Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uszlachetniacze do dpf

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 12:15

Uszlachetniacze do dpf

Witam użytkowników, od niedawna stałem się właścicielem ciągnika wyposażonego w filtr dpf, w związku z tym mam do was kilka pytań:

1. jak problematyczne jest wypalanie filtra dpf w waszych traktorach?

2. czy już ktoś się tego pozbywał ?

3. Co sądzicie o tego typu uszlachetniaczach do paliwa wspomagających wypalania filtra http://k2.com.pl/myc...93-k2-dpf-50-ml lub http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/dpf-cleaner-regenerator/

Jeśli chodzi o mnie to uważam takie dodatki za bardziej bezpieczne niż np. http://k2.com.pl/com...-cleaner-500-ml którego to używa się bezpośrednio w filtrze.

No i ostatnie pytanie czy w związku z faktem posiadania ciągnika z dpf, aby ułatwić wypalanie/lub minimalizować ryzyko zapchania używacie paliw premium, a jeśli tak to czy później nie macie problemów ze zwrotem akcyzy, bo dajmy na to na fakturze będzie pisać ON premium/power a nie samo ON, a ustawodawca nie przewidział takiego zapisu w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uszlachetniacze do dpf Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 02 marzec 2016 - 12:40

Uszlachetniacze do dpf co prawda nie mam ciągnika ale mam samochód z dpf i leje zwykle paliwo i zadanych dodatków a wypalanie trwa podczas osiagnietej przez silnik optymalnej temperatury i przy wyższych obrotach w samochodzie występuje to podczas dłuższych tras a w ciagniku będzie się wypalac jak w polu będziesz robił z dpf nie ma takich problemów jak niektórzy piszą jeżeli ciągnik będzie chodził cały czas na małych obrotach to jest możliwe zapchanie ale na pewno poinformuje Cię ciągnik ze filtr się zapycha

#3 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 12:46

Uszlachetniacze do dpf

DPF na szczęście jeszcze nie mam w żadnym sprzęcie ani samochodzie ale paliwa "premium" kupuję od momentu gdy zaczęli zwracać część akcyzy i nie miałem problemów. Na fakturze jest ON i to ich obchodzi a nie to gdzie i za ile kupię. Wychodzi trochę drożej przy zakupie ale po pierwsze jest mniejsze zużycie paliwa a zimą nie ma problemów z mrozem bo paliwa "premium" to tak naprawdę 100% ON z ropy naftowej a cała reszta ma mniejszy lub większy dodatek olei roślinnych różnego pochodzenia i nawet nie da się z takiego "diesla" zrobić paliwa zimowego żadnym dodatkiem bo to inna chemia i nic nie działa.

Reasumując powiem tak...przepalam rocznie trochę ponad 3 tyś. litrów ON i nie żałuję wydać na to więcej 800-1.000 zł. bo BIO spalają sprzęty ok. 10 % więcej (zależy od obciążenia silnika) więc finansowo wychodzi na to samo a mam święty spokój a silniki a zwłaszcza aparatura paliwowa na pewno pochodzi dłużej.

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 12:51

Uszlachetniacze do dpf Ja mam samochód osobowy od 3-lat z dpf i użytkuje go normalnie jak każdy inny na zwykłym paliwie.Jedynie pilnuje aby go nie gasić w momencie jak następuje wpalanie filtra.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:30

Uszlachetniacze do dpf ja też jak kolega wyżej pisze i się nic nie dzieje kiedyś mi jakiś mechanik polecił ten specyfik dałem 60zl i pomogło chyba tylko na kieszeń i m echanikowi ze sprzedał i zarobił na tym
ZETOR TEAM

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:37

Uszlachetniacze do dpf ważniejszy olej niż jakiś dodatek do on.

#7 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 15:38

Uszlachetniacze do dpf Ja użytkuje ciągnik z dpf już od 3 lat i nigdy nie miałem z nim problemów.
Użytkuje go jak każdy inny ciągnik.
Filtr najczęściej wypala się podczas prac na wysokich obrotach takich jak orka transport itd.

A i bym zapomniał podczas wypalania filtra ciągnik ma podwyższone obroty z 850 obr/min na 1000-1100 obr/min

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:51

Uszlachetniacze do dpf

Ja do ciągnika z DPF kupuję paliwo B0 o niskiej zawartości siarki.

Dodatkowo daję uszlachetniacz do paliwa, ale to bardziej ze względu na wtryski niż na DPF.

Mi filtr czyści się średnio co 100 godzin, praca mieszana.

