Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 15:47

witam czy posiada ktoś albo spotkał się z siewnikiem poplonów agromasz sp 200??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie Dzisiaj, 16:29
  •  

#2 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:53

Ja się spotkałem, a także używałem :)

#3 Share zgredus22

zgredus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 22:28

Kolego "mateusz1151010" napisz coś więcej czy jesteś zadowolony z tej maszyny jaki efekt wschodowy ewentualne plusy i minusy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 13:56

Ja używałem tego siewnika zamontowanego na bronie aktywnej Allpego, szerokość robocza 2 metry. Używałem go do siania trawy pomiędzy zasadzeniami porzeczki i agrestu, niestety sprzęt się nie spisał choć teoretycznie siewnik jest przystosowany do siania trawy. Siewnik jest zbyt mało szczelny i zamiast kierować trawę do przewodów to wylatywała wszędzie :/ Więc u mnie ten sprzęt się nie spisał. Kolejnym minusem jak dla mnie był system uruchamiania siewnika z nadajnika GPS, niestety dzień pochmurny i co chwilę zrywało łącze, więc dmuchawa w siewniku się wyłączała, a operator nawet o tym nie wiedział. Opcja uruchamiania z koła kopiującego jest o wiele lepsza. Niestety nie mogę nic powiedzieć jak sprzęt spisuje się podczas siewu grubszych nasion, np rzepaku, gorczycy itp. A tak to obsługę oceniam na plus, łatwy do obsługi komputer. prosta budowa :)

#5 Share Amnesing

Amnesing

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:59

Kupiłem taki siewnik, i moge powiedziec tylko tyle, działa beznadziejnie. Na siewniku jest napisane, że sieje trawę, w praktyce nie sieje, trawa zawiesza się nad wałkiem mieszającym i nie wpada na wałek, który podaje trawę do komory powietrznej, podobna sytuacja jest z wysiewem mieszanki. Ustawiasz sobie parametry na próbie kręconej, jedzisz na pole, a siewnik zamiast 150kg wysiewa ci 20 kg, Beznadzieja. Mieszkam w woj. war-maz jak ktoś potrzebuje zobaczyć to o czym pisze to zapraszam do mnie. Zapomniałem jeszcze dodać, ze większość ziaren, facelii, koniczyny, gorczycy zostaje wydmuchana przez szczeliny pokrywy, która zakrywa wałek podający ziarno :)) trzeba tam podkładać jakieś gąbki:) tak zresztą doradził Pan z Ago Maszu w rozmowie telefonicznej, jak zapytałem czemu tak sie dzieje. A gdy w siewniku zostaje 1/3 ziarna to juz dalej nie ma co siac, bo ziarno zamiast wpadać do komory powietrznej zostaje z powrotem wdmuchiwane do pojemnika na ziarno:)) jak otworzy sie klapę siewnika to sypie jak z dmuchawy:)

#6 Share zbyniu

zbyniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 luty 2017 - 12:07

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie Witam a czy macie regulacje obrotów dmuchawy bo to jest w opcji i tym można regulować siłę dmuchania w zależności od ciężkości ziaren

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 01 luty 2017 - 13:50

też mam w planach zakup siewnika do poplonów tego typu jak agromasz SP200 albo/lub APV PS120/200 M1 głównie do siania i podsiewu traw ale także do poplonów na polach i może do podsiewu nawozów z kukurydzą, ale to zależy ile więcej za tą opcję zawołają dilerzy. Więc twierdzicie, że agromasz nie nadaje się do siewu trawy? Agromasz kosztuje około 8tyś a apv w granicach 12tyś w podstawowej opcji(model o pojemności 120litrów) a w lepszej już z możliwością siewu nawozów i sterownikiem 5.2 to koszt 18tyś, więc jak już to lepiej zdecydować się na renomowanego APV? Ma może ktoś taki siewnik? w co na prawdę warto go wyposażyć i jak się sprawuje? Jaki jest efekt po podsiewie i siewie traw tym siewnikiem?

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#8 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 01 luty 2017 - 15:21

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie Apv produje siewiniki dla Amazone. Czyli korzystają z ich doświadczenia.
Ja mam delimbe t5 też fajny siewnik. Mam wymieniony w nim silnik dc na krokowy i do tego sterownik do wysiewu. Kosztowało mnie to 1500zł a u producenta 5tysi

#9 Share gr_rat

gr_rat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2017 - 15:39

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie słyszałem od użytkownika ze tylko szkoda pieniędzy na ten wynalazek

#10 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 01 luty 2017 - 20:44

@rolstudent chyba delimbe t15. Właśnie w takich typach siewników się obracam. Na *** były wrzucone zdjęcia siewnika do poplonów firmy Rol-tronic. Miał on wejść do produkcji w 2016 roku, ale będzie dostępny wiosną tego roku i jego cena ma oscylować w granicach 7tyś brutto.

Odnośnie ceny to będzie to w granicach 6,7-7 tyś zł brutto.
W cenie siewnik oraz sterownik z czujnikami (prędkości na koło ciągnika, załączania wysiewu do podnośnika oraz czujnik rezerwy ziarna, a skrzynia posiada także okienko).

Pojemność skrzyni to ok 230 litrów. Siewnik posiada 8 aparatów wysiewających co spokojnie pozwala na pracę z szerokością 4m.
Większe skrzynie będą również dostępne i będą wymienne - dół siewnika będzie taki sam

Już wiadomo, że ten siewnik agromaszu dla mnie odpada. Teraz pytanie czy postawić na sprawdzonego APV czy kontaktować się z tą firmą i wziąć ten siewnik poplonów na testy na wiosenny siew trawy, bo bez tego w ciemno go na pewno nie kupię. Nie jestem szczurem laboratoryjnym.

@rolstudent ty chyba siejesz swoim delimbe trawę i lucernę? sprawdza się taki siew czy nie bardzo?

2gt_rat chodzi Ci o ten siewnik agromaszu?

Edytowany przez karol091193, 01 luty 2017 - 20:44.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#11 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 05 luty 2017 - 21:17

jeśli ma to być siewnik precyzyjny i wysiewający praktycznie wszystko to tylko apv jest bezkonkurencyjny i dopracowany można wybrać sobie wielkość zbiornika 200,300,500,800, apv robi dla wielu producentów maszyn uprawowych amazone ,unia group pottinger, strom bednar, farmet . siewnik dopracowali do perfekcji polecam serie pneumatyczną PS nie ma problemu z sianiem trawy użytkuje taki siewnik PS 250 od 2008 roku 

można dobrać sterowanie w kilku wariantach prędkość z gps z radaru na siewniku z radaru ciągnika z koła ostrogowego i po założeniu magnesów z koła ciągnika

napęd dmuchawy może być elektryczny lub hydrauliczny dodatkowo czujniki wyłączjące wysiew na uwrociach też jest kilka wariantów jak i kilka rodzajów wałków wysiewających do tego czujnik ilości nasion w zbiorniku i wszystkie potrzebne okablowanie które można dobrać do każdego ciągnika ,cena jest niestety wysoka minimum dwa razy tyle co agromasz    

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 07 luty 2017 - 22:35

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie Właśnie od rol-tronic mam sterownik z silnikiem krokowym. Dla mnie to bajka. Wysiew dokładny jak na mój areal jest Oki. Z delimby jestem bardzo zadowolony
Co prawda trawy nim nie sieje ale pewnie też da radę.

Dodaj odpowiedź