Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak teraz karmić?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftman

shiftman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 21:50

Jak teraz karmić?

Witam. Dziadek od zawsze karmil świnie parowanymi ziemniakami, do tego zupa wymieszana z woda z pobliskiego przedszkola moczony chleb i garść koncentratu. Ja w tym roku wychowałem  tak 2szt od końca września do końca lutego. Teraz znowu chcialbym kupic 2szt dla siebie ale zapasy ziemniakow szkonczyly mi sie. W poblizu nie ma juz do kupienia wszystko skarmili. I moje pytanie jest takie. Jak samemu przygotowac pasze dla takich 2świnek. Nie zalezy mi zeby urosly w 4 miesiace ale tak 6/7 było by ok. Mam do dyspozycji jeczmien pszenice pszenzyto chleb z piekrani i wyzej wymienione zupy. Poradzcie mi ile dla tych 2 swin bede potrzebowal zboza bo akurat u nas zboze przeznaczone jest do hodowli karpii. Mam mozliwosc kupienia obecnie 300kg jeczmienia oraz nieograniczona ilosc otrab pszenicznych. Jak najtaniej moglbym im przygotowac taka pasze zeby mialy co jesc, oczywiscie w takim przypadku moglbym zwiekszyc ilosc koncentraku. Zalezy mi zeby kupujac swinki w polowie marca byly do zbijania tak przed koncem lipca. Dodam ze mam dopiero w tym roku 18 wiec mam ograniczone srodki na zakup wszystkich pasz. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak teraz karmić? Dzisiaj, 16:05
  •  

#2 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 23:42

Jak teraz karmić?

zamiast kartofelków daj im więcej tego chleba i zboża do tej zupy na początek, a jak się zrobi już cieplej i świnki trochę podrosną to dodawaj sieczkę

z zieleniny(pokrzywa, lucerna, koniczyna). będziesz miał paszę ala lata 80 i smaczne mięso. staraj się wykorzystywać przede wszystkim 

to co masz w domu żeby możliwie redukować koszty

#3 Share BercikAp12

BercikAp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 23:45

Jak teraz karmić? U nas dziadek robił zwykłą ospę z tego co miał robił tzw. "chlapę" i dolewał zupy albo dosypywał trawy czy koniczyny i szybko rosły i mięso było dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share shiftman

shiftman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 00:27

Jak teraz karmić?

Ile takiej koniczyny z lucerna posiac dla tych 2sztuk?

#5 Share BercikAp12

BercikAp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 07:47

Jak teraz karmić? Pytałem się dziadka to powiedział że jak pół kilo zasiejesz koniczyny perskiej i sypniesz trochę saletry to przez lato będzie ciągle odrastała ale nie zawsze ta koniczyna się uda zależy jaką masz klasę ziemi. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share shiftman

shiftman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 13:07

Jak teraz karmić?

II/III
Tyko chyba nie można dawać jak już kwiaty wyjdą

A czasami nie będą lepsze prażone otręby pszenne?

Edytowany przez shiftman, 06 marzec 2016 - 19:10.