#9 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:44

Uszlachetniacze do dpf

@up możesz powiedzieć na jakiej stacji jest dostępne to paliwo o niskiej zwartości siarki (w necie znalazłem statoil, niestety w okolicy nie mam stacji tego koncernu) oraz co za uszlachetniacze dodajesz ? w necie znalazłem http://chemiasamocho...0733009633.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:56

Uszlachetniacze do dpf Zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze w jakieś wynalazki lepiej zainwestuj w porządny olej silnikowy z niską zawartością popiołu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#11 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:18

Uszlachetniacze do dpf

Masz na myśli któryś z tych: http://www.sunoco.be...tyoils_sub.html Poza tym w procesie wypalania filtra jest dostrzykiwane paliwo celem podniesienia temperatury spalania i jeśli proces ten nie przebiegnie prawidłowo to to niespalone paliwo znajdzie się właśnie w oleju silnikowym a chyba wszyscy wiemy co to oznacza.

Edytowany przez SZKOPSSON, 02 marzec 2016 - 22:19.

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:32

Uszlachetniacze do dpf

U mnie w okolicy coraz więcej osób bierze hurtowo z BP, paliwo przyjeżdża białe jak woda, wszystkie sprzęty chodzą bezproblemowo.

Do tego oryginalny olej  JD Plus 50 II, do paliwa coś takiego daje http://olejefuchs.pl...1ltr.html?sl=pl ale niestety wycofali z produkcji, nakupiłem sobie zapas na cały rok, potem może przejdę na oryginał JD, tyle ze 2razy drożej (ale też trochę inne przeznaczenie).

#13 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:03

Uszlachetniacze do dpf

U mnie w okolicy coraz więcej osób bierze hurtowo z BP, paliwo przyjeżdża białe jak woda, wszystkie sprzęty chodzą bezproblemowo.

Do tego oryginalny olej  JD Plus 50 II, do paliwa coś takiego daje http://olejefuchs.pl...1ltr.html?sl=pl ale niestety wycofali z produkcji, nakupiłem sobie zapas na cały rok, potem może przejdę na oryginał JD, tyle ze 2razy drożej (ale też trochę inne przeznaczenie).

Co do tego, że warto kupować paliwo dobrej klasy i od pewnego dostawcy to się zgodzę w 100% ale ten dodatek fucha to chyba trochę lipa a może i nawet szkodzi silnikom skoro sami zaprzestali produkcji...

Może się mylę ale silnik jako taki nie może mieć właściwości trakcyjnych. Takie właściwości ma ogólnie traktor lub inny pojazd silnikowy posiadający własny napęd...i takie właściwości może poprawić skrzynia biegów, zawieszenie oraz oczywiście opony a w opisie produktu o jakim piszesz jest napisane "poprawiają właściwości trakcyjne silnika" co według mojej wiedzy jest błędnym wykorzystaniem znaczenia słowa trakcja....ale taki "bełkot" to bardzo często widać w opisach różnych "cudownych" preparatach, dodatkach i o zgrozo nawet lekach co ma na celu zdobycie nabywców za wszelką cenę mino iż sam oferowany produkt nic nie daje poza nabijaniem kasy producentowi.

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:13

Uszlachetniacze do dpf

Teraz mają w ofercie coś innego, bardziej do czyszczenia wtrysków.

Na początku wlałem to do starego ciągnika, nic się nie stało, nawet przestał przydymiać (ale robiłem to od razu ze zmianą paliwa, więc nie wiem co było bezpośrednią przyczyną poprawy). Szukałem informacji na forach samochodowych o tym specyfiku, ludzie byli zadowoleni.

#15 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:57

Uszlachetniacze do dpf

Panowie a jakie dodatki proponujecie do ciągnika na CR i systemem SCR?dolewacie coś czy tylko dobrej jakości ON?

Edytowany przez Piotr291179, 04 marzec 2016 - 18:48.

#16 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 17:59

Uszlachetniacze do dpf

zagląda ktoś tu?

#17 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:29

Uszlachetniacze do dpf

Po przeanalizowaniu odpowiedzi sądzę iż tylko dobre jakościowo paliwo i olej silnikowy bez żadnych udziwnień, z tym że np. u mnie Paliwo V-Power nitro diesel kosztuje 4,34 za litr czyli jest droższe od zwykłego o 54 grosze, w instrukcji obsługi mam iż producent zaleca paliwo o zawartości siarki do 5% a jak dotąd w specfikacji paliw znalazłem iż ma ono zawartość siarki do 10 % także zastawiam się czy warto przepłacać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:42

Uszlachetniacze do dpf

Poszukaj dostawcę hurtowego który przywozi paliwo z Niemiec.