lepszych parametrach od np. Vario, bo chyba na tym im zależy :P

#89 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 22:11

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 fendt sie przykleił tej swojej skrzyni vario jak rzep psiego ogona a korbanek reklamuje ze to pierwsza bezstopniowka a to że pierwsza nie znaczy najlepsza bo nie ma rzeczy ktorej sie nie da poprawic..
jak valtra wypusci takie cus to bardzo umocni sie na rynku jako firma ktora chce i umie sie rozwijac. a co do tej gadki wyżej to poprostu bez komentarza

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2008 - 16:09

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

Ale dla mnie Valtra to na prawdę miłe ciągniki i szczerze powiedziawszy to byłbym ucieszony gdyby Valtra skonstruowała przekładnie o lepszych parametrach od np. Vario, bo chyba na tym im zależy :P

Jak zrobią skrzynie lepszą od Vario to Fendt i MF pewnie też ją zastosuje. Mimo, że Vario to pierwsza bezstopniówka to nie odstaje znacznie od konkurencji. Trzeba pamiętać, że Fendt zbudował tą skrzynie samodzielnie, co jest bardzo dużym osiągnięciem, inni korzystali z pomocy ZF.
EDIT
Pierwszą przekładnie bezstopniową wprowadziła Holenderska firma Lely w 1970r, była to przekładnia hydrostatyczna. Zbudowano kilka egzemplarzy, jednak ze względu na niską sprawność wstrzymano produkcję. Jednak Fendt nie był pierwszy :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 23:29

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 wybrałbym fendta.. co jak co ale jakość wykonania i materiały np w kabinie są znacznie lepsze... pozatym mam fendta staruszka 75KM i jego spalanie codziennie mnie zaskakuje...

#92 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 11:52

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Tak sobie poczytałem temacik. Trochę się się pośmiałem, trochę zadumałem, a i zdziwiłem. I tak ... dziwi mnie i to bardzo jak ktoś pisze, że Valtra, to mało znana marka, a już tym bardziej, że z kiepskich materiałów robiona!! Jakieś głupoty. Co prawda nie mam własnej Valtry, ale u kilku znajomych stoją na podwórku. Zapewniam, że to solidna maszyna! Bardzo dobre silniki SISU - naprawdę zachwycają mnie te silniki ( co na przykład nowość w MF :D ). No a Fendt, cóż luksus sam w sobie. Podobnie jak Steyr w zasadzie wypuszczany na full wypasie, nasycony elektroniką "po same opony". Wydaje mi się, że wybór bardziej powinien być sprowadzony do kwestii możliwości finansowych zakupu samego ciągnika, jak i późniejszego serwisu, bo przecież każdy ciągnik sie kiedyś zepsuje, może mnie niektórzy będą chcieli zlinczować, ale Fendt też :D Ja bym, jednak postawił na Valtre. W jakości wykonania wcale nie odbiega od Fendt'a, a jak wprowadziliby bezstopniówkę to bym sie wcale nie zastanawiał nad wyborem, bo Fendt i tak wyszedłby drożej

#93 Share Pawet

Pawet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 16:51

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 mi sie zdaje jak Valtra zrobi ta skrzynie bez stopniową jak zrobi... to wtedy nie bedzie wcale tansza od Fendta.

#94 Share kaczor1953

kaczor1953

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:37

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 jak valtra kiedyś skonstruuje skrzynie bezstopniową wybór będzie prosty tylko valtra a zdrożeje max może 15 tyś i tak będzie tańsza od fendta :D

#95 Share Pawet

Pawet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 19:00

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Hmmm 15 tys. za bardzo nie orientuje sie ile moze to kosztowac ale wydaje mi sie ze więcej i to bedzie pierwsza bezstopniowa skrzynia w Valtrze i bedzie Dużo więcej niz 15 tys. :D

#96 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 19:10

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 @darolee
Być może u Ciebie jest więcej tych ciągników (Valtra), u mnie widziałem tylko jeden i chyba jechał tylko przejazdem. Także w moich okolicach mało znana marka.

Zgodzę się z Tobą ,że Valtra w bezstopniówce będzie tańsza od Fendt'a. A dlaczego? Fendt'y są "gotowe" w pełnym wyposażeniu i raczej nie można ściągnąć np. przedniego TUZ'a, Valtra jest robiona pod klieta, nie każdemu jest potrzebny przedni TUZ w np. 100 konnym ciągniku.

#97 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 21:09

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 i nie zapominaj że fendt też rząda kasy za "znaczek"
ale za ten wypas tez

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#98 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:17

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 No dobra-mam pytanie-wiadomym jest że Valtra należy do tej samej grupy kapitałowej co Fendt.MF itd-dlaczego więc wzorem MF-a nie weźmie po prostu do swoich ciągników skrzyni Vario ?

#99 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:57

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 odpowiedz wydaje sie banalnie prosta - bo nie wie czy jej sie to oplaci, koszty jakie musi poniesc sa spore :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:09

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140 Nie brzozak-odpowiedź brzmi-skrzynia Vario nie zachowuje się najlepiej w b.niskich temperaturach -no a Finlandii bliżej do koła podbiegunowego niż do równika :D

Dodaj odpowiedź