tomek2607

Siewnik poplonów Agromasz sp 200-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zgredus22    0

Kolego "mateusz1151010" napisz coś więcej czy jesteś zadowolony z tej maszyny jaki efekt wschodowy ewentualne plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tego siewnika zamontowanego na bronie aktywnej Allpego, szerokość robocza 2 metry. Używałem go do siania trawy pomiędzy zasadzeniami porzeczki i agrestu, niestety sprzęt się nie spisał choć teoretycznie siewnik jest przystosowany do siania trawy. Siewnik jest zbyt mało szczelny i zamiast kierować trawę do przewodów to wylatywała wszędzie :/ Więc u mnie ten sprzęt się nie spisał. Kolejnym minusem jak dla mnie był system uruchamiania siewnika z nadajnika GPS, niestety dzień pochmurny i co chwilę zrywało łącze, więc dmuchawa w siewniku się wyłączała, a operator nawet o tym nie wiedział. Opcja uruchamiania z koła kopiującego jest o wiele lepsza. Niestety nie mogę nic powiedzieć jak sprzęt spisuje się podczas siewu grubszych nasion, np rzepaku, gorczycy itp. A tak to obsługę oceniam na plus, łatwy do obsługi komputer. prosta budowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amnesing    2

Kupiłem taki siewnik, i moge powiedziec tylko tyle, działa beznadziejnie. Na siewniku jest napisane, że sieje trawę, w praktyce nie sieje, trawa zawiesza się nad wałkiem mieszającym i nie wpada na wałek, który podaje trawę do komory powietrznej, podobna sytuacja jest z wysiewem mieszanki. Ustawiasz sobie parametry na próbie kręconej, jedzisz na pole, a siewnik zamiast 150kg wysiewa ci 20 kg, Beznadzieja. Mieszkam w woj. war-maz jak ktoś potrzebuje zobaczyć to o czym pisze to zapraszam do mnie. Zapomniałem jeszcze dodać, ze większość ziaren, facelii, koniczyny, gorczycy zostaje wydmuchana przez szczeliny pokrywy, która zakrywa wałek podający ziarno :)) trzeba tam podkładać jakieś gąbki:) tak zresztą doradził Pan z Ago Maszu w rozmowie telefonicznej, jak zapytałem czemu tak sie dzieje. A gdy w siewniku zostaje 1/3 ziarna to juz dalej nie ma co siac, bo ziarno zamiast wpadać do komory powietrznej zostaje z powrotem wdmuchiwane do pojemnika na ziarno:)) jak otworzy sie klapę siewnika to sypie jak z dmuchawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyniu    0

Witam a czy macie regulacje obrotów dmuchawy bo to jest w opcji i tym można regulować siłę dmuchania w zależności od ciężkości ziaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

też mam w planach zakup siewnika do poplonów tego typu jak agromasz SP200 albo/lub APV PS120/200 M1 głównie do siania i podsiewu traw ale także do poplonów na polach i może do podsiewu nawozów z kukurydzą, ale to zależy ile więcej za tą opcję zawołają dilerzy. Więc twierdzicie, że agromasz nie nadaje się do siewu trawy? Agromasz kosztuje około 8tyś a apv w granicach 12tyś w podstawowej opcji(model o pojemności 120litrów) a w lepszej już z możliwością siewu nawozów i sterownikiem 5.2 to koszt 18tyś, więc jak już to lepiej zdecydować się na renomowanego APV? Ma może ktoś taki siewnik? w co na prawdę warto go wyposażyć i jak się sprawuje? Jaki jest efekt po podsiewie i siewie traw tym siewnikiem?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Apv produje siewiniki dla Amazone. Czyli korzystają z ich doświadczenia.
Ja mam delimbe t5 też fajny siewnik. Mam wymieniony w nim silnik dc na krokowy i do tego sterownik do wysiewu. Kosztowało mnie to 1500zł a u producenta 5tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

słyszałem od użytkownika ze tylko szkoda pieniędzy na ten wynalazek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)

@rolstudent chyba delimbe t15. Właśnie w takich typach siewników się obracam. Na *** były wrzucone zdjęcia siewnika do poplonów firmy Rol-tronic. Miał on wejść do produkcji w 2016 roku, ale będzie dostępny wiosną tego roku i jego cena ma oscylować w granicach 7tyś brutto.

 

Odnośnie ceny to będzie to w granicach 6,7-7 tyś zł brutto.
W cenie siewnik oraz sterownik z czujnikami (prędkości na koło ciągnika, załączania wysiewu do podnośnika oraz czujnik rezerwy ziarna, a skrzynia posiada także okienko).

Pojemność skrzyni to ok 230 litrów. Siewnik posiada 8 aparatów wysiewających co spokojnie pozwala na pracę z szerokością 4m.
Większe skrzynie będą również dostępne i będą wymienne - dół siewnika będzie taki sam

Już wiadomo, że ten siewnik agromaszu dla mnie odpada. Teraz pytanie czy postawić na sprawdzonego APV czy kontaktować się z tą firmą i wziąć ten siewnik poplonów na testy na wiosenny siew trawy, bo bez tego w ciemno go na pewno nie kupię. Nie jestem szczurem laboratoryjnym.

@rolstudent ty chyba siejesz swoim delimbe trawę i lucernę? sprawdza się taki siew czy nie bardzo?

2gt_rat chodzi Ci o ten siewnik agromaszu?

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

jeśli ma to być siewnik precyzyjny i wysiewający praktycznie wszystko to tylko apv jest bezkonkurencyjny i dopracowany można wybrać sobie wielkość zbiornika 200,300,500,800, apv robi dla wielu producentów maszyn uprawowych amazone ,unia group pottinger, strom bednar, farmet . siewnik dopracowali do perfekcji polecam serie pneumatyczną PS nie ma problemu z sianiem trawy użytkuje taki siewnik PS 250 od 2008 roku 

można dobrać sterowanie w kilku wariantach prędkość z gps z radaru na siewniku z radaru ciągnika z koła ostrogowego i po założeniu magnesów z koła ciągnika

napęd dmuchawy może być elektryczny lub hydrauliczny dodatkowo czujniki wyłączjące wysiew na uwrociach też jest kilka wariantów jak i kilka rodzajów wałków wysiewających do tego czujnik ilości nasion w zbiorniku i wszystkie potrzebne okablowanie które można dobrać do każdego ciągnika ,cena jest niestety wysoka minimum dwa razy tyle co agromasz    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Właśnie od rol-tronic mam sterownik z silnikiem krokowym. Dla mnie to bajka. Wysiew dokładny jak na mój areal jest Oki. Z delimby jestem bardzo zadowolony
Co prawda trawy nim nie sieje ale pewnie też da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 7.02.2017 o 22:35, rolstudent napisał:

Właśnie od rol-tronic mam sterownik z silnikiem krokowym. Dla mnie to bajka. Wysiew dokładny jak na mój areal jest Oki. Z delimby jestem bardzo zadowolony
Co prawda trawy nim nie sieje ale pewnie też da radę.

witam sterownik dopasowuje  obroty wałka wysiewu do prędkości czy musisz utrzymywać stałą prędkość lub regulować ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj