Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robić z kretami??

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karczrolnik96

karczrolnik96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się silnikami typu URSUS

Napisany 05 marzec 2016 - 17:48

Co robić z kretami??

Inwazja kretów co polecacie robić z nimi?

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robić z kretami?? Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share gientek12

gientek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:07

Co robić z kretami??

Jedyni włoka a potem wał ;) Sam wał ewentualnie też ale to potem przy koszeniu wyjdą te kupki nie rozciągnięte... Na moich łąkach gdzie nawóz daje to kretów nie ma ;) A może byś spróbować im trochę szambem nasmrodzić ? :P

Jedyni włoka a potem wał ;) Sam wał ewentualnie też ale to potem przy koszeniu wyjdą te kupki nie rozciągnięte... Na moich łąkach gdzie nawóz daje to kretów nie ma ;) A może byś spróbować im trochę szambem nasmrodzić ? :P

#3 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 marzec 2016 - 19:08

Co robić z kretami?? Najlepiej to zacznij polewać gnojowicą, od kiedy zacząłem ją rozlewać ponad 10 lat temu tak i kretowisk nie widać a wcześniej bywało różnie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gientek12

gientek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:08

Co robić z kretami??

#5 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 marzec 2016 - 19:11

Co robić z kretami?? Najlepiej to zacznij polewać gnojowicą, od kiedy zacząłem ją rozlewać ponad 10 lat temu tak i kretowisk nie widać a wcześniej bywało różnie...
Najlepiej to zacznij polewać gnojowicą, od kiedy zacząłem ją rozlewać ponad 10 lat temu tak i kretowisk nie widać a wcześniej bywało różnie...
Najlepiej to zacznij polewać gnojowicą, od kiedy zacząłem ją rozlewać ponad 10 lat temu tak i kretowisk nie widać a wcześniej bywało różnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:17

Co robić z kretami?? Dołączam się do pytania kolegi? Też mam 3 hektary łąk torfowych na których jest masa kretowisk. Ja zawsze wiosną rozgarniam, je starymi bronami odwróconymi do góry zębami. Ale jak się tego cholerstwa skutecznie pozbyć???

Edytowany przez Skoczek1994, 05 marzec 2016 - 19:19.

#7 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 22:06

Co robić z kretami??

Panowie. Kiedyś czytałem w sieci taki artykuł jak to się facet pozbył kreta skutecznie za pomocą gazu propan - butan. Mniej więcej zrobił to tak: Wyrównał kretowiny i zostawił tylko jedną z otworem, następnie butla z gazem wąż do dziury uszczelnił szmatą i po odkręceniu butli odczekał 2 godz. Po tym czasie zapalniczka i ogień. Opisał to tak, że jak jeb....o, to nawet było widać skąd kret przyszedł i działka od razu zaorana. Pamiętam tylko, że jak to czytałem pierwszy raz to leżałem ze śmiechu.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#8 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 06 marzec 2016 - 11:47

Co robić z kretami?? Hehe Ciekawe co na taki sposób pozbycia się kretów powiedziałyby Zielone Serduszka? :-D

Edytowany przez bieniek_88, 06 marzec 2016 - 11:49.

#9 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 23:26

Co robić z kretami??

. . .  w tym przypadku gość wspomniał też o "Zielonych Serduszkach" i humanitaryzmie. Napisał że po wybuchu jego doberman zjadł kreta, który spadł.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:28

Co robić z kretami??

Czy obfite nawożenie obornikiem może spowodować wzrost liczby kretów, spowodowany wzrostem liczby dozownic? U nas są tak zwane "przydatki" gdzie są długie cienkie kawałki pola miej więcej tej samej klasy. Ewidentnie widać że na ziemi hodowców dających dużo obornika kretów jest więcej, niż na tych co uprawiają ziemie bez tego nawozu. W tym roku włókowałem nawet oziminy, bo całe pola były czarne.