Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?)

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:56

Witam mam następujący problem z podnośnikiem:po zgaszeniu szybko opada z podpiętym sprzętem,przyznam że olej w skrzyni jest od nowości ciągnik z 1993 r.Przy podczepieniu chwytaka do bel na tył ciągnika ma problem z podniesieniem belki powyżej 400-500 kg. Chciałbym założyć tur do tego ciągnika ale nie wiem czy sobie poradzi.Tur potrzebny jest mi do belek i obornika.Co może być przyczyną z tymi problemami z podnośnikiem.W niedługim czasie planuje wymienić olej na nowy ale ciekawe czy to coś pomoże.Jaki udzwig tura jest przy tym ciągniku i jakiej firmy polecacie tura do tego ciągnika.W innych postach coś czytałem że może być to wina jakiegoś grzybka pod rozdzielaczem,.Z góry dzięki za odpowiedzi   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?) Dzisiaj, 07:15
  •  

#2 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 23:53

Według mnie problem z nietrzymaniem na ustawionej pozycji leży w uszczelniaczach które są na tłoku, a olej to zbytnio nie ma nic do tego. A jak chcesz tura zakładać to zmierz ciśnienie oleju wtedy się okaże, jeżeli jest małe ciśnienie to winna jest pompa i albo regeneracja albo jak do tura to wydajniejsza pompa. I osobiście polecam firmę WOL-MET, mam z tej firmy tura i póki co jestem zadowolony, łatwy i prosty montaż i wszystko pasuje bez przeróbek.

#3 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:39

Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?) Mateusz jaki jest koszt wydajniejszej pompy do tego ciągnika i czy dużo pracy jest przy jej wymianie.Jaki udzwig ma twój ursus max.Z góry dzięki za odpowiedź

#4 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 kwiecień 2016 - 19:14

Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?) Pompy nie trzeba wymieniać trzeba ja zawieść do odpowiedniego specjalisty za 200 zł zrobi co trzeba wiem bo sam robiłem . Albo najlepiej zrobić jak kolega wyżej napisal

#5 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:35

Kolego Nicik83, ja osobiście posiadam Ursusa C360 3p, ale też pracowało się na Ursusie C330, a to jest praktycznie to samo co Ursus 2812 tylko młodsze. Więc ciężko mi powiedzieć ile może kosztować regeneracja pompy albo nowa pompa. Ja w swoim Ursusie wymieniałem pompę ze względu na ładowacz czołowy. I jak dobrze pamiętam to moja pompa ma wydajność 26 litrów i tur teraz bez gazowania bardzo ładnie podnosi. A co do udźwigu to teoretycznie powinien podnieść 1200 kg ale nie mam nic takiego ciężkiego żeby sprawdzić, jedynie co to zapinałem siewnik to on mógł ważyć około 900-950 kg i nie było żadnego problemu, bez gazu i ładnie do góry :) A co do wymiany to ciężko mi powiedzieć bo nie wiem gdzie dokładnie jest pompa. W moim Ursusie sama wymiana pompy trwa max godzinę. :)

#6 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:53

Pomierzyłem ciśnienie 2812 tak to się przedstawia.Dlaczego na jednym wyjściu jest coś około 40 bar, a na drugim 170 bar .Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie.Ciśnienie było mierzone przy takich obrotach jak na zdjęciu .Mierzyłem też ciśnienie w  drugim ciągniku c 360 i tam ciśnienie na obu wyjściach jest takie samo wynosi 130 bar.Co o tym sądzicie.Z góry dzięki za odpowiedzi

Załączone pliki

Edytowany przez Nicik83, 24 kwiecień 2016 - 11:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:17

wychodzi na to że pompe masz sprawną.. tzn daje dobre ciśnienie ale sterowanie być może na skutek braku serwisowania zdążyłeś wykończyć

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:20

Ciśnienie mierzymy na magistrali cylindra głównego,170 bar w tym ciągniku jest to prawidłowe ciśnienie,różnica jaka u ciebie występuje jest spowodowana ustawieniem rozdzielacza kontakt

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#9 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 23:28

Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?) To co teraz mam zrobić żeby było ok ,bo planuje w przyszłym tygodniu zakup tura

#10 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 19:45

Zrób porządek z rozdzielaczem i będzie ok,a jak tur będzie miał oddzielny rozdzielacz to podłącz pod rozdzielacz pod siedzeniem dalej szerogowo do rozdzielacza kontakt i dalej na zlew,nie podłączamy pod szybkozłącza tura

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 22:21

Ursus 2812 problem z podnośnikiem (tur do tego ciągnika jaki?) To mam wymienić ten rozdzielacz pod siedzeniem i wszystko będzie ok tak?