Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo siewny

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 marzec 2016 - 19:49

Agregat uprawowo siewny

Przecież i tak tylko siłownik trzyma  siewnik , opuszczasz  to nie zdejmujesz podpór  , a koła  same  z nich  schodzą jak  nie trzyma siłownik 

Nie ma  prawa  dopóki jest  wszystko nowe  , jak  sie  troche popracuje  , to złapie  luzu i  juz ma prawo .

Edytowany przez mariuszd93, 06 marzec 2016 - 20:12.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 20:50
  •  

#22 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 06 marzec 2016 - 20:46

Agregat uprawowo siewny

Nie będę sie sprzeczać ale w takim ustawieniu (siłownik skierowany w stronę ciągnika, koła podparte) obciążenie powinny zbierać podpory, jeśli nie to są bezużyteczne, bo kładąc hydropak na ramie osiągamy ten sam efekt, a nawet lepszy, bo ani nie buja ani nie obciąża hydrauliki. Widziałem w niektórych agregatach podpory które wkładasz, tudzież rozkładasz po podniesieniu maksymalnym siewnika, po czym opuszczasz i koła po prostu na nich się opierają, przejmując ciężar. Póki ich nie złożysz, nie opuścisz siewnika na ziemię. Nie pamiętam tylko u którego producenta to było.

Co do wypracowania elementów to wiadomo że złapią luzy, tylko sporo tych hektarów się obsieje zanim zacznie siewnik latać.

#23 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:27

Agregat uprawowo siewny

Podpora to oznaka słabej konstrukcji hydro-paka i tyle ,jak się coś odchudza to trzeba dołożyc podpory aby nie pracował siewnik podczas transportu ,odciązenie samego siłownika to wywazenie maszyny tak aby ciężar spoczywal na dolnej ramce hydro a góra ma ja tylko podczymywac w pionie ,rzadko ktory producent to stosuje niestety ,Agro Masz zastosował bolec blokujący po podniesieniu i tym odciąża hydraulikę i to jest jedyne dobre rozwiązanie ,choc ja nie jestem zwolennikiem jego ,poniewaz silownik dziala jak amortyzator i w transporcie jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie ,fakt musi byc do tego sprawna hydraulika ciągnika .

Kolejny temat to samo skladanie sie ów hydro-paków większość podnosi do góry niewiele wciągając siewnik nad agregat

#24 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:43

Agregat uprawowo siewny

A co myślicie o sipma dzik redlicowym bo oglądałem na Agropark w Lublinie i wydaje sie że solidna konstrukcja i cena dość atrakcyjna

#25 Share Bajek

Bajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 12:16

Agregat uprawowo siewny

Panowie, to co byście w takim razie polecali? Sam zamierzam zaopatrzyć się w nowy zestaw uprawowo-siewny. Na razie badam co kto oferuje i w jakich pieniądzach. Chciałbym żeby sprzęt był solidny i służył przez lata więc wszystkie konstrukcje spawane przez Zenka Bębenka w stodole na starcie skreślam, ale z drugiej strony nie chciałbym przepłacać. Na razie dowiadywałem się tylko cen maszyn Unii. Agregat talerzowy Ares L 3,0 (talerze uzębione 485mm, wał rurowy)  + siewnik Poznaniak 430/3 D (redlice talerzowe dwutarczowe, hydrauliczne znaczniki) wyceniono mi na 36500 zł netto. Trochę drogo, no ale Unia to chyba najlepszy polski sprzęt uprawowy. Zastanawiam się nad czym jeszcze warto się pochylić. Myślałem o Euro-Maszu ale widzę że użytkownicy mają problemy z tym sprzętem.

#26 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 14:12

Agregat uprawowo siewny

Według mnie Unia,Agro-Masz,Staltech robią bardzo dobre agregaty talerzowe i w sumie poza ceną nie widzę w nich jakiś większych różnic.

Na twoim miejscu zainteresowałbym się Agromaszem z siewnikiem nadbudowanym,zawsze to trochę mniejsze obciążenia dla ciągnika i wygodniej się nim manewruje.

Jeśli sieje tak jak zwykłe siewniki tej firmy to będzie w porządku,tylko nie wiem ile kosztuje w wersji z agregatem talerzowym.

http://otomoto.pl/of...a-ID15HU0I.html

No ale jak zamierzasz odczepiać talerzówkę od siewnika i używać jej osobno to siewnik nadbudowany też nie jest za wygodny.

#27 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 08:07

Agregat uprawowo siewny

Panowie a co myślicie o tej konstrukcji.

http://olx.pl/oferta...fcbcb4;promoted

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:39

Agregat uprawowo siewny

ogólnie ok jesli stosuje te materiały jak pisze ,ale minusem jest mała liczba redlic (na 3 m powinno byc 23 szt a ja sie doliczyłem 19tu) i wał z przodu obowiązkowo dzielony na pół z podpora na środku no i jakis taki kwadratowy ten hydro pak  ,ale to rzecz gustu i w to nie wnikam ,ja robie po swojemu :)

#29 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 16:34

Agregat uprawowo siewny

W  typie  agregatu na  wahadłowym  zawieszeniu , nie  za bardzo da  sie zrobić  wał  dzielony ... czy się mylę?

nawet unia  robi  całościowy ...

363263799_1_644x461_agregat-uprawowy-are

363263799_3_644x461_agregat-uprawowy-are

363263799_4_644x461_agregat-uprawowy-are

Edytowany przez mariuszd93, 01 kwiecień 2016 - 16:36.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#30 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 22:40

Agregat uprawowo siewny

idzie tylko ze wtedy trzeba podzielic oba wały ,i dac 4 śrubunki regulujace wysokość dwóch pól uprawiających ,,to co pokazałes na zdjęciu uni to dla mnie ciekawość ,jak sie sprawuje ,chciałbym poznac opinie użytkowników  tylko dlatego ze z agro maszu ma ten przedni rurę w środku jako os i miałem okazje takie coś naprawiać bo sie pogieło a płaskownik połamał ,ktos napisze ze użytkowane bez rozwagi ,lecz niestety nie ,sąsiad któremu ten wał naprawialem sieje powoli i co lepsze uprawia wstępnie ,innym agregatem lub bronami wiosenna orke ,wiec jak to jest zrobione skoro sie sypie ,ciekaw jestem czy ktos miał podobny przypadek własciwie uzytkując ,jak z gwarancja i po jakim czasie uległ uszkodzeniu.

Co do wachadła podobny efekt uzyskasz zakładając ramiona cięgiel na fasolki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:05

Agregat uprawowo siewny

Na  środku szerokości  , trzeba by  robić dodatkową  rame prostopadłą  do  wałów , no i  tylny wał  dzielony,  zostawiałby  garb  na środku .

Robi  ktoś  w ten  sposób? nie  widziałem jeszcze  takiego  agregatu ...

#32 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 20:44

Agregat uprawowo siewny

sa wały dzielone i z przodu i z tyłu a garb o którym piszesz moze i powstaje ale jest tak mały ze siewnik i tak go wyrówna

#33 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:07

Agregat uprawowo siewny

Kto  robi takie  agregaty?  pokaz foto  .

szukałem  swego  czasu[ jak chciałem kupić]  czegos takiego  ,  bo  ten przedni wał  bez podpory  mi  sie  nie  podoba  , ale  nie  udało mi  sie  znaleźć 

#34 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:22

Agregat uprawowo siewny

http://www.maszynyro...iewny-agromasz/

takie cuda to tylko samoróbki wzorowane na zachodnim sprzecie ,miałem okazje widziec cos takiego u handlarza ale marki nie powiem  a cudowac nie bedę bo to sporo czasu upłyneło  jesli mówimy o wachliwym ,ale jeśli agro masz robi dwa wały dzielone na sztywno to i  wahliwy mozna zrobic 

#35 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:35

Agregat uprawowo siewny

Przy  sztywnych wałach  kazdy praktycznie  robi przedni dzielony  ,

Ale  przy  wachliwym  jest  zupełnie inaczej  , nie  ma  za  bardzo do  czego  uczepić,  tej podpory na  środku .

Rama  prostopadła na środku szerokości ,  musiałaby iść  miedzy zębami  agregatu  , nie  wyobrażam sobie za bardzo  takiego  rozwiązania ... 

#36 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:44

Agregat uprawowo siewny

Trzeba by zrobić dwa pola uprawiające tak jak pisałem wcześniej i trzy dociski jest to wykonalne ,nawet bym sie tego podioł ,i działalo by tak jak te na sztywno ,lecz to jest rzadkośc a producenci ida na łatwiznę robiąc standardowo  

#37 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 06:36

Agregat uprawowo siewny

W  takim  agregacie  z  wahliwymi wałami  ,  to  pole  uprawiajace  stanowi główną  ramę i do  niego  są  powdieszone  wały , podzielić na 2  pola? jak ? jak szczepić  to  z  wieżyczką?

Inna  sprawa że ,  Jeśli działało  by  tak  samo jak  te na  sztywno -  to po  co  utrudniać  sobie  życie  i  kombinować? 

#38 Share SamaPrawda

SamaPrawda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:03

Agregat uprawowo siewny Mój wybór padł na agregat firmy Amj agro, przedni wał dzielony proste zęby, całkiem przemyślana konstrukcja. Masywny agregat całkiem przyjemnie się nim pracuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 22:28

Agregat uprawowo siewny

Mariusz sposób uprawy jak na sztywno ,czyli mówimy o tym garbie ,ale podzielenie pól to nie problem ,nadal bedą na sztywno jako  konstrukcja ramy ,lecz muszą byc podzielone na dwa pola po to abyś mógł wkomponować dodatkowy wachacz tak jak na zewnętrznych końcach a do hydro-paku nie przeszkadza w niczym jak i wieżyczce to  tylko zmiana konstrukcji ramy ,jedyne co trzeba dopasowac to odstep redlic w rzędzie aby nie było za dużej przerwy