Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikk0123

rolnikk0123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:23

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne? Witam, za rok kończę technikum rolnicze i zostanie przepisane na mnie gospodarstwo o powierzchni 28 ha (14 ha własności) w tym 3 ha łąk ziemia 5-4 klasa. Zastanawiam się nad g.eko ponieważ z takim arealem i na takiej ziemi ciężko
się utrzymać i rozwijać gospodarstwo. Chodzi mi o ekologiczna żywność (marchewka,ziemniaki itp.) oraz eko. zwierzęta (mięso z kaczki,królika itp.). Proszę o porady co o tym sądzicie i wgl. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne? Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share And2ej1

And2ej1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo;)

Napisany 01 marzec 2016 - 22:22

To musi być naprawdę pasja jeśli chodzi o eko :) moim zdanie musisz mieć zbyt na tę eko żywność to jest podstawa...

'Nie co uprawiać ani hodować tylko komu to potem sprzedać i zarobić '

Na początek ogarnij rynek, jeśli będziesz miał klijętere na marchewkę, sałatę ,cebule  itp to zaczynaj dzieło ....Jak nie ma komu to sprzedawać za dobrą cenę to na sile problemów sobie nie szukaj one i tak cię same znajdą:)

Kaczki,króliki hm kto hoduje kaczki i gołębie tego bida w dyłek je...bie więc odpuść... 

Na królikach możesz się wyłożyć bardzo szybko jak nie masz doświadczenia .....

28 ha moje prospekty;

-10 ha pszenżyta

-5 ha truskawki 

- 5ha Fasoli wawelskiej ( będzie rosła próbowałem)

-a na resztę też obsiej pszenżytem  

Plan gotowy teraz do lektury troszkę inwestycji i nic tylko pieniądze liczyć .... 

Powodzenia ;)

#3 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:43

Rozumiem, że mówimy tu o , np żywności z certyfikatem tak? jeśli tak to musisz się zgłosić do firm, które są uprawione do kontroli i wydawania certyfikatów. Będzie kontrola, papiery do wypełnienia, zapłącić trzeba będzie i tyle.  Okres przejściowy to 3 lata żeby później mieć pełny certyfikat na produkty. Ale to też nie takie hopa siupa, poszukaj na stronie arimu wykaz jednostek i zgłoś się do którejś z nich. To ci powiedzą co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 07:13

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne? poczekajcie jeszcze trochę to wszyscy będziemy EKO. jak nam wycofaja dużo substancji czynnych za 10 lat cofniemy się o pół wieku do pielników

#5 Share rolnikk0123

rolnikk0123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 07:45

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne? Klientów na początek myślę że będę miał w moim gospodarstwie zawsze byli chętni na różne eko żywności zazwyczaj w rodzinie. O certyfikacie myślałem bo jest on podstawą sprzedaży np. marchwi, kapusty. W okolicy mógłbym jeździć na różne targi z żywnością np. do Wrocławia tam jest dużo chętnych na tego typu żywność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 07:56

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne? popieram @iron tylko w innych krajach tego nie stosuja... a nas chca wykończyć małymi dopłatami i jeszcze tym
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv