Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wybić łożyska zwrotnicy w 95.14

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 14:58

AlaCapone ma rację, że kalamitki występowały w ciągnikach Renault. Sam widziałem w 110.14, że posiadały je. W starszych modelach wyglądało to trochę inaczej a mianowicie górna kalamitka była w takiej samej pozycji, jak dolna.

Wg zdjęcia zamieszczonego przez kolegę AlaCapone kalamitka w górnej części z niczym nie koliduje, jak pisałeś poprzednio kolego izydor6280 w poście nr 25.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Renault 120-14 ,120-54

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 55000.00 PLN
  • 22 wrz 2017
Renault Ceres 95

• 46000.00 PLN
  • 22 wrz 2017
Renault Ares 620 RX - biegi pełzające ślimak

• 62000.00 PLN
  • 25 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wybić łożyska zwrotnicy w 95.14 Dzisiaj, 12:15
  •  

#42 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 11:31

w tej chwili sam sobie zaprzeczasz, najpierw twierdzisz że nie koliduje z mocowaniem a po chwili piszesz że smarowniczki były na środku, więc w takim przypadku nie ma możliwości przykręcenia mocowania błotnika  :huh:

Edytowany przez izydor6280, 29 marzec 2017 - 11:33.

Polska B

#43 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 16:13

Wszystko, co napisałem jest zgodne z prawdą.

Cytuję: "...Wg zdjęcia zamieszczonego przez kolegę AlaCapone kalamitka w górnej części z niczym nie koliduje..."

Te ze zdjęcia smarowniczki, które zamieścił AlaCapone (bo o to zdjęcie nam chodzi) nie kolidują z niczym a już na pewno nie z mocowaniem błotników (jak pisałeś poprzednio w poście nr 25).

Natomiast czy w starszych modelach kolidowało, czy też nie nic nie wspominam. Napisałem jedynie, że było inaczej niż na wspomnianym zdjęciu - tyle i tylko tyle nic więcej. Ty znowu dopatrujesz się jakiegoś "kolidowania" - nie mam pojęcia w jakim celu.

Tylko nie wiem, czy zrozumiesz różnicę.

#44 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 16:37

czy ja pisałem coś o zdjęciach @Ala, gdybyś nie zauważył napisałem tamten post kilka dni wcześniej niż dodał foto, więc jak mogłem się do niego odnosić :blink: 

swoją drogą nadal nie podał żadnego źródła z którego jednoznacznie wynika w jakich modelach i latach było to montowane, bo z pewnością nie w każdym, co potwierdzi większość użytkowników tych ciągników

druga sprawa to gadka o lince obrotomierza, którą rzekomo wymieniał niemiec, szukałem i nigdzie nie znalazłem ani linki ani obrotomierza pod linkę, choć sama przekładnia jest dostępna, co jest raczej oczywiste bo silniki te same co w favoricie

Polska B

#45 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 18:07

Super, że to Ty napisałeś. Czekałem na taką odpowiedź.

Teraz odpowiedz na pytanie: Czy kiedykolwiek wcześniej (przed zamieszczeniem zdjęcia przez AlaCapone) widziałeś kalamitki na zwrotnicach w Renault? (Jeśli tak to w jakim modelu i gdzie były umiejscowione?)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 29 marzec 2017 - 21:27

Możemy dojść do wniosku że może były w oryginale (nieliczne) ale większość nie miała . Nie  wiem kto co komu chce udowodnić . Skoro upieramy się mają być to gdzie są otwory u mnie czy nawet pozostałości po nich ??

A co do ciągników na zachodzie to rolnik to żaden argument tylko stan , bo najczęściej pracuje na nich sflustrowany pracownik typu Polak który za kare pojechał na zachód i swój żal wylewa na sprzęcie ( jakież to smutne ). Ja to się stało że w 80 % renault z zachodu wielmożny unijny rolnik nie smarował zwrotnic ?? On ma to d*pie jego stać na nowy .

A nagle Polaczek typu ja po kupnie stwierdził że tam sie smaruje ale było za poźno chociaż i tak 4 lata wytrzymało u mnie łożyska kiepskie ale są

Ciągniki , auta kupowałem w Polsce które kilka lat były używane u nas  i jakos nie trafiłem na trupa wymagającego wkładu dziesiątków tyś , a znajomi pojechali na szybko sami do UE jaki ladny jaki zadbany i już 30 tyś wpakowane , co prawda ciągnik w innych pieniądzach niż male Reanult ale jednak 

Edytowany przez V12, 29 marzec 2017 - 21:28.

Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#47 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 15:31

Super, że to Ty napisałeś. Czekałem na taką odpowiedź.

Teraz odpowiedz na pytanie: Czy kiedykolwiek wcześniej (przed zamieszczeniem zdjęcia przez AlaCapone) widziałeś kalamitki na zwrotnicach w Renault? (Jeśli tak to w jakim modelu i gdzie były umiejscowione?)

tak widziałem, tylko skąd mam mieć pewność że sobie tego ktoś nie dorobił montując ładowacz czy tuz, były właśnie na środku dekielka

faktem jest że większość z serii 14, 34 i 54 tego nie miała, czy były ze smarowniczkami to pozostaje zagadką, bo nikt nie podał żadnego wiarygodnego źródła

Polska B

#48 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 21:39

Dzięki za odpowiedź. Wszystko się wyjaśniło po tej twojej wypowiedzi, a mianowicie: skąd wzięło się stwierdzenie, że będzie kolidować z mocowaniem błotnika (pod warunkiem, że napisałeś prawdę).

Szkoda, że nie napisałeś, w jakich modelach je widziałeś. A widziałeś w jakimś modelu od serii 14?

A propos pewności – nigdy nie będziesz jej miał jeśli nie masz dostępu do dokumentacji technicznej.

#49 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 18 maj 2017 - 21:06

Naprawiłem te łożyska zwrotnicy , nie sądziłem że będzie to łatwiejsze niż zetorze :) . W renault 75-14 TS potrzebujemy śruby 14 koniecznie twardość min 10.9 a najlepiej 12.9 . Solidny płaskownik i myślę że każdemu pójdzie bez użycia młotka , kluczowe są tu wysokiej twardości śruby i nakrętki do wyciągnięcia sworzni 

Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Arturo69

Arturo69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 maj 2017 - 06:58

Najważniejsze jest myślenie. Zanim za coś bierzemy się trzeba przemyśleć.

Potem zdolności i narzędzia.