Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik poplonów agromasz sp 200

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 15:47

witam czy posiada ktoś albo spotkał się z siewnikiem poplonów agromasz sp 200??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik poplonów agromasz sp 200 Dzisiaj, 17:13
  •  

#2 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:53

Ja się spotkałem, a także używałem :)

#3 Share zgredus22

zgredus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 22:28

Kolego "mateusz1151010" napisz coś więcej czy jesteś zadowolony z tej maszyny jaki efekt wschodowy ewentualne plusy i minusy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 13:56

Ja używałem tego siewnika zamontowanego na bronie aktywnej Allpego, szerokość robocza 2 metry. Używałem go do siania trawy pomiędzy zasadzeniami porzeczki i agrestu, niestety sprzęt się nie spisał choć teoretycznie siewnik jest przystosowany do siania trawy. Siewnik jest zbyt mało szczelny i zamiast kierować trawę do przewodów to wylatywała wszędzie :/ Więc u mnie ten sprzęt się nie spisał. Kolejnym minusem jak dla mnie był system uruchamiania siewnika z nadajnika GPS, niestety dzień pochmurny i co chwilę zrywało łącze, więc dmuchawa w siewniku się wyłączała, a operator nawet o tym nie wiedział. Opcja uruchamiania z koła kopiującego jest o wiele lepsza. Niestety nie mogę nic powiedzieć jak sprzęt spisuje się podczas siewu grubszych nasion, np rzepaku, gorczycy itp. A tak to obsługę oceniam na plus, łatwy do obsługi komputer. prosta budowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Amnesing

Amnesing

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:59

Kupiłem taki siewnik, i moge powiedziec tylko tyle, działa beznadziejnie. Na siewniku jest napisane, że sieje trawę, w praktyce nie sieje, trawa zawiesza się nad wałkiem mieszającym i nie wpada na wałek, który podaje trawę do komory powietrznej, podobna sytuacja jest z wysiewem mieszanki. Ustawiasz sobie parametry na próbie kręconej, jedzisz na pole, a siewnik zamiast 150kg wysiewa ci 20 kg, Beznadzieja. Mieszkam w woj. war-maz jak ktoś potrzebuje zobaczyć to o czym pisze to zapraszam do mnie. Zapomniałem jeszcze dodać, ze większość ziaren, facelii, koniczyny, gorczycy zostaje wydmuchana przez szczeliny pokrywy, która zakrywa wałek podający ziarno :)) trzeba tam podkładać jakieś gąbki:) tak zresztą doradził Pan z Ago Maszu w rozmowie telefonicznej, jak zapytałem czemu tak sie dzieje. A gdy w siewniku zostaje 1/3 ziarna to juz dalej nie ma co siac, bo ziarno zamiast wpadać do komory powietrznej zostaje z powrotem wdmuchiwane do pojemnika na ziarno:)) jak otworzy sie klapę siewnika to sypie jak z dmuchawy:)

Dodaj odpowiedź