Polecane posty

Tomasz78    1029

ładnie wykonany ,wygląda solidnie ,tylko wada malo redliczek ,na 3m min 23szt,powinny byc ,ja robie podobne tylko taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

@Tomasz78 Sprzedajesz takie agregaty?
Opłaca się to kupować czy raczej coś droższego? Ziemie u mnie to głównie 5-6 klasa może kawałek 4 ale przewaga 5-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Na gleby 5-6 klasa to raczej Jaguar od Dziekana taki jak ja mam,zajrzyj do mojej galerji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak sprzedaje ,na takie lekkie ziemie z tymi wałami wystarczy ,czy opłaca sie nie wiem ,nie wiem z jakich materiałów jest wykonany ,całośc wygląda solidnie tylko mało redliczek ,zobacz mój w galerii dla porównania ,jest na jednym siłowniku ,ale solidna konstrukcja ,jak by co to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ten jaguar tańszy ale ma tylko tylni wał. Redliczek zawsze można dołożyć. Druga sprawa to ten agregat jest nie daleko mnie więc można samemu go przyprowadzić. Tam jest mniej więcej napisane z jakich profili to jest wykonane i jest na 2 siłownikach więc stabilnej będzie siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli chcesz z 5-6 zrobić popiół to twoja sprawa a tak nawiasem też mam takie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jaguar ma tylko tylni wał, ale co ten przedni wałek miałby robić na 5-6 klasie gleby? Skąd tam nabierzesz brył, żeby miał co rozbijać? A kwestia stabilności zależnej od siłowników jest wielce dyskusyjna. Jak jest dobrze zrobiona rama podnośnika to czy jest jeden mocny siłownik, czy dwa mniejsze nie ma wielkiego znaczenia. Co do transportu to dzisiaj maszynę przywiozą Ci na podwórko za 50 zeta, po co latać samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Te siłowniki to taka mentalność ,ze jak dwa to stabilniej ,to bujda ,wszystko zależy od konstrukcji ,ale mniejsza o to najważniejsze aby ściany profili miały min, 4mm ,inaczej po kilku latach beda sie rwaly przy spawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Że to bujda to wiem, bo trochę już posiałem na jednym siłowniku i siewnik nie tańczy mi na boki, tylko sztywno się trzyma. Ale ludzie widocznie chcą w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Mam z 3 hektary ziemi na której jest dużo brył, i jeden przejazd takim agregatem z jednym wałkiem nie wystarczy. No rama musi być mocna bo się wygnie albo pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Rama jest wykonana z profila o grubości 4 mm. Mam jeszcze takie pytanie, co dają podpory pod siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Podpory są po to żeby siewnik podczas transportu nie bujał się na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

54086667_7_1000x700_agregat-uprawowo-sie

 

Tylne  zęby  będą  ocierac  po  wale  i  w  tylnym  wale  są  za  rzadko  rury 

 

 

to niedopracowana  konstrukcja ... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Podpory nie są po to żeby się nie bujał, bo przy dobrej konstrukcji hydropaku nie ma prawa, tylko po to żeby koła siewnika posadzić na ramie agregatu i odciążyć siłownik na czas transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

@mariuszd93 Pytałem się producenta o tą teorię i powiedział, że przy największym odchyleniu zębów nie dotykają wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

54086667_7_1000x700_agregat-uprawowo-sie

 

Tylne  zęby  będą  ocierac  po  wale  i  w  tylnym  wale  są  za  rzadko  rury 

 

 

to niedopracowana  konstrukcja ... 

Przecież na  tym zdjęciu  zęby bez odchylenia  mają  bardzo mało luzu  do  wału, chyba że nie robią tak jak na foto ...

 

Podpory nie są po to żeby się nie bujał, bo przy dobrej konstrukcji hydropaku nie ma prawa, tylko po to żeby koła siewnika posadzić na ramie agregatu i odciążyć siłownik na czas transportu.

