Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik mf 6170

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:19

Silnik mf 6170

Witam Panowie

Jestem po remoncie silnika w moim mf 6170 i mam taki problem że jest brak obiegu płynu w chłodnicy wąż na dole jest zimny a na górze gorący nagrzewnica w kabinie grzeje dobrze termostaty wymienione pompa wody sprawdzona. wskazówka wody dojdzie do pozycji w pion a przy dłuższej jeżdzie idzie dalej. Jeż ktoś ma jakieś pomysły to mile widziane :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik mf 6170 Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share Trewq

Trewq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 23:08

Silnik mf 6170

Zapytam tak czy pompa na pewno jest sprawna konkretnie chodzi o łopatki pompy czy są odpowiedniej długości, spotkałem się kiedyś z pompą która praktycznie nie miała czym wody pchać

druga sprawa to uszczelka pod głowicą jeśli zmieniałeś to czy na pewno była taka sama

po trzecie sprawdź termostaty w domu czy na pewno się otwierają przy tych bodaj 89 stopniach

i po czwarte wypadało by sprawdzić czy woda na pewno leci dolnym przewodem od strony silnika

czy jest możliwość ze ktoś mógł wsadzić jakąś szmatkę w jakiś kanał od wody w trakcie naprawy?

#3 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 23:38

Silnik mf 6170

A  czy te łopatki mogły śię jakoś zużyć? bedzie to widać? uszczelka była taka sama bo sprawdzałem termostaty sprawdzałem w domu jak przyszły nowe i maja otwierać się przy 82 stopniach śćiągałem wąż ba dole przy chłodnicy i woda leci dobrze. Już zaczyna brakować mi pomysłow :(

#4 Share bart07

bart07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 00:04

Silnik mf 6170

ja w swoim 6180 też wymieniałem termostaty i z moich obserwacji wychodzi, że nie otwierają się przy 82 a dopiero koło 90 stopni.
Widać moment otwarcia na wskaźniku jak temp. spada.

#5 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 00:10

Silnik mf 6170

No dobra to czego chłodnica na dole jest żimna a na gorze gorąca i bez termostatów jest to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 04 marzec 2016 - 06:40

Silnik mf 6170

No to wyjmuj pompę skoro tak i sprawdź może były jakieś brudy w układzie i wytarło łopatki albo wirnik na osi ma poślizg albo koło pasowe na osi pompy się ślizga bo klin wypadł nie znam budowy tej pompy więc jak strzeliłem gafę to sorry ewentualnie chłodnica nie drożna. U mnie w golfie kiedyś wytarło łopatki na pompie bo syf w układzie był

#7 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 08:14

Silnik mf 6170

Tylko przed remontem tego nie było :(  a może być tak ze teraz jest wszystko nowe i jest większe tarcie czy coś w tym stylu i pompa nie daje rady słodzic  zrobiłem nim dopiero 15mtg

#8 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 04 marzec 2016 - 09:50

Silnik mf 6170

Skoro bez termostatów chłodnica na górze jest gorąca a na dole zimna to ewidentnie wskazuje na brak obiegu. Sprawdź, czy pompa podaje płyn. Wyciąg termostat, odkręć górny przewód od chłodnicy i zakręć kilka razy rozrusznikiem bez uruchamiania silnika. Sprawna pompa powinna pchać płyn dość energicznie.

Sprawdź termometrem elektronicznym, jaka jest faktyczna temperatura płynu po rozgrzaniu.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Trewq

Trewq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:44

Silnik mf 6170

na górze musi być ciepłe na dole zimnie, tylko pytanie zobacz do jakiej temperatury nagrzeje ci się układ ogólnie rzecz biorąc jeśli wskazówka jest na zielonym to jest w normie możesz poczekać odrobinkę jak wejdzie na czerwone to nic się nie stanie, ważne by nie przegrzewać układu, jeśli był remont to wszystko jest mocno spasowane to części oddają więcej ciepła

czy łopatki nie są wyrobione można zobaczyć jak się pompę wyjmie

a jak odkręcisz korek to nie widać tam czy woda ma obieg

Załączone miniaturki

• aq.jpg

Edytowany przez Trewq, 04 marzec 2016 - 11:20.