Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 88classic problem z układem paliwowym

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hopis1983

hopis1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:38

problem jest pewnie z układem paliwowym,kombajn chodzi godzinę a później zaczyna słabnąć i gaśnie.Założyłem nowe filtry i to samo . Jak hodzi i go zgaszę to odpali jak zgaśnie zamoczynnie to bez startera ani rusz. Zastanawiałem się czy czasem nie poszła pompa wtryskowa, ale jakby pompa to chyba wcale by nie odpalał, kiedyś miałem podobny problem pęnkła uszczelka pod szklaną obudową filtra i łapał lewe powietrze,puźniej miał za dużo paliwa ponieważ lała świeca żarowa i musiałem ją odłączyć bo szła mi ropa do oleju, tym razem to nie to. Może coś w zbiorniku.? Czas się powoli zabrać za naprawę i może ktoś się miła podobny problem i wie gzie szukać przyczyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 88classic problem z układem paliwowym Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:24

możesz spróbować podpiąć paliwo z karnisterka,poprostu odciąc dopływ z baku i niech pobiera z karnisterka i wtedy zobaczysz.Ja tak miałem w bizonie i był uszkodzony przewód zasilający

#3 Share hopis1983

hopis1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:38

tak tylko ty masz pompkę mechaniczną przy silniku ja mam elektryczną za zbiornikiem i nie wiem czy ta pompka nie musi podawać odpowiedniego ciśnienia spróbuję tak jak mówisz z bańki grawitacyjnie

#4 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:31

mysle że warto spróbować,od czegoś trzeba zacząc ,aby znależc przyczynę

#5 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 06 marzec 2016 - 09:39

claas dominator 88classic problem z układem paliwowym za moze masz syf w zbiorniku i silnoknie dostaje wystarczajacej ilości paliwa, możesz tez sprawdzić zawór zwrotny przy filtrze paliwa, nieszczelnosc czesto pokaże sie jak podlaczysz sprezarke na zasilanie i dmuchniesz

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 marzec 2016 - 09:51

claas dominator 88classic problem z układem paliwowym A korek w zbiorniku drożny ma odpowietrznik, bo może kurzem zalazł i dopóki nie zrobi podciśnienia to chodzi a potem już nie da rady ciągnąć.

#7 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 11:52

Koledze w nowym NH przez niedrożny korek tak zassało zbiornik że wyglądał jakby ktoś po nim czołgiem przejechał.

#8 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2016 - 17:27

Ja powiem tak, kiedy przyprowadziliśmy 88 classica to jedna rzecz mnie zdziwiła a mianowicie dosyć wyczuwalne falowanie na obrotach. Normalnie zjechał z lawety wprowadzony do garażu ale falowanie pozostało, okazało się że pompka elektryczna nie chodzi w końcu doszedłem do tego że bezpiecznik był spalony.... Przepracował już 3 sezon i jak na razie spokój, bez żadnej awarii.   Trzeba zaczynać od rzeczy najprostszych czyli tak jak mówią przedmówcy sprawdzić drożność odpowietrznika

#9 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:38

Sprawdz tą pompkę elektryczną i szczelność układu paliwowoego bo ciagnie gdzieś powietrze bokiem i soe zapowietrza

ZETOR TEAM

#10 Share piotrp213

piotrp213

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 16:11

moze masz zapchane sitka przy pompce i jak sie rozgrzeje to to wtedy schodzi z obrotow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:12

claas dominator 88classic problem z układem paliwowym Gaśnie po godzinie ale pod obciążeniem czy na wolnych obrotach ?

#12 Share hopis1983

hopis1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 18:38

1.pompka paliwowa jest nowa, 2.spuściłem paliwo jest ok , 3.schodzi z obrotów i gaśnie raz po godzinie raz po pół zależy, na wysokich obrotach przy młoceniu, na wolnych chyba nie ponieważ po awarii na polu o ile pamiętam jechałem 45 minut do domu i nie zgasł.4.korek czysty a co do powietrza czy nie będzie widać pęcherzyków powietrza  w filtrze?

#13 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:59

wężyki do wymiany opaski na wężyki dobre gumki do pompki nowe o ie to perkins a jak to nic nie da to pompa do roboty ja tak w mf miałem że w orce po 20 min gasł i odpowietrzyłem i było dobrze jeszcze kranik sprawdź i czy masz smoka czy rurki w baku ? w filtrze nic nie zobaczysz bo przewód będzie miał mikro pęknięcia paliwo ciec nie będzie a będzie łapał lewe powietrze w baku może coś być mi kiedyś z korka wpadła uszczelka to co 1 godz stawał bo przytkało kranik i tak w koło umyłem bak i po problemie

Edytowany przez volvo1150, 10 marzec 2016 - 20:02.

#14 Share hopis1983

hopis1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 maj 2016 - 13:43

dzięki za pomoc faktycznie problem był z paliwem.Gdy oglądałem zbiornik było ok czyściutki przewody też, ale podkusiło mnie odkręcić rurkę w zbiorniku ssącą.Okazało się ze jest tak zapchana że musiałem nabić w spręzarkę 8 atmosfer żeby  ją przedmuchać.A co do korka to w claasie jest metalowy i nie ma otworu chyba ze zasysa z boku.Wróce do zbiornika, w miejscu gdznie wchodzi rurka jest zagłębienie z korkem spustowym ta rurka jest do samego spodu zagłębienia i zaciąga największy syf.Postanowiłem ją skrócić .

Bezpiecznik do pompki kolego ja doszłem że od pompki jest tylko przekażnik pierwszy od góry bo troche dziwne że pompka nie działała a kombajn ci chodził u mnie jak nie ma prądu w pompce to nie odpalisz 

#15 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 05 maj 2016 - 14:15

Claas 88sl nie pokazuje obrotów młocarni, obroty dmuchawy tak. Prąd do czujnika dochodzi, po zdjęciu drugiego kabla prąd wychodzi z czujnika, natomiast po włączeniu młocarni nie. Obstawiam czujnik, czy się mylę.

#16 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 maj 2016 - 18:31

rozbierz czujnik, jak sie nie myle to masz taki sam jak w innych czyli taka mini pradniczka, da sie to zregenerowac, tylko ciezko rozebrac, przewaznie uzwojenie przy pinach sie uwala w nich, ja juz tak zrobilem ze 2 sztuki i zezon wytrzymaly.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#17 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 maj 2016 - 19:24

claas dominator 88classic problem z układem paliwowym Ewentualnie może też być na czujniku magnetycznym taki jak jest przy wentylatorze czy od awaryjności. Ja tak mam

#18 Share hopis1983

hopis1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 maj 2016 - 08:40

Claas 88sl nie pokazuje obrotów młocarni, obroty dmuchawy tak. Prąd do czujnika dochodzi, po zdjęciu drugiego kabla prąd wychodzi z czujnika, natomiast po włączeniu młocarni nie. Obstawiam czujnik, czy się mylę.

Oczywiscie że masz obroty przy zegarze bodajrze drugi przełącznik z zapadką przełanczasz obroty bębna i wiatry a dodajesz dwignią rozdzielającą

jak masz wączoną mlocarnie to przełącz przełącznikiem i wyskoczą ci obroty na tym samym zegarze

#19 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 06 maj 2016 - 08:55

Po przełączeniu wskazówka opada na zero.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 06 maj 2016 - 12:26

jak indukcyjny czy tam magnetyczny to tylko wymiana. jak masz te prodniczke to w skrzyni siedzi identyczny czujnik od predkosci jazdy , jak Ci dziala tamten to sobie podmien, 5 min roboty.

Edytowany przez Uziu92, 06 maj 2016 - 12:27.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96