Moim  mylisz się , podpory są głównie po to żeby sie nie bujał .

Niby jak np takie podpory mają odciążyć  siłownik ? 

 

355507781_1_644x461_agregat-uprawowo-sie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tylko jak już wspomniałem przy dobrze skonstruowanym hydropaku siewnik nie ma prawa się bujać, poza te niemożliwe do zniwelowania minimum. Te podpory które pokazałeś nijak w niczym nie pomagają, widać że coś jest źle ustawione. Powinno być tak jak poniżej:818691523_2_1080x720.jpg

 

Agregaty bez takich podpór mają na 110% wpisane w instrukcji, że w transporcie z siewnikiem możesz jeździć tylko gdy podnośnik opiera się na ramie, tj. nic a nic nie może się opierać na siłowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przecież i tak tylko siłownik trzyma  siewnik , opuszczasz  to nie zdejmujesz podpór  , a koła  same  z nich  schodzą jak  nie trzyma siłownik 

 

Nie ma  prawa  dopóki jest  wszystko nowe  , jak  sie  troche popracuje  , to złapie  luzu i  juz ma prawo .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie będę sie sprzeczać ale w takim ustawieniu (siłownik skierowany w stronę ciągnika, koła podparte) obciążenie powinny zbierać podpory, jeśli nie to są bezużyteczne, bo kładąc hydropak na ramie osiągamy ten sam efekt, a nawet lepszy, bo ani nie buja ani nie obciąża hydrauliki. Widziałem w niektórych agregatach podpory które wkładasz, tudzież rozkładasz po podniesieniu maksymalnym siewnika, po czym opuszczasz i koła po prostu na nich się opierają, przejmując ciężar. Póki ich nie złożysz, nie opuścisz siewnika na ziemię. Nie pamiętam tylko u którego producenta to było.

Co do wypracowania elementów to wiadomo że złapią luzy, tylko sporo tych hektarów się obsieje zanim zacznie siewnik latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Podpora to oznaka słabej konstrukcji hydro-paka i tyle ,jak się coś odchudza to trzeba dołożyc podpory aby nie pracował siewnik podczas transportu ,odciązenie samego siłownika to wywazenie maszyny tak aby ciężar spoczywal na dolnej ramce hydro a góra ma ja tylko podczymywac w pionie ,rzadko ktory producent to stosuje niestety ,Agro Masz zastosował bolec blokujący po podniesieniu i tym odciąża hydraulikę i to jest jedyne dobre rozwiązanie ,choc ja nie jestem zwolennikiem jego ,poniewaz silownik dziala jak amortyzator i w transporcie jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie ,fakt musi byc do tego sprawna hydraulika ciągnika .

Kolejny temat to samo skladanie sie ów hydro-paków większość podnosi do góry niewiele wciągając siewnik nad agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

A co myślicie o sipma dzik redlicowym bo oglądałem na Agropark w Lublinie i wydaje sie że solidna konstrukcja i cena dość atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Panowie, to co byście w takim razie polecali? Sam zamierzam zaopatrzyć się w nowy zestaw uprawowo-siewny. Na razie badam co kto oferuje i w jakich pieniądzach. Chciałbym żeby sprzęt był solidny i służył przez lata więc wszystkie konstrukcje spawane przez Zenka Bębenka w stodole na starcie skreślam, ale z drugiej strony nie chciałbym przepłacać. Na razie dowiadywałem się tylko cen maszyn Unii. Agregat talerzowy Ares L 3,0 (talerze uzębione 485mm, wał rurowy)  + siewnik Poznaniak 430/3 D (redlice talerzowe dwutarczowe, hydrauliczne znaczniki) wyceniono mi na 36500 zł netto. Trochę drogo, no ale Unia to chyba najlepszy polski sprzęt uprawowy. Zastanawiam się nad czym jeszcze warto się pochylić. Myślałem o Euro-Maszu ale widzę że użytkownicy mają problemy z tym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj