DarekGaudyn

sadzarka structural do ziemniaków bardzo wczesnych

Polecane posty

Rafiozo    31

Nie rozumiem jak obsypnik i do rury. U mnie w okolicy na wczesnego chodzi coraz więcej tych maszyn, tylko bez kosza a z podestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pewnie chodzi mu o zwykłą ręczną sadzarkę, niektórzy zdejmują tą "karuzele" z klapkami i wrzucają prosto w rurę. Wg mnie najlepsza sadzarka na wczesne to ręczna z gołuchowa 2 albo 4. A te wszystkie kory, gruse, structurale to są dobre jak nie kiełkujesz a inaczej to szkoda roboty bo kiełki połamiesz nawet przy samym wysypywaniu ze skrzynki.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

lukas o to właśnie mi chodzi najlepsza na wczesnego to jest ręczna a strukturalem to jedynie takiego lekko po budzonego ale to tez nie każdą odmiane. a co to za sadzarka z gołuchowa? podeślij jakąś fote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki nie zgodzę się z wami, ja zawsze sadziłem czwórką ze strzelc opolskich, sadzarka super ale nikt mi nie powie że rękami nie nałamiesz kiełków. Razem z sąsiadem robiliśmy test w zeszłym roku. Jeden hektar pola podzielony na trzy części. Część wsadzona ręczną, druga część wsadzona korą (gruss to samo) i trzecia część strukturalem. Między ręczną a structuralem nie było różnicy( w ten sam dzień kopane), a automat kopany 1,5 tygodnia póżniej i łęcina mniejsza i nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

ale ręczną to zależy od wprawy sadzącego.. ja w zeszłym roku robiłem próbe jak kupiłem strukturala i w jednym dniu sadzone ręczną i strukturalem chciało mi sie bawić bo mam dwa mniejsze traktory którymi sadze i były obie zapięte i była różnica zaczynając od wschodów aż do efektu końcowego przy kopaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

http://www.maszyny.kotlopol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98&Itemid=13 W mojej okolicy przeważnie wszyscy tymi sadzą pod włókninę. Co do sadzenia ręcznego, wszystko zależy kogo posadzisz na maszynę. Jak weżmiesz takiego pierwszego lepszego spod sklepu co ci będzie sadził w rękawiczkach i mieszał w tej skrzynce jak na straganie to połamie. U mnie jest zakaz sadzenia w rękawiczkach, a jak się sadzi to mają powiedziane, że mają najpierw brać sadzeniaki od góry i stopniowo w dół skrzynki wtedy sadzeniaki nie spadują o się nie łamią kły. Pewnie nie ma siły żeby nic nie połamać, ale różnica jest między takim sadzeniem a sadzeniem korą.  Co do structurala, widziałem jak to sadzi i jak potem te ziemniaki rosły i szału nie było wg mnie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Ja planuje nią sadzić wszystkie ziemniaki(wczesne i póżne), no chyba że pierwszy hektar wsadze ręczną. Powiedz mi jeszcze jaki roztaw masz między rzędzi w niej, bo moja jest na 75cm, ale będę ją zwężał na 70cm.


Z tymi chłopakami z spod sklepu to masz 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na 70 pod włóknine  nie za duży rozstaw? Jaką przykrywasz 3.2m?

To napiszesz w maju swoje odczucia co do tej sadzarki bo jestem ciekawy. A tak z ciekawości ile za taką trzeba położyć 7 tysi starczy czy więcej?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ja od 10 lat sadze sadzarka tasmowa ktora zrzuca ziemniaki do ziemi z wysokosci 70cm ,a od zeszłego roku sadze tez taśmowa ale ta zrzuca ziemniaki do ziemi z wyskokosci 15cm. Piekna robota ale wiadomo to nie na wasze hektary 

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Włókniny starczy na pewno, mnie z transportem wyszła 10tyś. A co do jej sadzenia to napisze w czerwcu jak już będę kopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

mi wyszla 14 ale niezly stan i z nowszych modeli i elektryka jest a to ułatwia ustawienie rozstawu tylko to jest kwestia wprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

I jak wrazenia?

Pewnie chodzi mu o zwykłą ręczną sadzarkę, niektórzy zdejmują tą "karuzele" z klapkami i wrzucają prosto w rurę. Wg mnie najlepsza sadzarka na wczesne to ręczna z gołuchowa 2 albo 4. A te wszystkie kory, gruse, structurale to są dobre jak nie kiełkujesz a inaczej to szkoda roboty bo kiełki połamiesz nawet przy samym wysypywaniu ze skrzynki.


Tego typu sadzarki tez niszcza kielki,moim zdaniem "najlepsza" sadzarka jest 2-rzedowa 4-osobowa bo ziemniak spada z malej wysokosci w przeciwienstwie do tej z Gołuchowa Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

2 rzędowa 4 osobowa? co to za wynalazek?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Tak jak mówisz @przemol takie sadzarki samoróby sa najlepsze do ziemniaków podkiełkowanych,sam mam taka tyko 2 osobowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A co co ci będę tłumaczył, wiem co mówię...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A ja wiem, że to nie rękawiczki są winne. Sam osobiście sadzę w rekawiczkach i nie uszkadzam kiełków. Jak ktoś ma dwie lewe ręce to niż nie pomoże 😛


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ma racje @lukasx21  , wezmiesz gamoni co beda mieszali w skrzynakch to sie połamia kielki.A sorry jak sadzisz lorda,denara to nic sie nie stanie ,a przy holendrach nie jest taka prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A co volumie czy carrere sie tak prosto, łatwo sadzi czy kiełkuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
16 minut temu, lonoh napisał:

Ma racje @lukasx21  , wezmiesz gamoni co beda mieszali w skrzynakch to sie połamia kielki.A sorry jak sadzisz lorda,denara to nic sie nie stanie ,a przy holendrach nie jest taka prosta sprawa

Dokładnie, nie po to kiełkuje grzeje przestawiam doświetlam hartuje żeby mi jakiś bałwan w rękawiczkach nabierał całymi garściami ze skrzynek  sadzeniaki i obłamał połowę. Jak kto sadzi to potem widać po wschodach i potem przy workownicy


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj