Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DuzyJohn

DuzyJohn

multikonto @niewielkilecznieduzy

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 14:04

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór witam, obecnie nie mam możliwości korzystania z komputera więc pisze z tela, więc w razie czego proszę o wyrozumiałość moderatorów i przeniesienia tematu w odpowiedni dział w razie czego. telefon z którego pisze jest zabytkiem. :)
No wiec do rzeczy, szukam maszyn zielonkarskich min, kosiarka, zgrabiarka i przetrzasarki, będą to nowe maszyny budżet jaki mogę przeznaczyc to 80 tyś brutto no może odrobinkę więcej jak będzie to uzasadnione. mam 4 ciągniki które by mogły pracować z tym sprzętem c330, c360, 912, proxima 110. obecnie posiadam kosiarke bomet 1,65 m, pająka i przegrabiarke 5, owijarke. te maszyny niby mi wystarczają ale trochę udrenka. zbieram siano i sianokiszonke w balotach. bydło mam od paru lat i powoli rozwijam się w tym kierunku. cały czas powiekszam stado. tak to mam trochę nie równe te łąki więc kosilem i robiłem starymi maszynami, teraz chce posiac trawe na równych kawałkach i zakupić nowe maszyny. stado będzie wynosić przedziale 25-40 sztuk. taki przedział ponieważ maszyny kupuje się z zapasem na przyszłość. No i do was pytanie jakiej firmy maszyny zakupić, jaki byłby optymalny wybór, cena - jakość ? jak wcześniej pisałem budżet przeznaczony na maszyny to 80 tyś brutto. odnośnie kosiarki, w razie pomysłów z dyskowa to taki problem że mam tak z niecałe 5 ha łąk o nie równym uksztaltowaniu.. proszę o pomoc, podanie mark, szerokości roboczej, doświadczeń własnych, fajnie aby ceny były podane. z góry dziękuje. pozdrawiam. liczę na was.
wiadomo czym mniej kasy wyłoże tym lepiej.maszyny z krajowego podwórka.

Edytowany przez DuzyJohn, 06 marzec 2016 - 14:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Dzisiaj, 11:36
  •  

#2 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 06 marzec 2016 - 15:40

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Mam ten sam dylemat i chyba postawie na maszyny Kverneland

#3 Share DuzyJohn

DuzyJohn

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 15:44

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Ale masz już coś konkretnego na oku ?
coś drogo to widzę .. :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 06 marzec 2016 - 16:42

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Ja polecam maszyny zielonkowe lely. Sam posiadam kosiarke tej firmy o szerokości roboczej 2,4m z bocznym zawieszeniem . Współpracuje z nią farmer 86 km i śmiało można się z nią rozpędzić nawet do 25 km/h.U mnie kosiarka jest już 4 lata przez ten czas skusiła około 250 ha . Co do nierówności łąk też posiadam takowe i kosiarka daję sobię radę więc polecam dyskówke . Co do sprzętu z polskiego podwórka do mam zgrabiarkę i przetrząsacz z pronaru i na pewno bym ich drugi raz nie kupił.

#5 Share DuzyJohn

DuzyJohn

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 17:53

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór pamiętasz ile kosztowała Cię ta kosiarka z lely ? :)

#6 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 06 marzec 2016 - 18:50

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór w 2012 roku około 22 tyś netto myślę że teraz cena podobna

#7 Share DuzyJohn

DuzyJohn

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:10

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór ktoś ma maszyny z firmy fella ?

#8 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 06 marzec 2016 - 19:51

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Kosiarke przetsasacza i zgrabiarke. Drogo wg mnie bo.ceny są takie jak u konkurencji A przekonuję mnie ta marka.gdyż znajomi mają i są.zadowoloni A raczej KV nie robi lipnych produktów. Mam.od.nich.pług więc wiem.co.mówię

#9 Share DuzyJohn

DuzyJohn

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:00

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór jeśli masz jakieś wyceny to mógłbyś się mi napisać na pw no i jakiejś szerokości robocze ? :) będę wdzięczny

#10 Share gotchisc

gotchisc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=DyFw2NNgy1M Zapraszam !

Napisany 06 marzec 2016 - 23:24

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór posiadam kosiarkę dyskowa vicon 2,8 m od 2 lat kosze nią 30 ha swoich łąk, póki co jestem z,niej bardzo zadowolony, łąki mam różne i siane równe ii stare torfowe nie równe, daje ona sobie rade doskonale. Pracuje z nią Nh td5040 ma on 80 koni i nie czuje jej wcale, prędkość optymalna z jaką kosze to zazwyczaj 15 Km/H.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MichaNiemyski

MichaNiemyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 23:37

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór ja ze swojej strony mogę polecić maszyny pottingera mam kosiarki nova dość 265 zarabiarkę 4,20 m i przetrzasacz z tej firmy o szerokości roboczej 6.10 metra, już nie pamiętam dokładnych oznaczeń, ale mogę polecić te maszyny pracują one u mnie one od 2010 roku i na jeden pokój kosze około 40 ha 3 razy do roku i sprawują się one bez awaryjnie jedynie w kosiarki paski zostały spalone po wjechaniu w wodnę na niski h obrotach silnika, ale koszt pasków z Sanoka to 30 złotych za sztukę i w kosiarki idzie ich 4. Praca tymi maszynami jak dotąd pory przebiegała bezawaryjnie. Nóżki w kosiarki starcza na około jeden sezon. Jeszcze nie udało mi się złamać żadnego zęba w przetrzasacz i zarabiarce. Więc mogę ten sprzęt polecić jak najbardziej, jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj. Niestety na te chwilę nie znam cen obecnych tych maszyn.

#12 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:21

Kosiarkę lepiej wybrać jakąś zagraniczną bo z polskimi różnie bywa ale przetrząsarki i zgrabiarki z Samaszu są równie dobre jak te zagraniczne,jakby były dużo tańsze to bym się nie zastanawiał nad zagranicznymi.

#13 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:53

maszyny zielonkarskie - optymalny wybór Też jestem zainteresowany, ale kosiarką centralnie zawieszaną że spulchniaczem. Mam rotacyjną Samasz z 2007r. Psuło się i ukrywało wszystko, co się mogło popsuć. Może się poprawili, ale niesmak pozostaje.
U mnie Fella odpada, ponieważ centralnie zawieszana kosiarka zaczyna się od szerokości 3m, a przy moich nierównościach to bez sensu. Interesuje mnie szerokośč około 2,5m. Napisałem do kilku sprzedawców i powinienem mieć jutro jakieś wyceny.

#14 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 19:41

podepnę się pod temat, aby nowego nie zakładać.

w związku ze zbliżającym się naborem na MGR obszar D chciałbym najbardziej zoptymalizować zestawienie maszyn, które planuję zakupić.

pow. gospodarstwa niecałe 90 ha (czyli tyle 1 pokos) - TUZ-y, koniczyna czerwona, generalnie same zielonki.

ciągnik 85KM Zetor Proxima (?)

TUR + 2 końcówki: bele i baloty

kosiarka dyskowa 2,65m (Krone?, ew. Pottinger, Lely, Class)

przetrząsacz - prawdopodobnie Samasz

zgrabiarka - prawdopodobnie Samasz

prasa belująca 

owijarka z ładowaczem 

przyczepa 3-osiowa do kiszonek Pronar

kosiarkę rotacyjną 1,85m mam już Samaszu, ale dyskową chciałbym z wyższej półki.

proszę o opinie n/t sprzętu, który byście polecili, chętnie także przybliżone ceny nowych.

#15 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:46

Z ciągników odradzam ci Zetora,w podobnych pieniądzach lepiej kup coś z Farmtracka albo Ursusa.

Mam na myśli te na Perkinsie i Carraro bo pod względem trwałości biją Zetora na głowę.

W Zetorach często zdarzają się różne drobne awarie które są uciażliwe.

#16 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 23:05

z tych 2, to prędzej Ursus.

#17 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 08:43

Z ciągników faktycznie lepiej kupić coś z Ursusa albo Farmtracka niż Zetora.

A co do kosiarek to 1-2 lata temu kolega porównywał Samasza i niemiecką Felle która była kilka tysięcy droższa od Samasza a podobno jakościowo dużo lepsza.

Nie wiem czy dzisiaj są takie aktrakcyjne cenowo ale warto sprawdzić.

#18 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 14:36

Witam mam pytanie, co do zgrabiarko przetrząsacza pasowego do siana, czy sprawdza sie on przy przetrząsaniu siana, czy już lepszy bedzie zwykły pająk? oraz czy przy zgrabianiu siana pasowy jest duzo lepszy od zwykłego gwiazdowego?

#19 Share agrofunZetor

agrofunZetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 14:40

bierz Zetora, jest prostszy i tańszy w naprawach niż te składaki Farmtraki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:15

Witam mam pytanie, co do zgrabiarko przetrząsacza pasowego do siana, czy sprawdza sie on przy przetrząsaniu siana, czy już lepszy bedzie zwykły pająk? oraz czy przy zgrabianiu siana pasowy jest duzo lepszy od zwykłego gwiazdowego?

Karuzele lepsze.