Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byczek nie pobiera paszy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz132

Lukasz132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 18:30

Byczek nie pobiera paszy

Witam. Po zakupie dwóch nowych sztuk bydła, cała hodowla zaczęła przechodzić biegunkę. Po podaniu ziół przepisanych przez weterynarza po kilku dniach biegunka ustała ( z tego co wywnioskowałem nowe osobniki były przyczyną choroby pozostałych). Jednak najmłodszy byczek z posiadanych wcześniej sztuk  mający około pół roku dalej nie może dojść do siebie, nie pobiera paszy przyjmuje tylko płyny ma trudności ze wstawaniem, występuje u niego czarny rzadki kał, ma drgawki, chodząc chwieje się na nogach, przy podawaniu paszy obgryza wiadro, zdarza się że zgrzyta zębami. Był u niego weterynarz stwierdził iż na jego wiek jest zbyt mały, podał mu kroplówkę i antybiotyk w zastrzyku byczek nie miał podwyższonej temperatury. Weterynarz rozłożył ręce i stwierdził, że nie wie co mu jest. Byczek przed biegunką był żwawy i miał zawsze apetyt do picia i jedzenia. Jedyne co u niego zauważyłem niepokojącego to to, że na swój wiek nie miał prawie wcale rogów i miał bardzo długą sierść. Czy przebyta biegunka mogła spowodować uruchomienie jakiejś innej choroby którą miał genetycznie ale której objawy do tej pory nie występowały. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o podpowiedzi co robić.      

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byczek nie pobiera paszy Dzisiaj, 01:32
  •  

#2 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 18:50

Byczek nie pobiera paszy

Mój weterynarz mi kiedyś powiedział jak cielak ma długą sierść i ogólnie jest mniejszy od kolegów w swoim wieku to jest zarobaczony, Podanie leku na odrobaczenie u mnie pomogło. Tylko że u mnie nie było tych objawów co piszesz tylko ta długa sierść i był mniejszy :)

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#3 Share Lukasz132

Lukasz132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:09

Byczek nie pobiera paszy

Czy w Pana przypadku ciele miało apetyt bo mój do czasu biegunki był istny. Teraz już od dwóch dni nic nie je tylko przyjmuje płyny z niechęcią ( preparat mlekozastępczy). Naprawdę nie wiem co jest grane. Pozostała część stada po biegunce normalnie wróciła do zdrowia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 05 marzec 2016 - 22:54

Byczek nie pobiera paszy Ten półroczny byczek nadal dostaje mlekopan, dobrze rozumiem? Wg mnie już dawno powinieneś odstawić preparat mlekozastępczy.

Edytowany przez bieniek_88, 05 marzec 2016 - 22:58.

#5 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 01:30

Byczek nie pobiera paszy

Apetyt był bo nie było biegunki. U mnie jak cielaki mają biegunkę to odstawiam preparaty mlekozastępcze, daje do picia tylko samą wodę z tymi lekami, nieraz to jakieś są do rozpuszczania w wodzie + siano  i tylko to pije cielak tak mi poradził weterynarz. Weterynarz o ile nie sprawdził mógłby sprawdzić czy ciele nie jest zakwaszone, dobrze jest wykluczyć wiele możliwości.

Edytowany przez adamc330, 06 marzec 2016 - 01:33.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lukasz132

Lukasz132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 01:54

Byczek nie pobiera paszy

Do tej pory jadł normalną pasze i pił wodę. Po biegunce przez dwa dni nic nie chciał jeść ani pić dlatego spróbowałem podać mu preparat mlekozastępczy który z wielką biedą pije. (Tak polecił weterynarz). Cielak prócz mleka nic nie weźmie do pyska.