Zaloguj się, aby obserwować  
Pawet

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

Polecane posty

Adik_ziel    3

Tylko ile czasu straci na naprawy, fendt na pewno nie będzie sie psuł ale to nie jest temat o pronarze


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

koniec tego OT!!!!!!! kaczor po co to ciagniesz, autora tego tematu nie interesuje twoje zdanie na temat pronarow :angry: :angry: :angry: jak dla mnie mozesz taczka jezdzic i nie bede mial zadnych aluzji, naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

hehehe Fendt a Pronar to niebo a ziemia niema co nawet porownywac :P Dla mnie tylko Fendt Valtra i Class konkurują ze sobą to moje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A jaśko to gdzie :P ?

 

Ja też bym postawił na valtrę ze względu na dilerów :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

OMFG... nie uczestniczę w dyskusji gdyż praktycznie nie znam tych ciągniczków i nie chce się wam (moderatorom) wpinać w rozmowę ale ja to już bym dawno poskracał tym "cwaniaczkom" języczki :P :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@kaczor1953, @Jan80 i @kamillo963

Przestańcie sie rzucać jak stonka po oprysku. :P

Widać, że jesteście nowi i już wprowadzacie zamieszanie. :P

 

Mam pytanie. Czy w Valtre z tematu(T140), można doposażyć w przekładnia bezstopniowa? Jeżeli tak to jakiej jest firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Bo chcą mieć swoją i się męczą nad skonstruowaniem :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

To widze, że Valtra ma ambitne plany. :P Ale to jeszcze mało znana marka, ostatnio ojciec sie mnie pytał co to za ciągniki. :P Ale niedawno w okolicy już jedną widziałem z serii 6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dawniej to raczej znany był Valmet.

 

Ale dla mnie Valtra to na prawdę miłe ciągniki i szczerze powiedziawszy to byłbym ucieszony gdyby Valtra skonstruowała przekładnie o lepszych parametrach od np. Vario, bo chyba na tym im zależy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

fendt sie przykleił tej swojej skrzyni vario jak rzep psiego ogona a korbanek reklamuje ze to pierwsza bezstopniowka a to że pierwsza nie znaczy najlepsza bo nie ma rzeczy ktorej sie nie da poprawic..

jak valtra wypusci takie cus to bardzo umocni sie na rynku jako firma ktora chce i umie sie rozwijac. a co do tej gadki wyżej to poprostu bez komentarza


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ale dla mnie Valtra to na prawdę miłe ciągniki i szczerze powiedziawszy to byłbym ucieszony gdyby Valtra skonstruowała przekładnie o lepszych parametrach od np. Vario, bo chyba na tym im zależy :P

 

Jak zrobią skrzynie lepszą od Vario to Fendt i MF pewnie też ją zastosuje. Mimo, że Vario to pierwsza bezstopniówka to nie odstaje znacznie od konkurencji. Trzeba pamiętać, że Fendt zbudował tą skrzynie samodzielnie, co jest bardzo dużym osiągnięciem, inni korzystali z pomocy ZF.

EDIT

Pierwszą przekładnie bezstopniową wprowadziła Holenderska firma Lely w 1970r, była to przekładnia hydrostatyczna. Zbudowano kilka egzemplarzy, jednak ze względu na niską sprawność wstrzymano produkcję. Jednak Fendt nie był pierwszy :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

wybrałbym fendta.. co jak co ale jakość wykonania i materiały np w kabinie są znacznie lepsze... pozatym mam fendta staruszka 75KM i jego spalanie codziennie mnie zaskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tak sobie poczytałem temacik. Trochę się się pośmiałem, trochę zadumałem, a i zdziwiłem. I tak ... dziwi mnie i to bardzo jak ktoś pisze, że Valtra, to mało znana marka, a już tym bardziej, że z kiepskich materiałów robiona!! Jakieś głupoty. Co prawda nie mam własnej Valtry, ale u kilku znajomych stoją na podwórku. Zapewniam, że to solidna maszyna! Bardzo dobre silniki SISU - naprawdę zachwycają mnie te silniki ( co na przykład nowość w MF :D ). No a Fendt, cóż luksus sam w sobie. Podobnie jak Steyr w zasadzie wypuszczany na full wypasie, nasycony elektroniką "po same opony". Wydaje mi się, że wybór bardziej powinien być sprowadzony do kwestii możliwości finansowych zakupu samego ciągnika, jak i późniejszego serwisu, bo przecież każdy ciągnik sie kiedyś zepsuje, może mnie niektórzy będą chcieli zlinczować, ale Fendt też :D Ja bym, jednak postawił na Valtre. W jakości wykonania wcale nie odbiega od Fendt'a, a jak wprowadziliby bezstopniówkę to bym sie wcale nie zastanawiał nad wyborem, bo Fendt i tak wyszedłby drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

mi sie zdaje jak Valtra zrobi ta skrzynie bez stopniową jak zrobi... to wtedy nie bedzie wcale tansza od Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczor1953    0

jak valtra kiedyś skonstruuje skrzynie bezstopniową wybór będzie prosty tylko valtra a zdrożeje max może 15 tyś i tak będzie tańsza od fendta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

Hmmm 15 tys. za bardzo nie orientuje sie ile moze to kosztowac ale wydaje mi sie ze więcej i to bedzie pierwsza bezstopniowa skrzynia w Valtrze i bedzie Dużo więcej niz 15 tys. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@darolee

Być może u Ciebie jest więcej tych ciągników (Valtra), u mnie widziałem tylko jeden i chyba jechał tylko przejazdem. Także w moich okolicach mało znana marka.

 

Zgodzę się z Tobą ,że Valtra w bezstopniówce będzie tańsza od Fendt'a. A dlaczego? Fendt'y są "gotowe" w pełnym wyposażeniu i raczej nie można ściągnąć np. przedniego TUZ'a, Valtra jest robiona pod klieta, nie każdemu jest potrzebny przedni TUZ w np. 100 konnym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i nie zapominaj że fendt też rząda kasy za "znaczek"

ale za ten wypas tez


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-mam pytanie-wiadomym jest że Valtra należy do tej samej grupy kapitałowej co Fendt.MF itd-dlaczego więc wzorem MF-a nie weźmie po prostu do swoich ciągników skrzyni Vario ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

odpowiedz wydaje sie banalnie prosta - bo nie wie czy jej sie to oplaci, koszty jakie musi poniesc sa spore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie brzozak-odpowiedź brzmi-skrzynia Vario nie zachowuje się najlepiej w b.niskich temperaturach -no a Finlandii bliżej do koła podbiegunowego niż do równika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj