Skocz do zawartości

Zdjęcie

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:20

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie Witam. Dwa tygodnie temu byli u mnie oszacować straty z powodu wymarzniecia. u
Uznano szkodę w 100% na 2ha jęczmienia ozimego. Po jakim czasie otrzymam odszkodowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odszkodowanie Concordia - wymarzniecie Dzisiaj, 04:53
  •  

#2 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 03 marzec 2016 - 17:58

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie ja mam w PZU to w piątek szanował szkodę a we wtorek kasę na koncie miałem

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 03 marzec 2016 - 19:32

Witam. Dwa tygodnie temu byli u mnie oszacować straty z powodu wymarzniecia. u
Uznano szkodę w 100% na 2ha jęczmienia ozimego. Po jakim czasie otrzymam odszkodowanie?

Te 2ha to cały Twój jęczmień ? Wysyłałęś do nich kopie polisy ,formularz zgłoszenia szkody , mapki i ksero dowodu osob. ? Wypełniłem zgłoszenie szkody na ich stronie , a chcą jeszcze papiery i kolejne przy szacowaniu .

#4 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:43

Panowie a ile kosztuje ubezpieczenie? I jakiej kwoty odszkodowania dają za daną uprawę przy wymarznięciu za 1ha?

pozdrawiam

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:08

suma ubezpieczenia jest od kwoty która podajesz ,sam ustalasz jaki plon i jego wartość .

#6 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:33

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie śmiech i oszustwo. dziś dostałem pismo z co Concordii ze do końca marca przyjedzie po ów nie komisja szacujaca gdyż nie mogą zdecydować czy uznać szkodę bo dwa tyg temu jak byli wegetacja jeszcze nie ruszyła. I mógł mi jęczmień odrosnac przez te 2 tyg.

#7 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 marzec 2016 - 19:49

Z łykaniem dotacji od Skarbu Państwa to nie mieli problemu , powinni oddać kasę i jakiś bojkot tej firmy na przyszłość .

#8 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:24

ja więcej też nie ubezpieczę w Concordii - wszystko wysłane 2 tyg. temu i cisza, a pole najwyższy czas przesiać

#9 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:39

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie miałem ubezpieczenie 4 lata temu w HDI przyjechali nie wchodzili nawet na pole spisali szkodę i po 20dniach przysłali decyzję i po wyslaniu decyzji na drugi dzień pieniądze były na koncie. Concordia się zastanawia czy jęczmień któremu zginęło już 60% liści bo zgniły i korzenie też zgniły myślą ze od rośnie. żałuję ze wgl ubezpieczylem z ojcem u nich pole od wymarzniecia. A to wina agenta.
miałem ubezpieczenie 4 lata temu w HDI przyjechali nie wchodzili nawet na pole spisali szkodę i po 20dniach przysłali decyzję i po wyslaniu decyzji na drugi dzień pieniądze były na koncie. Concordia się zastanawia czy jęczmień któremu zginęło już 60% liści bo zgniły i korzenie też zgniły myślą ze od rośnie. żałuję ze wgl ubezpieczylem z ojcem u nich pole od wymarzniecia. A to wina agenta.
miałem ubezpieczenie 4 lata temu w HDI przyjechali nie wchodzili nawet na pole spisali szkodę i po 20dniach przysłali decyzję i po wyslaniu decyzji na drugi dzień pieniądze były na koncie. Concordia się zastanawia czy jęczmień któremu zginęło już 60% liści bo zgniły i korzenie też zgniły myślą ze od rośnie. żałuję ze wgl ubezpieczylem z ojcem u nich pole od wymarzniecia. A to wina agenta.

#10 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:45

najgorsze że rzepaku na polu już nie widać - deszcze i śnieg załatwiły sprawę, zostało czarne pole i co oni stwierdzą???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 22:11

dziś zgłosiłem szkodę zobaczymy co i jak

#12 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 08:47

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie U mnie jęczmień dopiero powschodzil koniec października prawie bo orane bylo w sierpniu i powolkowane i ściany ok 27września Ale brak deszczu i leżał w ziemi dopiero w pol października zaczęło padać i powschodzil. I jeszcze ok ja wiem 30-40% z niego zostało A z daleka pole też czarne zwlaszcza po śniegu który padał w tym tyg...I mi powie pewnie ze jęczmień nie był siany wgl...Chyba ze ten sam koleś przyjedzie

#13 Share matti0123

matti0123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 10:26

ja zgłaszałem szkode w concordi 16.02 potwierdzenie  zgłoszenia przez internet dostalem 18.02 a 26.02 przyjechal gosciu oszacowac pszenice ozima wypisal wniosek wpisal 100% szkody ,spisal dane nr konta do dzis brak pieniedzy na koncie... znajomi mieli w pzu ubezpieczone to po ogledzinach za 2 dni mieli pieniadze na koncie.

#14 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 15:48

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie matti0123 przysla Ci to co mi. że muszą jeszcze raz sprawdzić czy nie odroslo.

#15 Share matti0123

matti0123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:34

jak zapytalem go czy juz wszystko i czy moge juz psuc to powiedzial ze tak i nikt juz nie przyjedzie i ze moge przesiewac.

#16 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 17:31

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie mi tak samo zaznaczył do zaorania i kazał zaorac. A w piątek przysłali pismo ze muszą zobaczyć czy nie odroslo. dobrze ze jeszcze gruberem nie wyjechałem w ten jęczmień.

#17 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 marzec 2016 - 17:59

i tu może być haczyk, pismo pismem, a jak udowodnisz, że pozwolili zaorać?

#18 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:56

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie Nie rozumiem tej firmy. przesyłają w piątek PiSmo ze mysz zobaczyć czy jeczmie. Nie dorósł A dziś kasa na konto wpłynęła

#19 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 23:16

Ja jutro zgłaszam,zobaczymy co z tego bedzie.Jesli tak beda postepowac to za rok beda mieli 30% tego co w tym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 marzec 2016 - 07:36

odszkodowanie Concordia - wymarzniecie Ja nie zgłaszałem jęczmienia ozimego choć kaputnął, przesieję jarym to jak grad wybije to się nie skapną że to zimowy. Szkoda polisy kasować po akurat 55% ubezpieczone, a jarego nie będę ubezpieczał. 0.4 ha to się kasy nie nachapię za niego.