Polecane posty

Pavel    12

Jaki system jest najlepszy w porodówce-ukosne czy proste ustawienie jarzm porodowych? sestem utrzymywanie na sciółce czy rusztach na połowie kojca cz na całym (a np. pod maciorą wypełnienie(proste ustawienie jarzm) i jakie wymiery całychkojców-moim zdaniem 2-1,85mx2,6m ale spotakałem sie z twierdzeniem ze 1,8-1,6m szerokosci w zupełnosci wystarcza ale 1,6 to juz chyba przesadzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam jażma proste na słomie. długosc kojca jest rózna ok 3 metrów wiem ze to duzo ale tak było najlepiej przerobic, szerokosc jazma to min 65cm a całe klatki 175cm ale te stare porodówki co robił mój ojciec jeszcze w latach 80 tych to maja szerokosc ponad 2 metry po co? tez sie dzisiaj nad tym zastanawia ;) mam zamiar zrobic nowa porodówke z prawdziwego zdazenia to napewno beda jazma prosto 100% ruszt tylko mata grzewcza dla prosiat. pod locha ruszt żeliwny bo ma gładkie krawedzie i jest chłodny lekko wyższy tak ok 3-4 cm niz reszta kojca. reszta ruszt plastikowy. wymiary kojca nalepsze moi zdaniem to 185cm szeroki 260cm długi. na dzien dzisiejszy wyposazenie porodówki poswiecił bym firmie Big Dutchman


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak Łukasz byłeś juz na szkoleniu (czy tam Dniach Otwartych) tego BIG Dothman'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Niestety nie byłem ojcec dzien wczesniej miał stłuczke i dni otwarte poszły sie jeb..... :-[


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja mam ustawiobe ukośnie ( ale tylko 3 kojce bo więcej narazie nie potrzeba ) na płytkiej ściółce.

Wymiarów nie pamiętam, ale coś koło 1.8 - 1.6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam kojce 1,6m na 2,5m na płytkiej ściułce,miejsca jest dość ale sie ciężko obornik usówa.(tża będzie na ruszta pszerobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz84    0

ja mam porodówki skośnie ustawione na półruszcie wymiary kojca to dl 240cm i szer 200cm. według mnie to najlepszy sposób bo jest czysto i sucho biegunki występują u mnie sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Odnawiam temat Panowie dodarcie jaki układ ruszt w porodówce jest lepszy połowa w ruszcie a reszta w betonie czy całość pod rusztami. Firma która ma mi to robić zaleca całość pod rusztem tylko nie wiem czy po prostu nie chce mnie naciągnąć na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam kolegów, 

będę modernizował porodówkę i będzie ona na pełnym ruszcie, mam do Was pytanie jaki ruszt maciorowy polecacie firmy Big Dutchman, Polnet czy może jakiś inny używany sprowadzany z zachodu? Planuję robić kojce o wymiarach 1,8 x 2,4m, do ogrzewania prosiąt radzicie maty grzewcze wodne, elektryczne czy może promiennik??

 

Pozdrawiam i proszę o wskazóki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Jeżeli masz gdzieś używane w dobrym stanie nie połamane i nie popękane to po co kupować nowe myśle że te starsze z zachodu bedą lepsze od tych nowych chińskich


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Praktycznie wszystkie ruszta plastikowe zachodnich firm są na zbliżonych poziomie jakościowym. Polnet na pewno odstaje od nich.

Ogrzewanie zależnie jak będzie wyglądać i pasować w całym budynku. Osobiście polecam ogrzewanie ciepłą wodą jeżeli chodzi o maty dla prosiąt oraz delty, twiny, żeberka itp. Obowiązkowo promienniki 150-175 W wystarczą, na pierwszy okres życia. Maty elektryczne pomimo prostoty montażu będą na dłuższą metę strasznie kosztowne.

 

Ogrzewanie wodne będzie jednak wymagało instalacji kotła, rur, pomp itp. koszt początkowy będzie większy ale później eksploatacja znacznie tańsza. Przy ogrzewaniu wodnym wychodzi ok 4 zł na 1 prosiaka  ( ogrzewanie na porodówce oraz odchowalni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

moim zdaniem porodowka na pełnym ruszcie najlepiej, bo miałem chwilowo zamontowane na polruszcie to tam gdzie beton było strasznie brudno i trzeba było sprzątać.. teraz mam wszystkie pełen ruszt i wszystko jest pięknie :3 sucho czysto i wgl :) dogrzewam promiennikami 175W, jarzma proste, wymiary 180/230 :) ale polecał bym troszkę dłuższe robić, tylko u mnie juz miejsca nie starczyło i jak locha duza to prosiaki nie maja swobody chodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

miałem rozne i jeszcze nie znalazłem idealnych, poprostu czesto trzeba niwe i nowe, teraz mam w oprawach i jak się tego polnuje jest znacznie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo zdarzają się promocje i nie wiem czy kupować? Bo czasem mimo ceny nie warto się pchać w coś słabego. Dlatego pytam.

 

miałem rozne i jeszcze nie znalazłem idealnych, poprostu czesto trzeba niwe i nowe, teraz mam w oprawach i jak się tego polnuje jest znacznie lepiej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

ja kupuję wszystkie rodzaje i nie ma idealnych dwie takie same i jedna wytrzyma dłużej druga dużo krócej takze kupować moim zdaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj