Skocz do zawartości

Zdjęcie

40DJP-jak obsada ?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:44

40DJP-jak obsada ?

Witam ,stawiając budynek inwentarski do 40 djp w którym będą trzymane tuczniki zakładając 0.7 m na jedna sztukę, można otworzyć hodowlę 285 tuczników bez raportu na oddziaływanie środowiskowe , czy jest możliwość żeby bez tego raportu który trochę kosztuję, już różne ceny słyszałem ,powiększyć swoją hodowle i trzymać więcej. i zgodnie z planem w którym będzie do 40djp. Czy planie można coś zmienić przekształcić tak ,żeby hodowla była większa ale do 40 DJP i bez raportu środowiskowego. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
40DJP-jak obsada ? Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 marzec 2016 - 20:55

40DJP-jak obsada ? To jeszcze zależy czy masz jakieś "ułatwiacze" typu natura 2000 lub po prostu sąsiedzi którym może się nie podobać większa obsada. Jeśli nie masz tych przeszkód to nawet powyżej 40 DJP może nie być potrzeby robienia raportu. Ja osobiście słyszałem stawki za raport nawet w granicach 20 tys zł.

#3 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:33

40DJP-jak obsada ?

załóżmy ,że sąsiedzi też w porządku, ale w gminie składając projekt i powiedzmy wymiary budynku na więcej niż 40djp to od razu sobie przeliczą ,że za dużo sztuk i będą chcieli ten raport

Znajomy ma stawiać do 40 djp tylko że jego wymiary budynku będą przewyższać tą normę i podobno bez środowiskowych ma stawiać i jestem ciekaw jak to załatwił czy jest jakaś luka  w prawię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DuzyJohn

DuzyJohn

multikonto @niewielkilecznieduzy

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:46

40DJP-jak obsada ? dużo zależy czy stawiasz za swoje czy za unijne. jeśli za swoje to nie masz żadnego problemu, a jeśli za unijne to masz trochę biurokracji kolego, myślę że karta informacyjna by wystarczyła w twoim przypadku, to jeszcze zależy czy masz te natury 2000 i takie tam przyrodnicze pierdoły. raport kosztuje tak średnio 15 tyś netto natomiast karta informacyjna 1,5 tyś netto. znaczącą różnica. na tym forum mało kto ci pomoże, to jest chora zazdrość, albo ktoś wie i ci nie powie. już podobne pytania zadawalem, ale nikt o dziwo nic nie wiedział, nikt nie trzyma trzody nikt nic nie buduje, sam chodziłem i się dowiadywalem. powodzenia kolego.
jeśli masz pytania dawaj na priv. pomogę Ci.

#5 Share ogorek_kiszony

ogorek_kiszony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:17

40DJP-jak obsada ?

Też myślę, że karta informacyjna powinna wystarczyć. Sam kilka robiłem, ale na inne obiekty i zawsze wystarczała. Zgodnie z ustawą 40 DJP jest jeśli masz blisko sąsiada albo Naturę 2000 jak już ktoś wspomniał. Wtedy jest to przedsięwzięcie mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Należy wtedy wykonać kartę informacyjną i na jej podstawie urząd gminy (po zasięgnięciu opinii RDOŚ itp.) powinien określać czy jest potrzebny raport. Raport jest obligatoryjny (obowiązkowy) dopiero od 240 DJP, bo dopiero od takiej wielkości przedsięwzięcie wg ustawy jest kwalifikowane jako zawsze oddziałujące na środowisko.

#6 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 16:28

40DJP-jak obsada ? Zaznaczyć by trzeba było że wystarczy sprzeciw jednego sąsiada i aby tylko miał jakieś sensowne uzasadnienie to i raport trzeba robić. Jednak jeśli z tym nie będzie problemu, nie ma natury 2000, nie ma w pobliżu objektów zabytkowych, domów spokojnej starości (nie pamiętam czy szkoły też wliczają się)i jeszcze paru pierdułek, to spokojnie można stawiać objekty powyżej 40 djp bez raportu, chyba że gmina by go zarządała, no ale to już chyba odosobnione przypadki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:45

40DJP-jak obsada ?

To powiedzmy ,że postawię na 500 sztuk tuczników , tuczarnia z dala od sąsiadów i innych pierdół to w gminie powinna wystarczyć tylko karta informacyjna i nie powinni robić problemu i żądać raportu środowiskowego.tylko jak byłem ostatnio w gminie to powiedzieli albo do 285 sztuk albo raport , może dlatego ,że w gminie jest hodowana duża ilość tuczników, widocznie będzie trzeba się trochę z gminą dochodzić

#8 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 08:57

40DJP-jak obsada ? To zależy od gminy, u mnie np jak nie ma sprzeciwu sąsiadów to możesz i 200 djp i gminy to nie interesuje samej z siebie, w innej znowu mogą żądać raportu już delikatnie powyżej 40 djp. Żadnej reguły w tym nie ma, w gminie pracują ludzie a każdy człowiek inaczej na wszystko patrzy.

#9 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:29

40DJP-jak obsada ?

U nas w gminie jak tylko po wyżej 40djp  to od razu wołają raportu , tak się wycwanili  .

#10 Share DuzyJohn

DuzyJohn

multikonto @niewielkilecznieduzy

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:55

40DJP-jak obsada ?

@ziomall1991 no mniej więcejjest  tak jak Ci pisałem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 18:32